• Informacje na temat:

  wodny paryż

Artykuły na temat: wodny paryż
 • Paryż na weekend

  ...​Dwa lub trzy dni na Paryż - czy to możliwe? Niby niewiele, jednak z przygotowanymi wskazówkami można sprawnie poruszać się po mieście i zwiedzić dużą cześć miejsc wartych zobaczenia.

 • Subtelny wdzięk francuskiego Annecy

  Francja kusi turystów nie tylko Lazurowym Wybrzeżem i romantycznym Paryżem, ale także nieco mniej obleganym Annecy. Może to być niebanalne miejsce na wymarzony urlop.

 • Wybierając się na wakacje do Francji nie można ograniczyć się wyłącznie do zobaczenia Paryża. Równie ciekawymi rejonami okazują się być wschodnie tereny kraju, a szczególnie, znana z pysznych mirabelkowych cukierków, Lotaryngia. Daj się zachwycić jej klimatem!

 • Baku - miasto nafty i blichtru

  Kto jadąc przez pustynny, pasterski Azerbejdżan od strony Gruzji, trafi do Baku, przeżyje olśnienie. Przepychem architektury i wschodnią finezją wszystkiego, od kuchni po rzemiosło. Etykietka „Paryż Wschodu” efekciarska, ale zasłużona. Warto wpaść.

 • Nafta i blichtr

  Kto jadąc przez pustynny, pasterski Azerbejdżan od strony Gruzji trafi do Baku, przeżyje olśnienie. Przepychem architektury i wschodnią finezją wszystkiego, od kuchni po rzemiosło. Etykietka „Paryż Wschodu” efekciarska, ale zasłużona. Warto wpaść.

 • Przerzucony przez rzekę most przypomina secesyjne konstrukcje z Paryża. Stalowe przęsło ma w sobie siłę, styl i zarazem nieskrywane piękno charakterystyczne dla dzieł miary konstruktora Wieży Eiffela. Dołem płynie krystalicznie czysta, górska rzeka. Zasilana wodami Lac d’Annecy, drugiego co wielkości jeziora Francji, wije się pomiędzy kolorowymi kamienicami.

 • Miejska ostoja

  Paryż, Londyn, Madryt. Najlepsze muzea, sklepy, kluby. Po tygodniu biegania marzysz tylko o jednym: o cichym i zielonym ustroniu. Oto 11 najbardziej spokojnych miejsc w najbardziej niespokojnych miastach.

 • Jak zaplanować wycieczkę do Bukaresztu?

  .... Spacer po tym mieście będzie nie tylko lekcją architektury, ale przede wszystkim najnowszej historii. Starówka Dawniej Bukareszt zwany był Małym Paryżem lub Paryżem Wschodu. Wiele XIX-wiecznych(...) można popływać łódką lub rowerem wodnym. Herăstră, największy park w Bukareszcie, znajduje w jego północnej części. Mieści się tu również ciekawy skansen Muzeul Satului. Został założony w 1936 roku...

 • Co robić nad jeziorem Ukiel?

  ...plażach są prysznice, toalety, place zabaw dla dzieci, w tym rewelacyjny wodny, a także 11 boisk do siatkówki i jedno do koszykówki. Można wypożyczyć rower lub rolki, a także sprzęt wodny – kajaki(...) bardziej charakter relaksacyjny niż wyczynowy. JOG Dla dzieci. Wodny plac, planetarium, aquasfera Do Olsztyna spokojnie możesz przyjechać z dziećmi. Stolica Warmii ma im wiele do zaoferowania...

 • ..."Itinerrance" z Paryża oraz władz tunezyjskich do Erriadh przyjechało stu pięćdziesięciu artystów z trzydziestu krajów świata, wiadomo było, że to spokojne miasteczko zyska nowe oblicze i wielkie...