• Informacje na temat:

  wola żydowska

Artykuły na temat: wola żydowska
 • Warszawa Singera: Jubileuszowy Festiwal Kultury Żydowskiej

  W dniach 25 sierpnia - 2 września 2018 r. odbędzie się specjalna, jubileuszowa, 15. odsłona festiwalu kultury żydowskiej "Warszawa Singera". Styl.pl jest patronem festiwalu.

 • Od sławy woli rodzinę

  Jesienią Tori Spelling po raz czwarty zostanie mamą.

 • Była korepetytorką w domu ortodoksyjnych żydów

  ..., uda nam się go zrozumieć. To są kontakty międzyludzkie. Ta konserwatywna żydowska społeczność była mocno wyizolowana, co pozwoliło im zachować tożsamość, ale też budziło nieufność. - Tak, to(...) paszporty i byli gotowi do wyjazdu w każdej chwili. - Obecnie w Antwerpii nie widzi się już nowoczesnych ortodoksów. Wyjechali. Natomiast wspólnota chasydów powiększyła się. Dzielnica żydowska stała...

 • ​Bretarianie. Czy można żyć bez jedzenia i picia?

  Żywią się energią słoneczną, a tradycyjne pokarmy nie są im potrzebne do życia. I choć medycyna stoi na stanowisku, że człowiek nie jest w stanie przetrwać bez jedzenia i picia, bretarianie twierdzą, że są pełni sił witalnych i życiowej energii. Wszystko jest kwestią nastawienia psychicznego i siły woli - przekonują.

 • Z Michałem Pirógiem o miłości

  ...w miejscu i muszę być w ciągłym ruchu. Bo ono gdzieś jest. Kultura żydowska jest rodzajem kolorowej ucieczki od szarej polskiej rzeczywistości? - Ale Polska wcale nie jest szara! Może zawsze nas...

 • Zapominam się totalnie

  Rola jest dla niej jak zbroja. W niej nie boi się niczego. Ani nagości na planie, ani rozdrapywania emocji, gotowa jest przekroczyć każde tabu. Woli żałować, że przeszarżowała, niż tego, że coś ją ominęło. Po kontrowersyjnym filmie "W ukryciu" przygotowuje się do drugiej części "Różyczki". Pisanej specjalnie dla niej. Szczęściara. Magdalena Boczarska.

 • Status kobiety w judaizmie

  Żydowski mężczyzna musi trzy razy dziennie odprawiać modły. Kobieta nie musi spełniać tego wymogu, ponieważ zakłada się, że i tak ma rano dużo obowiązków. O tym, do czego zobowiązują się mężowie w umowach przedślubnych oraz dlaczego nawet szczęśliwi mężowie powinni zawczasu przygotować list rozwodowy opowiada Anna Lebet-Minakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie.

 • Status kobiety w judaizmie

  Żydowski mężczyzna musi trzy razy dziennie odprawiać modły. Kobieta nie musi spełniać tego wymogu, ponieważ zakłada się, że i tak ma rano dużo obowiązków. O tym, do czego zobowiązują się mężowie w umowach przedślubnych oraz dlaczego nawet szczęśliwi mężowie powinni zawczasu przygotować list rozwodowy opowiada Anne Lebet-Minakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie.

 • Pogromca grzeszników, Grzegorz Kalinowski

  W przedwojennej Warszawie dochodzi do zabójstwa słynnej Madame Gali, które rozpoczyna serię krwawych zbrodni. „Pogromca grzeszników” to pierwszy kryminał Grzegorza Kalinowskiego, otwierający cykl o Kornelu Strasburgerze, policjancie z Warszawskiego Urzędu Śledczego. Premiera 25 października.

 • Pamięć jest naszym domem

  Niezwykłe świadectwo dwóch pokoleń naznaczonych Holokaustem.

Dyskusje na temat: wola żydowska
 • Re: O historii polskiego antysemityzmu

  , brysztygierowa, stefan michnik i setki innych (również np. na Węgrzech). Z tego powodu Żydzi do dziś boją się nas Polaków, polskiego patriotyzmu, wola mieszka osobno, w razie czego uciekają do Izraela itd(...), kuroń, senyszyn, jan klata, urban, baksik). Skutek jest taki, że w wypadku jakiegokolwiek konfliktu czy sytuacji skrajnej dzisiaj żaden Polak nie pomógłby Żydowi. Społeczność żydowska nie rozliczyła się