• Informacje na temat:

  włodzimierz

Artykuły na temat: włodzimierz
 • Empik: Kolekcja Włodzimierza Szpingera

  ..."Włodzimierz Szpinger for Empik" to najnowsza kolekcja z serii Empiku, w której sztuka wybitnych polskich artystów łączy się z przedmiotami codziennego użytku. Niezwykłe podwodne światy wykreowane przez malarza można podziwiać m.in. na porcelanowych filiżankach i talerzykach. Kolekcja jest dostępna w salonach Empik. Wcześniej prace malarskie artysty zostały zaprezentowane na wystawie "Dom...

 • Włodzimierz Szpinger for Empik

  Włodzimierz Szpinger kreuje na swoich obrazach oryginalny i zagadkowy świat. Jego prace doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci, które budują wokół nich swoje własne ciekawe historie. Na potrzeby kolekcji "Włodzimierz Szpinger for Empik" artysta wybrał sześć swoich obrazów. W ramach kolekcji ukażą się: canvasy 30 x 40 cm, zestawy porcelanowe (filiżanka ze spodkiem i talerzykiem deserowym...

 • Ślub już za miesiąc!

  Niewielu wróżyło powodzenie tej miłości. Choć Włodzimierza Matuszaka (68) i Karolinę Nolbrzak (34) dzielą aż 34 lata, oni na przekór metryce są razem.

 • Aukcja przedstawicieli Szkoły Paryskiej

  Włodzimierz Terlikowski, Alicja Halicka, Henryk Epstein - to tylko kilku z najwybitniejszych przedstawicieli Szkoły Paryskiej, która osiąga dziś wysokie ceny na światowym rynku sztuki. W ramach cyklu Art Outlet można będzie nabyć prace uznanych artystów w wyjątkowo przystępnych cenach. Aukcja już 7 września.

 • Planują ślub w październiku

  W szczęśliwe zakończenie tej historii wierzyli chyba tylko oni. Karolina Nolbrzak ( 34) i Włodzimierz Matuszak (67) po niemal 5-letnim związku zamierzają się pobrać!

 • Ptaki z najwyższej półki

  Nie tylko orzeł, sokół czy orlik, ale także kobuz, mornel, podróżniczek i pluszcz oraz prawie 300 innych gatunków ptaków występujących na terenie Tatr i Podtatrza znalazło się w bogato ilustrowanej książce Włodzimierza Cichockiego. Premiera albumu "Ptaki Tatr i Podtatrza", pierwszej tak kompleksowej publikacji o świecie ptaków najwyższych polskich gór odbyła się już 23 października.

 • Sabałowa nić: Ludowi poeci z Podhala

  ...„Czym wytłumaczyć fakt, że gawędziarstwo znalazło na Podhalu tak podatny grunt i że gdzie indziej będąc w zaniku, tutaj jest wciąż żywe? Jak to się dzieje, że wciąż na Podhalu rodzą się nowi utalentowani gawędziarze i nić Sabałowa snuje się dalej, dalej?...” – takie pytania stawiał Włodzimierz Wnuk we wstępie do „Gawęd Skalnego Podhala”. Staramy się znaleźć na nie chociaż ślad odpowiedzi.

 • “Jerry & The Pelican System” – jazzowe brzmienie z eksperymentalnym sznytem!

  Wielbiciele jazzu sięgają zazwyczaj do klasyki tego gatunku. W tej materii pasjonaci wyrafinowanego brzmienia w Polsce mogli słuchać Michała Urbaniaka, Miśkiewiczów, Włodzimierza Nahornego czy Tomasza Stańki. A gdyby tak połączyć tradycję jazzową z niczym nieograniczoną chęcią ekspresji oraz pasją improwizacji? Młode pokolenie wchodzi na scenę z energią i nową wizją muzyki.

 • W roli proboszcza...

  Popularny aktor z serial u Plebania - Włodzimierz Matuszak opowiada o swojej aktorskiej karierze, emigracji do Niemiec i swoich pasjach.

 • Samochody podkreślają kobiecą urodę

  Nie wolno dzielić samochodów na męskie i kobiece - mówi Włodzimierz Zientarski, dziennikarz motoryzacyjny, współprowadzący program "Autonomia" w telewizji Polsat Play. - Są jednak samochody, które posiadają pewne cechy męskie i kobiety wyglądają w nich świetnie.

Zdjęcia na temat: włodzimierz
Wideo na temat: włodzimierz
 • "Tu na wszystko jest czas". Jak wygląda życie na wsi?

