• Informacje na temat:

  wyspa kos -psalidi

Artykuły na temat: wyspa kos -psalidi
 • Kos - wyspa Hipokratesa

  Niewielka wyspa leży bliżej Turcji niż kontynentalnej Grecji. Choć żyje z turystów, zachowała wiele naturalności. Można tu znaleźć prawdziwe tawerny z pysznymi daniami i winem.

 • Na zdrowie! - grecka wyspa Kos

  W starożytności na Kos tłumnie przybywali Grecy z całej Hellady – znajdował się tu pierwszy na świecie szpital. Dziś kojący wpływ na samopoczucie zapewnia wypoczynek na tutejszych plażach.

 • Kos. Wśród świątyń i plaż

  ...? Mała, licząca zaledwie ok. 290 km², wyspa Kos, oferuje to wszystko naraz. Od ciebie tylko zależy, którą drogą podążysz.  Samoloty przylatujące z Polski lądują na lotnisku położonym w centrum wyspy(...) czterech tarasach połączonych wielkimi schodami. Kto wejdzie na ich szczyt, ma sobie zapewnić zdrowie na cały rok. Stamtąd już tylko cztery kilometry dzielą nas od miasta Kos. Zamek rycerzy św. Jana...

 • Malownicza, urokliwa, pełna zabytków, z gwarantowaną pogodą, piaszczystymi plażami i fantastycznymi warunkami do windsurfingu – taka właśnie jest ta grecka wyspa.

 • Kalimnos - ostatnia taka wyspa

  Skalista wyspa pośród błękitu Morza Egejskiego, legendy o jej rycerzach i historie o poławiaczach gąbek. A do tego słoneczny koniec roku. To nieodległe spełnienie marzeń o lecie jesienią.

 • Rodos. Ulubiona wyspa bogów

  .... - Spójrz, jakie wspaniałe podłogi - patrzyłam na przywiezione z wyspy Kos mozaiki z czasów bizantyjskich.  Obok zamku ciągnie się ulica Rycerska, gdzie po obu jej stronach wznoszą się rezydencje(...) ceramikę.  Ewelina Łukasik Zapamiętaj Na Rodos można kąpać się w morzu od maja do października. Temperatura wody ok. 27 st. C.  Tygodniowy pobyt w pokoju dwuosobowym kosztuje ok. 1200 zł bez wyżywienia...

 • Kos. Wakacje na wyspie Hipokratesa

  Maksymę „primum non nocere” (po pierwsze nie szkodzić) stworzył grecki lekarz Hipokrates. Zasadę wprowadzał na rodzinnej wyspie Kos. Do dziś są tam jego „pamiątki”, ale także piękne plaże i zabytki.

 • 5 najpiękniejszych wysp w Grecji

  Grecja pamięta czasy tak odległe jak żaden inny kraj europejski. To właśnie dzięki bogatej historii każda grecka wyspa ma w sobie coś absolutnie unikatowego. Oto pięć powodów, dla których warto wracać do Grecji i odkrywać jej kolejne oblicza.

 • Grecja: Kraj dobrego jedzenia i pięknych wysp

  ...prawdopodobnie najpiękniejszego widoku zachodzącego słońca w Europie, a może i na całym świecie. Kos Wyspa leży na Morzu Egejskim niedaleko wybrzeża Turcji. Słynie z tego, że, jak twierdzą(...) Śródziemnego Kreta ustępuje wielkością tylko Sycylii, Sardynii,  Cyprowi i Korsyce). Kreta Największa wyspa Grecji od lat przyciąga tłumy nietuzinkowymi krajobrazami i unikatowymi na światową skalę...

 • Na wyspie Hipokratesa

  Opisywana w "Iliadzie" przez Homera wyspa Kos, druga co do wielkości w archipelagu Dodekanez - miejsce narodzin Hipokratesa - przyciąga różnorodnością widoków i zachwyca pięknem.

Dyskusje na temat: wyspa kos -psalidi