• Informacje na temat:

  wola łaska

Artykuły na temat: wola łaska
 • Gdy sama woda nie smakuje

  ​Zimna woda zdrowia doda - mówi ludowe porzekadło. Większość z nas sięga po wodę niechętnie. Woli gasić pragnienie innymi napojami. A przecież bez wody organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Efekt? Jesteś osłabiona, zmęczona, masz kiepski nastrój, nie możesz się skoncentrować, cierpisz na bóle głowy. Można to zmienić.

 • Wzór na ideał

  Jak wygląda kobieta idealna? Na co zwracają uwagę mężczyźni? Wolą chude modelki czy pełne kobiece kształty? Za jakimi dziewczynami oglądają się na ulicy? Zapytałyśmy panów o to, co jest dla nich atrakcyjne u przedstawicielek płci pięknej.

 • OJ Gorecki cos z Toba niedobrze, chyba sie starzejesz!! ;-))) Moze trzeby by Ci kupic taka laseczke dla staruchow z przymocowanym dzwoneczkiem i piersiowka....

 • Prosty tort czekoladowy na dzisiejszy wieczor

  Na okolo 10 porcji czas 1 h przyrzadzania plus pieczenie okolo 1 h 400 g maki 240 g cukru 145 g masla laska wanili 60 g kakao 1/2 paczki...

 • "Włóż w rondel dużo cierpliwości i przewidywania, taką samą ilość dobrego humoru i dobrej woli. Zeszumuj starannie lenistwo, sobkostwo i niedołęstwo, dodaj w końcu oszczędność, pośpiech, czystość i baczność, wymieszaj razem, niech się dobrze zmaceruje, okraś wszystko miłością i niech ci ta mieszanina zawsze towarzyszy w twojem ognisku domowem" - pisała w 1911 roku Władysława Idzebska w książce dla gospodyń domowych pt. "111 Doświadczeń gospodarskich".

 • Tomasz Kot: Hobby i praca to dla niego jedno i to samo

  ...święta. - Wracasz do domu i zasuwasz. Żadna łaska. Największy stopień satysfakcji dają mi rozmowy z dziećmi - zapewnia. Dlatego, gdy na świecie pojawiały się jego dzieci, brał cztery miesiące wolnego. Nie...

 • Zimowe atrakcje PRL na wesoło

  Seriale i filmy z dawnych lat pokazują, że nic nie zaskakiwało nas tak, jak... zima. Ta pora roku wnosiła w nasze życie mnóstwo niespodzianek.

 • Czasami umieramy, mówiąc czemuś: "Nie"

  ...spowodował, że człowiek stracił to, co Bóg chciał mu dać, zrezygnował z pierwotnej nieśmiertelności. Wolna wola człowieka zatriumfowała, choć użyliśmy jej niezbyt roztropnie. Skutek? Straciliśmy bardzo(...) spełniały role symbolu. Miały przypominać o śmierci, a ludziom dawać nadzieję na lepsze życie. - W Kościele katolickim wierzymy, że z relikwii świętych płynie łaska, obdarzone są szczególna mocą...

 • Czym możesz poczęstować swojego pupila w święta?

  W święta nasze stoły uginają się pod ciężarem pysznych wigilijnych potraw. Nasze psy wodzone swoim doskonałym zmysłem węchu zwykle towarzyszą nam przy nich, domagając się przysmaków do skosztowania.

 • Wira wspomina pierwsze dni powstania warszawskiego

  Jakoś od maja 1944 roku wiedziałam, że zbliża się wybuch powstania. Zmieniły się nastroje w mieście. Wydawało się, że na ulicach jest mniej niemieckich patroli, a te, które się pojawiały, trzymały się razem; żołnierze okupanta tracili pewność siebie. Miałam wrażenie, że chodzą trochę skuleni, jakby czuli, że coś się szykuje. Niemcy ponieśli liczne klęski i już nie wydawali się niezwyciężeni - wspomina Danuta "Wira" Szlachetko, jedna z uczestniczek powstania warszawskiego.

Dyskusje na temat: wola łaska
 • Re: Wirtualny flirt to zdrada?

  W czasie pokonywania etapu ma się pomoc ale trzeba chcieć z niej skorzystać. I tu trzeba pokonać swoją skłonność do nałogu, przynajmniej mieć taką wolę. Jak jest wola to łaska może pracować i pokonać ten pociąg /nałóg. To jest bardzo trudne bo w tym uczestniczy nie tyle świadomość co podświadomość. To co w niej było upychane.

 • Szczyt hipokryzji, niewierzący straszy wierzących nieistniejacymi według niego młynami Bożymi.

  Szczytem hipokryzji jest to, że ktoś dzieli ludzkość na katolików i oglądających MTV, i sam się przy tym za "dobrego" katolika podaje. Najbardziej rozbroił mnie zapis o tym, ze wola Boża ma być w piśmie świętym rozpoznawana przez teologów...A samemu przeczytać i pomyśleć nie łaska??!!

 • Re: ​Nałogowa namiętność

  i niech spłynie Na Was Wszystkich Łaska Pana Boga Módlcie się : Ojcze Nasz Allah Akbar...Alleluja.. Jeśli uczyniłeś bliźniemu krzywdę- mi to uczyniłeś.......Jeśli do tej pory grzeszyłeś, to nie grzesz więcej.....Czyń Dobro I Dawaj Miłość! Pan Bóg jest teraz na Ziemi, tej ziemi i dzieje się Jego Wola .....Módlmy się : Ojcze Nasz.....Allah Akbar.....Niech krucjata Miłości Nieustanni Trwa.... Oczekuję

 • Re: Położna z misją specjalną

  i niech spłynie Na Was Wszystkich Łaska Pana Boga Módlcie się : Ojcze Nasz Allah Akbar...Alleluja.. Jeśli uczyniłeś bliźniemu krzywdę- mi to uczyniłeś.......Jeśli do tej pory grzeszyłeś, to nie grzesz więcej.....Czyń Dobro I Dawaj Miłość! Pan Bóg jest teraz na Ziemi, tej ziemi i dzieje się Jego Wola .....Módlmy się : Ojcze Nasz.....Allah Akbar.....

 • Re: Traktat o szczęściu

  drugiej osoby - zupełnie inaczej robi się coś z myślą, że jest to nasza wolna wola i druga strona będzie z tego powodu szczęśliwa i wdzięczna, a zupełnie inaczej, gdy ten ktoś uważa, że jest to nasz oczywisty "zakichany obowiązek", bo się z nim związaliśmy. Nawet głupi obiad inaczej gotuje się dla męża, który doceni starania, a inaczej dla takiego, który uważa, że to żadna łaska, bo od tego ma babę.