• Informacje na temat:

  włodzimierz

Artykuły na temat: włodzimierz
 • Empik: Kolekcja Włodzimierza Szpingera

  ..."Włodzimierz Szpinger for Empik" to najnowsza kolekcja z serii Empiku, w której sztuka wybitnych polskich artystów łączy się z przedmiotami codziennego użytku. Niezwykłe podwodne światy wykreowane przez malarza można podziwiać m.in. na porcelanowych filiżankach i talerzykach. Kolekcja jest dostępna w salonach Empik. Wcześniej prace malarskie artysty zostały zaprezentowane na wystawie "Dom...

 • Włodzimierz Szpinger for Empik

  Włodzimierz Szpinger kreuje na swoich obrazach oryginalny i zagadkowy świat. Jego prace doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci, które budują wokół nich swoje własne ciekawe historie. Na potrzeby kolekcji "Włodzimierz Szpinger for Empik" artysta wybrał sześć swoich obrazów. W ramach kolekcji ukażą się: canvasy 30 x 40 cm, zestawy porcelanowe (filiżanka ze spodkiem i talerzykiem deserowym...

 • My, dzieci komunistów, Krystyna Naszkowska

  Córka Bolesława Bieruta Aleksandra Jasińska, syn Anatola Fejgina, jednej z najważniejszych osób w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, oskarżonego o stosowanie tortur wobec więźniów, Agnieszka Holland, Aleksander Smolar, Ernest Skalski, Andrzej Titkow, Włodzimierz Grudziński – wszyscy rozmówcy autorki opowiadają o swoim dzieciństwie w rodzinach komunistycznego aparatu.

 • Ślub już za miesiąc!

  Niewielu wróżyło powodzenie tej miłości. Choć Włodzimierza Matuszaka (68) i Karolinę Nolbrzak (34) dzielą aż 34 lata, oni na przekór metryce są razem.

 • Aukcja przedstawicieli Szkoły Paryskiej

  Włodzimierz Terlikowski, Alicja Halicka, Henryk Epstein - to tylko kilku z najwybitniejszych przedstawicieli Szkoły Paryskiej, która osiąga dziś wysokie ceny na światowym rynku sztuki. W ramach cyklu Art Outlet można będzie nabyć prace uznanych artystów w wyjątkowo przystępnych cenach. Aukcja już 7 września.

 • Planują ślub w październiku

  W szczęśliwe zakończenie tej historii wierzyli chyba tylko oni. Karolina Nolbrzak ( 34) i Włodzimierz Matuszak (67) po niemal 5-letnim związku zamierzają się pobrać!

 • Ptaki z najwyższej półki

  Nie tylko orzeł, sokół czy orlik, ale także kobuz, mornel, podróżniczek i pluszcz oraz prawie 300 innych gatunków ptaków występujących na terenie Tatr i Podtatrza znalazło się w bogato ilustrowanej książce Włodzimierza Cichockiego. Premiera albumu "Ptaki Tatr i Podtatrza", pierwszej tak kompleksowej publikacji o świecie ptaków najwyższych polskich gór odbyła się już 23 października.

 • Sabałowa nić: Ludowi poeci z Podhala

  ...„Czym wytłumaczyć fakt, że gawędziarstwo znalazło na Podhalu tak podatny grunt i że gdzie indziej będąc w zaniku, tutaj jest wciąż żywe? Jak to się dzieje, że wciąż na Podhalu rodzą się nowi utalentowani gawędziarze i nić Sabałowa snuje się dalej, dalej?...” – takie pytania stawiał Włodzimierz Wnuk we wstępie do „Gawęd Skalnego Podhala”. Staramy się znaleźć na nie chociaż ślad odpowiedzi.

 • “Jerry & The Pelican System” – jazzowe brzmienie z eksperymentalnym sznytem!

  Wielbiciele jazzu sięgają zazwyczaj do klasyki tego gatunku. W tej materii pasjonaci wyrafinowanego brzmienia w Polsce mogli słuchać Michała Urbaniaka, Miśkiewiczów, Włodzimierza Nahornego czy Tomasza Stańki. A gdyby tak połączyć tradycję jazzową z niczym nieograniczoną chęcią ekspresji oraz pasją improwizacji? Młode pokolenie wchodzi na scenę z energią i nową wizją muzyki.

 • W roli proboszcza...

  Popularny aktor z serial u Plebania - Włodzimierz Matuszak opowiada o swojej aktorskiej karierze, emigracji do Niemiec i swoich pasjach.

Zdjęcia na temat: włodzimierz
Wideo na temat: włodzimierz
 • "Tu na wszystko jest czas". Jak wygląda życie na wsi?

  - Jesteśmy w krainie biebrzańskiej, na skraju Puszczy Augustowskiej - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Włodzimierz Zawiślak. - Uciekłem z miasta, w którym mieszkałem 55 lat - dodał. Jakie są uroki życia na wsi? Co skłoniło Agnieszkę Zach do zamieszkania poza metropolią?

 • Czy warto wierzyć znachorom?

  Dlaczego istnieje w ludziach potrzeba korzystania z pomocy znachorów? Czy warto im wierzyć? Rozmawiali na ten temat w "Dzień Dobry TVN" dr Agnieszka Bukowska, socjolog z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi oraz Włodzimierz Adam Osiński, kulturoznawca. - Mamy trochę pęd ku zdrowemu życiu, ku ekologii - zaznaczyła Bukowska.

 • Elżbieta Starostecka pokazała swój dom

  Ona zasłynęła rolą guwernantki Stefanii Rudeckiej, w której zakochał się ordynat Waldemar Michorowski. On jest znanym kompozytorem przebojów, które nuciła cała Polska. Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz ze sobą żyją już ponad 50 lat! Jak wygląda ich dom? - Wymarzyłam sobie go. Nadzorowałam budowę od samego początku - powiedziała Starostecka. - Przeszliśmy drogę przez mękę, starając się

Dyskusje na temat: włodzimierz