  - Jesteśmy w krainie biebrzańskiej, na skraju Puszczy Augustowskiej - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Włodzimierz Zawiślak. - Uciekłem z miasta, w którym mieszkałem 55 lat - dodał. Jakie są uroki życia na wsi? Co skłoniło Agnieszkę Zach do zamieszkania poza metropolią?

 • Czy warto wierzyć znachorom?

  Dlaczego istnieje w ludziach potrzeba korzystania z pomocy znachorów? Czy warto im wierzyć? Rozmawiali na ten temat w "Dzień Dobry TVN" dr Agnieszka Bukowska, socjolog z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi oraz Włodzimierz Adam Osiński, kulturoznawca. - Mamy trochę pęd ku zdrowemu życiu, ku ekologii - zaznaczyła Bukowska.

 • Elżbieta Starostecka pokazała swój dom

  Ona zasłynęła rolą guwernantki Stefanii Rudeckiej, w której zakochał się ordynat Waldemar Michorowski. On jest znanym kompozytorem przebojów, które nuciła cała Polska. Elżbieta Starostecka i Włodzimierz Korcz ze sobą żyją już ponad 50 lat! Jak wygląda ich dom? - Wymarzyłam sobie go. Nadzorowałam budowę od samego początku - powiedziała Starostecka. - Przeszliśmy drogę przez mękę, starając się

Dyskusje na temat: włodzimierz
 • pobierzcie się i mozecie bez przeszkód mieszkać razem .

  Pobierzcie się i juz, nie będą wtedy Rodzice się denerwować .

 • Re: Czerwone wino niepozornym sprawcą trądziku

  Czerwone wino jest najzdrowszym trunkiem, posiada dużo różnych witamin, wpływa korzystnie na serce itd.

 • Re: Gdy ziemia usuwa się spod nóg

  Lubię kawę a szczególnie jej aromat , ale nie piję kawy bo podnosi ciśnienie a ja mam z nim problem ! Głupotą było by z jednej strony brać leki na obniżenie ciśnienia a potem pić kawę i je podnosić , rozsądek mi podpowiada żeby nie pić kawy i nie piję !

 • Re: Czy szczepić się przeciw odrze?

  Tak, przebycie odry daje odporność na całe życie, pod warunkiem, że uda nam się przejść chorobę szczęśliwie bez powikłań. Niestety, nie wszystkim się to udaje. Na początku XXI w. na świecie umierało na odrę ponad pół miliona osób rocznie. Masowe szczepienia ograniczyły tę liczbę do ok. 100 tys. rocznie (umierają ludzie tam, gdzie dotąd nie ma szczepień). W Polsce przed wprowadzeniem obowiązkowych szczepień umierało rocznie 100 - 300 osób, po wprowadzeniu szczepień liczba ta spadła do zera....

 • Re: Jak wyglądać profesjonalnie

  Kupiłem po tablecie najlepszym na świecie na konsorcjum by podziękować kolegom ze Śląska którzy dużo pomagali. Na następną imprezę złote gody firmy nikt z nich nie raczył nawet przyjść zostali sami pracownicy. Czas przestać robić imprezy. To się nazywa chamstwo bogatych.

 • Re: IV edycja akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc"

  Stosować takie kary jak w Korei Pólnocnej, zawinił - kara śmierci z natychmiastowym wykonaniem. wtedy każdy by się zastanowił nad skutkami, nie oczerniał by kraju, nie okradał, nie wykorzystywał by stanowisk społecznych itp, itd.

 • Re: Rum, rumba, rewolucja

  Kubańczycy brońcie swojej tożsamości,Nie dajcie się sprzedać kapitalizmowi.bo będzie jak w Polsce.Róbcie swoje i bądźcie szczęśliwi!!!!

 • Re: Zaczęłam życie od nowa

  Pani Małgorzato wielki szacunek za osiągnięcia i wyzwania. Ja już jestem po 60-ce, ale duzo jeźdźe na rowerze i każde kilometry przejechane sprawiają mi sporą przyjemność.Startuję w maratonach MTB i każde nowe osiągnięcie to mój osobisty sukces. Mnie, jak narazie nic nie dolega ale kocham ruch i wyzwania. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla Pani i rodziny.

 • Re: Wciąż jemy go za dużo. Skutki są katastrofalne!

  Mam 54 lata, 176 cm wzrostu, waga 65 kg od dziecka jem średnio 25 dkg cukru codziennie w różnej postaci i jakoś nie tyję, pracuję fizycznie jako elektryk. Uskakam się na drabinie jak małpa, dla tych grubasów jak mamuty proponuję czynną pracę fizyczną a nie siedzenie na krześle i tylko żarcie w głowie