• Informacje na temat:

  wydarzenia nad morzem

Artykuły na temat: wydarzenia nad morzem
 • Nad morzem Słowian i Wikingów

  ...​Nadmorskie klify, szerokie plaże, urokliwy Woliński Park Narodowy, szczególny mikroklimat - to niejedyne atrakcje, które przyciągają turystów na wyspę Wolin.

 • Czy warto jechać zimą nad morze?

  A może tak wbrew wszystkim – nietypowo i pod prąd? Zima nad morzem też ma swoje uroki. Nie byłaś? W takim razie czas obrać nowy kurs – na północ.

 • ...nadal jest w Soczi jedną z większych atrakcji turystycznych. Kolejny raz odwiedziłem Soczi na kilka dni przed rozpoczęciem wielkiego sportowego wydarzenia XXII Zi- mowych Igrzysk Olimpijskich. Gdybym(...). Pierwsza z halami do sportów lodowych i głównym stadionem gości sportowców nad brzegiem Czarnego Morza w Adlerze, południowej dzielnicy Wielkiego Soczi, tuż przy granicy z Abchazją. Druga, oddalona...

 • Bułgaria: Nie jedno ma imię

  Starożytna perła nad Morzem Czarnym - tak podróżnicy opisują Nesebyr. Znajduje się na światowej liście dziedzictwa kultury UNESCO, jest najstarszym miastem w Bułgarii. Charakterystyczne kamienno(...) Słoneczny Brzeg. To obok Złotych Piasków najsłynniejszy kurort nad Morzem Czarnym.  Równie atrakcyjne Nieoszlifowany diament - tak z kolei opisywany jest Sozopol, miasto w południowej części wybrzeża. Ma...

 • Położone przy głównej drodze miasto zbyt często jest tylko mijane przez turystów pędzących nad morze lub na Mazury.

 • Środkowa Chorwacja. Co tam zobaczyć?

  W głębi Chorwacji czekają wspaniałe zabytki i piękna przyroda. To idealne, bardzo bezpieczne miejsce na przystanek w drodze nad morze, wciąż czekający na odkrycie przez turystów.

 • Latawiec z betonu, Monika Milewska

  Literacki majstersztyk, który na długo pozostaje w pamięci. W "Latawcu z betonu" autorstwa Moniki Milewskiej realizm magiczny przeplata się z satyrą, historią Gdańska, Przymorza i ważnymi dla Polski wydarzeniami.

 • Najpiękniejsze miejsca w Nicei

  W regionie Prowansji, na Lazurowym Wybrzeżu, tuż nad bajeczną Zatoką Aniołów leży jedno z najpiękniejszych miast na Riwierze Francuskiej - Nicea. Otoczona z jednej strony przez ciepłe i krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego, z drugiej zaś przez pasmo górskie Prealp Nicejskich stwarza idealne warunki dla łaknących promieni słonecznych turystów.

 • ​Antalya - jedno z najciekawszych miejsc tureckiego wybrzeża

  Śródziemnomorskie wybrzeże Turcji staje się coraz popularniejszym wakacyjnym kierunkiem wśród podróżników z całego świata. To nie tylko piękne plaże i lazurowe morze, ale także bogata kultura owocująca niezliczonymi festiwalami, zabytki i sąsiedztwo gór sprawiają wiele osób przedkłada tę riwierę nad już choćby francuską.

 • Jak smakuje Grecja?

  Zamykasz oczy, myślisz: Grecja. Oczami wyobraźni widzisz antyczne zabytki, białe domki w małych miasteczkach, kozy wypasające się na pagórkach, piaszczyste plaże nad ciepłym morzem... Wiesz, jak wygląda Grecja, ale czy wiesz, jak smakuje?

Dyskusje na temat: wydarzenia nad morzem
 • Co u nas.

  rzeczywiscie weekend dosc intensywny i bogaty w wydarzenia:-). okruszek jeszcze nie byl nad morzem, ciekawa jestem, jak by zareagowal, bo wode bardzo lubi. piosenki dla dzieci moga byc czasem przydatne. ja sie naspiewalam, kiedy chodzilam z okruszkiem na basen, wiec pare szwajcarskich piosenek dla dzieci tez znam :-)