• Informacje na temat:

  wyspy bali

Artykuły na temat: wyspy bali
 • Wyspy niepoliczone. Indonezja z bliska, Tadeusz Biedzki

  Dotąd nie było polskiej książki o całej Indonezji, bo to kraj wielki jak Europa i sto razy bardziej zróżnicowany. Od teraz jest ‒ to "Wyspy niepoliczone" Tadeusza Biedzkiego. Mamy w niej pełny obraz Indonezji, a czyta się ją jak najlepszą sensację, a nawet kryminał.

 • ...laguny (np. w Nusa Penida) – do nurkowania. Najpiękniejszą plażą jest Uluwatu, otoczone wysokimi klifami. Zaplanuj wizytę w Taman Burung Wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy nazywają Bali „Rajską(...) rzadko. Zwiedzając wyspę, zaplanuj wizytę w Taman Burung (hoduje się tu rajskie ptaki) oraz Ringa Reptil, słynącym z hodowli smoków. Jednym z naj- starszych obiektów sakralnych Bali jest zaś...

 • Całkowity zakaz plastiku na Bali

  Mieszkańcy Bali mogą być z siebie dumni. Presja, jaką wywierali przez wiele lat na rządzie, przyniosła właśnie wymierny skutek. Bali to pierwsza indonezyjska wyspa, na której oficjalnie zakazano używania plastikowych toreb, słomek czy sztućców!

 • Wakacje na Bali

  Bali jest częścią Małych. Zachwyca przede wszystkim lazurową wodą i pięknymi plażami.

 • Amber Heard wypoczywa na Bali

  ...piękną scenerię wyspy Bali. Fotografię polubiły tysiące fanów.  Wam też podoba się tak odważne ujęcie?

 • Najlepiej polecieć do Singapuru lub Bangkoku (od 2500 do 3500 zł) i stamtąd Air Asia na Bali (ok. 200 zł), skąd łodzią dotrzemy bezpośrednio na wyspy Gili (ok. 100 zł). Wiza Aby wjechać do Indonezji...

 • Tradycje Bali: Tańce, zęby i porwania

  Jeśli uznają, że wstąpiły w kogoś złe duchy, spiłowują mu zęby. Jeśli przyszłej pannie młodej nie odpowiada wybrany dla niej kandydat na męża, ukochany może ją porwać. A podczas pogrzebu cała wioska i liczni goście mają się jak najlepiej bawić. Mieszkańcy Bali, jednej z najpiękniejszych wysp świata, od wielu wieków kierują się w życiu własnymi zasadami.

 • Bali. Wyspa bogów i szczęśliwych ludzi

  ...odwiedzenia Pura Goa La. To położona na wschodzie wyspy świątynia, ale też jaskinia słynnych balijskich nietoperzy. Są ogromne, rozpiętość skrzydeł niektórych okazów dochodzi do metra. Ich skóra jest delikatna(...)Nareszcie! – pomyślałam, gdy wylądowałam na lotnisku w Kucie, kurorcie na południu Bali. Już od pierwszych chwil czułam, że przede mną dwa niezapomniane tygodnie. Zachęcona zapachem migdałowców...

 • Bali - magia codzienności

  Bali - od stuleci urzeka i przyciąga podróżników. Wspaniała kultura i sztuka, tysiące świątyń, bajkowe krajobrazy i plaże sprawiają, że Bali jest wymarzonym miejscem na wakacyjny odpoczynek.

 • Wszystkie barwy Senegalu

  Zmęczył ją jej poukładany świat. Przygotowała plan. Ale prawdziwej zmiany nie da się zaplanować. O podróży na Bali, która skończyła się w Senegalu, opowiada Joanna Wieczorek-Dieng.

Zdjęcia na temat: wyspy bali
Dyskusje na temat: wyspy bali
 • Re: ​Bliskie nam wyspy

  mogliśmy wyjechać!!! Bali się, że rodzina nie wróci taki był w Polsce dobrobyt i reżim!!! Ciesz się tą wolnością i doceń ją!!! Nie krytykuj ludzi za to robią bo być może oni Twojego postępowania też nie

 • Re: Cztery wyspy idealne na wakacje

  Bali - przelot 2480 (dwie strony), hotel około 30 zł (po przeliczeniu) za noc, jedzenie równie tanie jak nocleg = około 4 tysiące za całość

 • Re: Całkowity zakaz plastiku na Bali

  W Polsce taki sam syf robią sami Polacy (nie zachodnie sieci hoteli i zachodni turyści). Wystarczy przepłynąć się kajakiem po jakiejkolwiek rzece, gdzie można natknąć się na "wyspy" plastikowych śmieci, opony, lodówki i inne.

 • Re: Całkowity zakaz plastiku na Bali

  1. Wyspa żyje z turystów, wiec niech zainwestują pieniądze z turystyki i niech zaczną obsługę turystów bez użycia plastiku bo to turysci najwiecej go zostawiają. Mieszkańcy chociażby na głowie stanęli to nie zaśmieciliby tak wyspy. 2. Żyją z turystów i nie sprzątają po turystach.

 • Re: Tradycje Bali: Tańce, zęby i porwania

  Żaden kawal a kawałek bo wyjazdy zależą od sytuacji finansowej.chcialabym częściej ale niestety pracuje.padaka z tych co wala mi minusy.tak jakbym komuś bronila jechac odwiedzać tych dzikusow z tej wyspy.

 • Re: lęki i marzenia

  adus, ha, mam podobna alternatywna rzeczywistość:))) poza miloscia do szali i chust:)) to jak już będziesz wiedzieć czy góry czy morze to dawaj znak:D bo jeszcze może być Bali np. :) Bali nie koniecznie, ale wyspy owcze mozliwe ... schować się daleko

 • -

  -

  ja bym przebookowala te bilety na wyspy Bali albo inne cieple miejsce, gdzie mozna byli sie zrelaksowac. Na pewno nie pchalabym sie w toksyczne srodowisko, bo szkoda i pieniedzy na podroz, i czasu - lepiej sobie zrobic prazwdziwe wakacje niz truc sie z rodzina.