• Informacje na temat:

  winnice

Artykuły na temat: winnice
 • Niezwykłe winnice Europy

  Najlepsze współczesne winnice na świecie znajdują się w Europie, głównie w krajach basenu Morza Śródziemnego. Okazuje się jednak, że tłoczenie soku winogronowego ma swoje korzenie w Chinach.

 • Winnice w Bernkastel–Kues

  Malownicze położenie wśród wzgórz porośniętych szachownicą winorośli i nieco leniwa, by nie powiedzieć senna atmosfera, sprawiają, że można poczuć klimat typowy dla wielu miast w dolinie Mozeli. Znakiem rozpoznawczym Bernkastel-Kues są winnice. Całe miasteczko jest nimi otoczone, bo winorośl uprawia się na stromych wzgórzach po obu stronach Mozeli. Produkuje się tu głównie wina riesling...

 • Winnice w Małopolsce zapraszają turystów

  19 lipca rozpocznie się druga edycja Dni Otwartych Małopolskich Winnic, które przez całe lato będzie można zwiedzać i degustować ich produkty. W zeszłym roku frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów - zapisało się tak wielu chętnych, że dla części zabrakło miejsc.

 • Toskania, Lombardia, Veneto – wycieczka szlakiem włoskich winnic

  Francuski smakosz i znawca win, Andre L. Simon mówił: "Wino czyni każdy posiłek uroczystością, każdy stół wspanialszym, każdy dzień bardziej udanym." Jednak to Włosi szczególnie docenili walory tego napoju. Kraj ten jest jednym z najstarszych regionów na świecie uprawiających winorośl i jednym z największych producentów win w skali globalnej.

 • Czeskie Morawy. Uroki Toskanii w dobrej cenie

  Malownicze wzgórza, wspaniałe winnice i światowej klasy zabytki są bliżej niż myślisz… Daj się im uwieść!

 • Chianti - serce Toskani

  Dolina Chianti to jeden z najpiękniejszych włoskich regionów, kraina niezwykłych krajobrazów. Słoneczne wzgórza porastają winnice, drogi obsadzone są cyprysami, a kamienne miasta zapraszają do wypoczynku.

 • Chianti - serce Toskanii

  To jeden z najpiękniejszych włoskich regionów, kraina niezwykłych krajobrazów. Słoneczne wzgórza porastają winnice, drogi obsadzone są cyprysami, a kamienne miasta zapraszają do wypoczynku.

 • Zwiedzanie Toskanii. Dużo więcej niż wino

  Kiedy myśli się o Toskanii, łatwo wyobrazić sobie malownicze wzgórza obsadzone rzędami winorośli. Ten region to jednak nie tylko winnice i gaje oliwne, lecz także wspaniałe wybrzeże oraz wyjątkowa architektura. Sprawdźcie, co czeka was na włoskiej prowincji.

 • Dziewczyny winne

  ...na szybki zarobek. