• Informacje na temat:

  włochy bolonia

Artykuły na temat: włochy bolonia
 • Bolonia. Tu poznasz włoskie smaki

  .... W przeszłości Bolonia słynęła także z wież - doliczono się ich ponad stu, do dziś przetrwało dwadzieścia. Szczególnie warte uwagi są dwie - Torre Garisenda, odchylona 3 metry od pionu, i Torre degli Asinelli mierząca 97 metrów.  Niegdyś służyła jako więzienie, dziś można na nią wejść, by podziwiać panoramę Czerwonego Miasta - ten przydomek Bolonia zawdzięcza barwie dachów. Ciekawym miejscem jest plac...

 • Włosi, podobnie jak my, mają swoją Czarną Madonnę. Ciemna figura Matki Boskiej znajduje się w Loreto na wschodzie Włoch, w sanktuarium zbudowanym wokół Świętego Domu Matki Boskiej, przywiezionego z Nazaretu. Według legendy, w 1294 roku przynieśli go z Ziemi Świętej aniołowie. I jest to prawda, bo takie nazwisko (Angeli) nosił ród krzyżowców, którzy wywieźli dom Marii z Ziemi Świętej.

 • Lista przebojów

  Tak jak w muzyce, w kuchni również są nieśmiertelne hity, które możesz napotkać w prawie każdym zakątku świata. Znaczna ich część pochodzi z Włoch, ojczyzny makaronu.

 • Italia do zjedzenia, Bartek Kieżun

  ..."Włochy są jak tort wysoki do nieba. Żeby skosztować jego warstw nasączonych przeszłością, potrzeba cicerone na miarę Bartka Kieżuna. Smakosz i erudyta zabiera nas w podróż, w której historia, sztuka(...) prowincja Marche słynąca z nadziewanych oliwek. W rozdziale Primi autor przedstawia miejsca oraz smaki o zdecydowanie większym ciężarze: Ravenna i jej bizantyjskie bazyliki czy Bolonia, z jej...

 • Mimo żelaznej kurtyny odnosili sukcesy za granicą

  To były czasy, gdy liczył się nie marketing, lecz talent – mówią znawcy muzyki. – Jeśli piosenkarz z demoludów go miał, mógł zostać zauważony na Zachodzie.

 • Anna German: W Polsce nigdy nie była gwiazdą

  Miała szansę na światową karierę, ale los zadecydował inaczej. W kraju została niemal zupełnie zapomniana. Dopiero emisja rosyjskiego serialu przywróciła jej należne miejsce w historii polskiej piosenki.

 • Ewa Wiśniewska: Idę za głosem serca

  Niezależna. Silna. Od małego nieco rogata dusza. To ona zawsze wybierała mężczyzn, z którymi chciała być. Samica alfa.

 • Najpiękniejsze bożonarodzeniowe szopki od wieków budowane są we Włoszech. Znajdziemy je nie tylko w kościołach i na placach miast, ale w każdym włoskim domu.

 • Bartek Kieżun: Twoje serce jest tam, gdzie twój żołądek

  - My jemy dużo chleba i Włosi jedzą dużo chleba. Jemy dużo klusek, które Włosi nazywają tak pięknie makaronem. Polskie kopytka i włoskie gnocchi są ze sobą bardzo blisko. Włoskie ndundari i polskie leniwe również. Być może stąd bierze się przekonanie, że znamy się na włoskiej kuchni. A to nie jest taka prosta sprawa – mówi Bartek Kieżun, autor książki „Italia do zjedzenia”, dziennikarz kulinarny i bloger Krakowski Makaroniarz.

 • Robert Makłowicz: Zdradzę pani...

  ​Dlaczego jest za legalizacją marihuany? I co sądzi o muzyce disco polo? Takiego Roberta nie znacie!

Dyskusje na temat: włochy bolonia