• Informacje na temat:

  wyspa minorka

Artykuły na temat: wyspa minorka
 • Minorka - wyspa w zieleni i błękicie

  Minorka to jedna z najmniej znanych wysp z całego archipelagu Balearów. Jednak w tym przypadku „najmniej” znaczy równocześnie „najwięcej”: najwięcej dzikich plaż, najwięcej intymności i – oczywiście – najwięcej wiatru.

 • To raj dla miłośników przyrody, morskich kąpieli i smakoszy ryb. Oferuje wszystko, co potrzeba na wymarzony urlop

 • Wakacje na Minorce

  ...​Kiedy Ibiza nas zmęczy hałasem i tłumem, warto schronić się w zacisznych zakątkach "wyspy szmaragdowej", jaką jest Minorka. Ta druga co do wielkości wyspa w archipelagu Balearów słynie z romantycznych plaż, sennych malutkich portów pełnych uroczych zakamarków, a także tajemniczych megalitów.

 • Minorka - perełka Balearów

  Każdego roku to Hiszpania kradnie wakacyjne show, a szczególnie Baleary i wyspy tego archipelagu: doskonale znane wakacyjne centrum imprez Ibiza i Majorka. Jest jednak jedno miejsce, które warto lepiej poznać - to Minorka.

 • Minorka. Co warto tam zobaczyć?

  Druga pod względem wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu Balearów nie jest tak popularna jak tłumnie odwiedzana Majorka lub nie mniej popularna z powodu dyskotekowego szaleństwa Ibiza, ale ma niebagatelne atuty, które przyciągają co roku liczną rzeszę wiernych jej turystów.

 • Kup pan wyspę...

  Wystawiona na sprzedaż wyspa jest największą ze wszystkich okalających Minorkę. Oferowany ląd, który ma 200 m2 powierzchni, wchodzi w skład parku przyrodniczego Albufera des Grau. Na wyspie(...) się przybrzeżnymi wyspami, lecz portugalskie prawo nie przewiduje możliwości obrotu tymi terenami z uwagi na ochronę nadatlantyckiej fauny i flory" - dodał Campos. Najwięcej wysp na sprzedaż...

 • 6 najlepszych kierunków na jesienny urlop

  Podróż po sezonie to dobre rozwiązanie dla osób chcących uniknąć zatłoczonych kurortów oraz tych, czekających na cenowe okazje. Minorka, Ibiza a może Sycylia? Gdzie warto pojechać, aby było blisko, ciepło i wyjątkowo?

 • Wyspiarskie oblicze Hiszpanii

  ...: rzymskiej, mauretańskiej i arabskiej. Jednak to, co na Minorce najbardziej urzeka, to naturalność. Unikalność przyrody sprawiła, że wyspa została uznana za rezerwat biosfery. Minorka swoim pięknem podbija(...)Majorka Majorka to największa wyspa archipelagu hiszpańskich Balearów. Każdego roku gości tłumy turystów. Niesamowite widoki tworzą wapienne szczyty gór Tramuntana, klifowe wybrzeża schodzące do...

 • Co trzeba wiedzieć jadąc na Baleary?

  ...mają świetnie rozwiniętą bazę hotelową, komunikację lotniczą oraz oczywiście morską.  Najważniejszymi wyspami są Majorka uważana powszechnie za miejsce, gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju, Ibiza - centrum najlepszej, światowej rozrywki i zabawy, a także Minorka, Formentera i Cabrera. Rozrywka na wyspach Archipelag uważany jest za jedno z najlepszych miejsc na urlop w egzotycznych i przede...

 • Hiszpańskie plaże popularne również jesienią

  Wśród licznych rankingów dotyczących hiszpańskich plaż istnieją klasyfikacje uwzględniające miejsca, w których można spędzić wczasy jesienią. Dominują na nich plaże usytuowane w pobliżu Alicante, Girony, a także na archipelagu Balearów.

Dyskusje na temat: wyspa minorka
 • Re: Minorka - perełka Balearów

  wyspa fajna ale 5000 zł za osobę na tydzień to rozbój na prostej drodze

 • Re: Minorka - perełka Balearów

  Polecam Santo Tomas w poludniowej czesci wyspy, swietna plaza lecz moze byc troche tlok na weekendy. Wszedzie blisko bo wyspa ma bodaj ze 50+ km dlugosci. Plaze naprawde przecudowne. Jest tez plaza Cala Tamarells des Nord warta odwiedzenia ze wzgledow zdrowotnych, jest naturalnym spa. Kiedys jeszcze tam wroce.