• Informacje na temat:

  wola żydowska

Artykuły na temat: wola żydowska
 • Warszawa Singera: Jubileuszowy Festiwal Kultury Żydowskiej

  W dniach 25 sierpnia - 2 września 2018 r. odbędzie się specjalna, jubileuszowa, 15. odsłona festiwalu kultury żydowskiej "Warszawa Singera". Styl.pl jest patronem festiwalu.

 • Od sławy woli rodzinę

  Jesienią Tori Spelling po raz czwarty zostanie mamą.

 • Była korepetytorką w domu ortodoksyjnych żydów

  ..., uda nam się go zrozumieć. To są kontakty międzyludzkie. Ta konserwatywna żydowska społeczność była mocno wyizolowana, co pozwoliło im zachować tożsamość, ale też budziło nieufność. - Tak, to(...) paszporty i byli gotowi do wyjazdu w każdej chwili. - Obecnie w Antwerpii nie widzi się już nowoczesnych ortodoksów. Wyjechali. Natomiast wspólnota chasydów powiększyła się. Dzielnica żydowska stała...

 • ​Bretarianie. Czy można żyć bez jedzenia i picia?

  Żywią się energią słoneczną, a tradycyjne pokarmy nie są im potrzebne do życia. I choć medycyna stoi na stanowisku, że człowiek nie jest w stanie przetrwać bez jedzenia i picia, bretarianie twierdzą, że są pełni sił witalnych i życiowej energii. Wszystko jest kwestią nastawienia psychicznego i siły woli - przekonują.

 • Z Michałem Pirógiem o miłości

  ...w miejscu i muszę być w ciągłym ruchu. Bo ono gdzieś jest. Kultura żydowska jest rodzajem kolorowej ucieczki od szarej polskiej rzeczywistości? - Ale Polska wcale nie jest szara! Może zawsze nas...

 • Status kobiety w judaizmie

  Żydowski mężczyzna musi trzy razy dziennie odprawiać modły. Kobieta nie musi spełniać tego wymogu, ponieważ zakłada się, że i tak ma rano dużo obowiązków. O tym, do czego zobowiązują się mężowie w umowach przedślubnych oraz dlaczego nawet szczęśliwi mężowie powinni zawczasu przygotować list rozwodowy opowiada Anna Lebet-Minakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie.

 • Status kobiety w judaizmie

  Żydowski mężczyzna musi trzy razy dziennie odprawiać modły. Kobieta nie musi spełniać tego wymogu, ponieważ zakłada się, że i tak ma rano dużo obowiązków. O tym, do czego zobowiązują się mężowie w umowach przedślubnych oraz dlaczego nawet szczęśliwi mężowie powinni zawczasu przygotować list rozwodowy opowiada Anne Lebet-Minakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie.

 • Pogromca grzeszników, Grzegorz Kalinowski

  W przedwojennej Warszawie dochodzi do zabójstwa słynnej Madame Gali, które rozpoczyna serię krwawych zbrodni. „Pogromca grzeszników” to pierwszy kryminał Grzegorza Kalinowskiego, otwierający cykl o Kornelu Strasburgerze, policjancie z Warszawskiego Urzędu Śledczego. Premiera 25 października.

 • Pamięć jest naszym domem

  Niezwykłe świadectwo dwóch pokoleń naznaczonych Holokaustem.

 • Sława Przybylska: Miała zostać zakonnicą

  W latach 60. była jedną z najbardziej lubianych piosenkarek. Zachwycała, śpiewając nostalgiczną piosenkę „Pamiętasz, była jesień”. Prywatnie pozostała skromną, niezmanierowaną kobietą.

Dyskusje na temat: wola żydowska
 • Re: O historii polskiego antysemityzmu

  , brysztygierowa, stefan michnik i setki innych (również np. na Węgrzech). Z tego powodu Żydzi do dziś boją się nas Polaków, polskiego patriotyzmu, wola mieszka osobno, w razie czego uciekają do Izraela itd(...), kuroń, senyszyn, jan klata, urban, baksik). Skutek jest taki, że w wypadku jakiegokolwiek konfliktu czy sytuacji skrajnej dzisiaj żaden Polak nie pomógłby Żydowi. Społeczność żydowska nie rozliczyła się