• Informacje na temat:

  wycieczki skandynawia

Artykuły na temat: wycieczki skandynawia
 • Marzysz o cudownych wakacjach w Skandynawii? Nie wiesz, jak odpowiednio przygotować się do wycieczki i jakich dokumentów potrzebujesz? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pomogą ci z organizacją wyjazdu i podpowiedzą, co koniecznie powinieneś zabrać ze sobą wybierając się do Szwecji. To będzie podróż twojego życia!

 • ​Finlandia - co ciekawego tam zobaczyć?

  Niedotknięta ręką człowieka przyroda, zorze polarne, historyczne miasta... Tylko w Skandynawii dostaniemy szansę odkrycia ogromnych polodowcowych jezior, pełnych zabytków metropolii i magicznych pustkowi dalekiej Laponii. Zdecydowanie warto! Finlandia idealnie nadaje się zarówno na kilkudniowy wypad ze znajomymi, jak i rodzinne wakacje.

 • Masz duszę włóczykija? Wybierz modny plecak na jesień

  Plecaki były do niedawna zapomniane i niedoceniane przez modę. Nie wyobrażano sobie, aby zabrać je gdzieś indziej niż na wycieczkę czy trening. Jednak ten dodatek wrócił do sklepów i od kilku sezonów nietrudno znaleźć modne plecaki na każdą okazję.

 • Sztokholmu promem najlepiej będzie wystartować z Gdańska, skąd odpływają statki kierujące się do przystani Nynäshamn, położonej nieco na północ od celu naszej wycieczki. Poruszanie się po mieście Mimo...

 • ​Finlandia - co ciekawego tam zobaczyć?

  Niedotknięta ręką człowieka przyroda, zorze polarne, historyczne miasta... Tylko w Skandynawii dostaniemy szansę odkrycia ogromnych polodowcowych jezior, pełnych zabytków metropolii i magicznych pustkowi dalekiej Laponii. Zdecydowanie warto! Finlandia idealnie nadaje się zarówno na kilkudniowy wypad ze znajomymi, jak i rodzinne wakacje.

 • Co kojarzy ci się ze Szwecją? Malownicze krajobrazy, sztokholmskie muzea, Nagroda Nobla czy może energiczne piosenki zespołu ABBA? Ten jedyny w swoim rodzaju kraj oferuje przyjezdnym o wiele więcej niż może ci się wydawać! Odkryj nieznaną twarz Skandynawii i wybierz się w niezwykłą podróż po szwedzkich terenach. Pakuj się i w drogę!

 • Göteborg leżał na szlaku polskich podróżników już ćwierć wieku temu. Mało kto jechał jednak w te strony, by podziwiać uroki Skandynawii. Göteborg obserwowaliśmy wówczas zza szyb Maluchów w drodze do pracy w Norwegii. Dzisiaj też język polski słychać tu niezbyt często. A szkoda, bo miasto nie jest odległe, a turyście oferuje wszystko, czego potrzebuje, by poczuć się zrelaksowanym. To nie jest miejsce do zwiedzania, ale do... smakowania.

 • Odwiedź Skandynawię zimą

  Zima jeszcze nie posrebrzyła okien, nie spadł śnieg, a pod nogami nie kruszy się lód. Jeżeli najlepiej czujesz się w zimowej scenerii, kochasz białe szaleństwo i obawiasz się, że w Polsce nie zaznasz w ciągu najbliższych miesięcy tyle mrozu, by naprawdę poczuć magiczny klimat - zaplanuj ferie w Skandynawii. Za grosze dolecisz w kilka godzin do największych miast. Zdecyduj tylko, do którego kraju udasz się: Norwegia, Szwecja, Finlandia, a może Dania?

 • ​Sztokholm - niezapomniany weekend w szwedzkiej stolicy

  ...rozciąga się niezapomniana panorama okolicy. Koniecznie trzeba wspiąć się na górę i spojrzeć na miasto z innej perspektywy. To idealne zwieńczenie pierwszego wyczerpującego dnia wycieczki. Dzień drugi(...) wycieczki zostawmy... szaloną zabawę w ogromnym wesołym miasteczku! Park rozrywki Grőna Lund to ulubione miejsce nie tylko turystów, ale również samych mieszkańców miasta.  Kolejki górskie, domy strachów...

 • Abecadło letnich wpadek

  ...- miejsce: Kyperouta. Zachciało nam się wycieczki w góry na motorze. Pytam mojego A ile mamy paliwa w baku? W odpowiedzi słyszę: "dziś niedziela, będzie problem z tankowaniem" (Codziennie z wyjątkiem...

Dyskusje na temat: wycieczki skandynawia
 • -

  -

  zgadzam się z Brommbą - duże znaczenie ma poziom tych, nazwijmy, polemik... i znowu mam wrażenie, że kiedyś to nawet kłótnie jakieś takie było porządniejsze, argumenty konkretne, a nie przepychanki i bolące wycieczki osobiste...