• Informacje na temat:

  wspaniała cecha narodowa

Artykuły na temat: wspaniała cecha narodowa
 • Parki Narodowe Chorwacji

  Spektakularne widoki, niespotykana nigdzie indziej przyroda i niepowtarzalna atmosfera. Oto najpiękniejsze Parki Narodowe w Chorwacji.

 • Sisu - fiński patent na szczęście

  Dopiero świat zachłysnął się modą na duńskie hygge, a łowcy trendów już znaleźli dlań godnego następcę prosto z nieodległej Finlandii. Od dziś, by żyć szczęśliwie, mamy wszak postępować w myśl zasad sisu, czyli fińskiego stoicyzmu.

 • Remigiusz Ryziński: Nie ma jednego scenariusza na życie

  - Łatwej nam operować na mitach, niż na indywidualnej prawdzie. Mit to prawda zbiorowa, którą można przykładać do różnych sytuacji i się w nich odnajdywać. Natomiast jeżeli zaczynasz analizować każdy czyn indywidualnego człowieka, każdą prawdę, robi się trudniej. Uważam, że należy podejmować takie wyzwanie - mówi Remigiusz Ryziński o swojej najnowszej książce pt. "Dziwniejsza historia".

 • ​Bajkał, czyli morze Syberii

  Bajkał jest jednym z wyjątkowych miejsc, a zarazem najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie. Położony jest na terytorium Rosji w Republice Buracji i obwodzie irkuckim.

 • ​Brazylijski szlak kawowy

  Bezdyskusyjnie kawa należy do najczęściej spożywanych napojów na świecie. Jej popularność wciąż rośnie, a tendencja ta dotyczy nawet tych państw, które tradycyjnie kojarzone są z piciem herbaty, jak Wielka Brytania czy Chiny. Chociaż w Polsce do niedawna kojarzona była z niesławną "zaparzajką", coraz bardziej otwieramy się na kulturę kawy i różne sposoby jej przygotowywania. Dlatego też, udając się na wakacje, warto przyjrzeć się temu, jak ten aromatyczny napar podają miejscowi.

 • Beata Tadla: Nie wstydzę się swoich słabości

  Nie uważa się za idealną panią z telewizji. Tylko SHOW mówi o walce z kompleksami, stresem i udarze, który przeszła kilka lat temu.

 • Anna Seniuk: Daleko mi do ideału

  ..."naciągać" na zabawki i gry. Uważam, że lepiej pobiegać po lesie i porozmawiać. Nie, nie daję sobie wchodzić na głowę i uczę szacunku dla starszych. Istnieje cecha, którą chciałaby pani w sobie...

 • 16 sposobów na długi weekend w Polsce

  ...innego wartego uwagi miejsca - jest to więc wspaniała okazja aby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem okolicznych zamków i pałaców. Poza wspominanym Gopłem, warto odwiedzić na przykład jezioro Bnińskie skąd...

 • Katarzyna Nosowska: Praktykuję wdzięczność

  ..., światowych, narodowych, uciekają przed odpowiedzialnością za samych siebie. Dają drapaka przed głębszym kontaktem ze sobą. To jest cecha naszych czasów. Dużo łatwiej funkcjonuje się na zewnątrz, bo kontakt(...) umie na przykład mówić o tym, co czuje. To może nie jest najlepsza cecha w dzisiejszych czasach, bo wielokrotnie z tego powodu obrywa. Ja też parę razy dostałam w kość, gdy usłyszałam, co naprawdę myśli...

 • Żona umie mnie ustawić

  ...sobą dosyć intensywnie... I ta intensywność jest wspaniała. To, że się ludzie między sobą napinają, to jest po prostu część uczucia i to nie jest złe ani dobre. Bywa pan czasami zazdrosny o żonę...