• Informacje na temat:

  wyspy bałtyk

Artykuły na temat: wyspy bałtyk
 • Świnoujście - tu Bałtyk jest najcieplejszy

  Unikatowe usytuowanie na kilkudziesięciu wyspach, w otoczeniu wód Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego i cieśniny Świny sprawia, że co roku przyjeżdżają tu tłumy turystów, by cieszyć się morską bryzą i odnaleźć ciszę w otaczających miasto lasach.

 • Bałtyk zimą? Świnoujście zaprasza

  ...tylko pięknych widoków na wybrzeże sąsiedniej wyspy Wolin i niemieckie miejscowości, ale również zaopatruje w porcję świeżego, wyjątkowo teraz bogatego w jod powietrza. W basenach Po aktywnym wypoczynku można zregenerować się w jednym ze świnoujskich ośrodków spa bądź w gabinecie odnowy biologicznej, których w mieście nie brakuje. W pobliskim Heringsdorfie (niemiecka część wyspy Uznam) są...

 • Kraina 44 wysp nad Bałtykiem

  ...4 metrów pod poziom morza, można wziąć udział w podwodnej wędrówce na dno Bałtyku. Po zanurzeniu turyści oglądają trójwymiarowy film edukacyjny. Ekologiczna "Wodniczka" Tym wyjątkowym katamaranem (www.narozlewisku.pl) można wybrać się w rejs kanałami i cieśninami po naturalnych odnogach Wstecznej Delty Świny. Napędzana hybrydowo z doładowaniem solarnym "Wodniczka" bezszelestnie opłynie z nami wyspy...

 • Niezbędny zestaw plażowicza, czyli jak przetrwać nad wodą!

  Sezon wakacyjny w rozkwicie, a większość z nas wybierze prawdopodobnie rodzinne wakacje nad morzem. Niezależnie od tego, w jakim składzie i gdzie pojedziemy, czy wybierzemy kapryśny polski Bałtyk czy upalne greckie wyspy, większość czasu spędzimy na plaży. Jak przygotować się do urlopu, by wakacyjny czas pełen był spokoju i radości i nie przyćmiły go niespodziewane wypadki?

 • ​Co się stanie z Kiribati? O tonącym raju - jeszcze - na ziemi

  Kiribati - maleńkie mikronezyjskie państewko wyspiarskie o powierzchni 811 km², położone na Oceanie Spokojnym, obejmuje 33 wyspy koralowe należące do trzech archipelagów Mikronezji i Polinezji. Spośród nich zamieszkałych jest 21 wysp. Podobnie jak Malediwy czy Wyspy Marshalla, Kiribati wygląda jak raj na ziemi, kraina niebiańskich plaż i oaza spokoju. Tymczasem władze oraz miejscowa ludność...

 • Kaszuby: raj dla żeglarzy i odkrywców

  Tamtejsze jeziora słyną z tego, że można po nich pływać od wyspy do wyspy, a któraś to... wyspa skarbów! Inna legenda mówi o rusałce, którą może spotkać samotny żeglarz na Wdzydzach.

 • 10 najpiękniejszych wysp na urlop

  Skąpana w słońcu Kreta, Capri z Lazurową Grotą, Cypr czy Majorka? A może Uznam lub Bornholm na Bałtyku? Wszystkie wyspy bardzo kuszą... Pomożemy ci wybrać tę najlepszą dla ciebie i twojej rodziny.

 • 10 najpiękniejszych wysp na urlop

  Skąpana w słońcu Kreta, Capri z Lazurową Grotą, Cypr czy Majorka? A może Uznam lub Bornholm na Bałtyku? Wszystkie wyspy bardzo kuszą... Pomożemy Ci wybrać tę najlepszą dla Ciebie i Twojej rodziny.

 • 10 najpiękniejszych wysp na urlop

  Skąpana w słońcu Kreta, Capri z Lazurową Grotą, Cypr czy Majorka? A może Uznam lub Bornholm na Bałtyku? Wszystkie wyspy bardzo kuszą... Pomożemy ci wybrać tę najlepszą dla ciebie i twojej rodziny.

 • Kefalinia - wyspa na której węże wieszczą pomyślność

  Kefalinia jest mała. To jej wielka zaleta, bo pobieżnie, ale jednak w całości, można ją poznać nawet w dwa dni. Biura podróży oferują wycieczkę wokół wyspy w jeden dzień, ale to męcząca gonitwa, po której zapamiętamy głównie rajd wąskimi drogami nad przepaścią.

Dyskusje na temat: wyspy bałtyk
 • Re: Greckie wyspy. Którą wybrać?

  oodpuscilem greckie wyspy juz dawno! na szczescie prawie wszystkie odwiedzilem-te turysteczne oczywiscie:)ostatnio coraz wiecej tam januszow i grazym! jak mam ich ogladac pojade nad smierdzacy bałtyk!

 • Re: Jakie turystyczne kierunki są teraz popularne?

  Tylko Chorwacja! Niezapomniane miejsca i widoki- split,wodospady jezior plitwickich,Dubrownik, zadar,wyspy brać, Hvar.Kto raz pojedzie ten nad Bałtyk już nie pojedzie.

 • Re: Wakacje nad Bałtykiem

  Tylko idiota jedzie nad Bałtyk gdzie woda ma +15 stopni, a ceny są takie jak by były to wyspy Kanaryjskie.