• Informacje na temat:

  wyjazdy do belek

Artykuły na temat: wyjazdy do belek
 • Niesamowite miejsca w Dolinie Katmandu

  Nepal to jeden z tych nielicznych krajów, w którym każdy może odpoczywać tak jak lubi - albo na zorganizowanych wyjazdach, albo z plecakiem i bez ustalonego planu. Szczególnym miejscem jest Dolina Katmandu, którą tworzą trzy ważne miasta - Katmandu, Patan i Bhaktapur.

 • ...i starych belek tez byl. Wlasciwie wszystko fantastycznie zrobione, wszystko przemyslane. Dla wygodnisiow byly do uzytku dwa spore domy z w pelni urzadzonymi kuchniami, lazienkami itd. Kto jednak chcialby...

 • Wakacje 1939 nad Bałtykiem

  Miasta atmosfery, nie słabła popularność wycieczek "Wisłą do morza", organizowanych przez "Orbis". Wielu chciało spróbować tej oryginalnej formy spędzenia urlopu. "Wyjazdy bardzo tanie, pozwalają(...) Kazimierz Wierzyński wolał jednak tradycyjną holenderską zabudowę: "Bardzo lubiłem te domy z szelkami belek na zewnątrz, wysychające sieci rybackie" - wspominał po latach w gawędach dla Radia Wolna Europa...

 • ​Monika Rogozińska: Nazwali mnie "sir Monika"

  ..., którymi obsadzone były drogi; skakałam na siano z belek poddaszy w stodołach; robiłam tamy z kamieni w górskich potokach, żeby kąpać się w spiętrzonej wodzie. Pomagałam też sprzątać kościół, o który dbały(...) i ojca. Nie wyjazdy zagraniczne nas najbardziej rozwijały w dzieciństwie tylko rozmowy z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami, którzy nas kochali. A jak pani udało się to wszystko pogodzić...

 • W drogę na święta i ferie bez niespodzianek

  Zima to okres, kiedy twoje auto znacznie bardziej podatne jest na awarie. Na oblodzonych drogach nawet najbardziej doświadczonym kierowcom zdarza się stracić panowanie nad pojazdem. Jednocześnie czas świąt i początek nowego roku to okres intensywnych podróży – do rodziny i na ferie. Przed udaniem się w dłuższą przejażdżkę w zimę zrób wszystko, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia kolizji i nie zepsuć sobie długo wyczekiwanego urlopu.

 • Waga drugiego kroku

  „Chciałabym kiedyś...”, zaczynasz, ale już wiesz, że to tylko marzenie. O wielkiej podróży, o zmianie zawodu. A są przecież tacy, którym się udaje. Robią pierwszy krok do celu, potem drugi... Są silniejsi, bardziej wytrwali? Może tylko wiedzą, jak to osiągnąć. On też wie: Erik Bertrand Larssen, trener mentalny, który pomaga norweskim narciarzom zdobywać złote medale.

 • Rafał Zawierucha: Pierwszy krok w chmurach

  Jadę do Ameryki, mam sprawę - powiedział mamie, bo nie wolno było zdradzić, że gra u Tarantina i to rolę... Romana Polańskiego. A potem Rafał Zawierucha rozpłakał się, widząc z okna apartamentu wielkie litery Hollywood. Czy skromny chłopak, syn krawcowej, która prowadziła dom dziecka, mógł marzyć o takiej przygodzie? Mógł, bo wierzy, że dobra karma wraca, a on lubi być dobry dla innych.

 • Mieszkanie na miarę

  Stan przed: brak wody, potworny bałagan. Stan po: niepowtarzalne mieszkanie uszyte na wymiar. Po drodze: nielojalne ekipy, męcząca biurokracja i wiara, że jednak się uda.

 • Pomysły na aktywny dzień z dzieckiem

  Nie warto siedzieć w domu, gdy za oknem piękna pogoda. Wspólne wycieczki, zabawy na powietrzu to zastrzyk energii, zdrowia i dobrego humoru dla całej rodziny. Zorganizuj dzień pełen wrażeń w plenerze!

 • Pomysły na aktywny dzień z dzieckiem

  Nie warto siedzieć w domu, gdy za oknem piękna pogoda. Wspólne wycieczki, zabawy na powietrzu to zastrzyk energii, zdrowia i dobrego humoru dla całej rodziny. Zorganizuj dzień pełen wrażeń w plenerze!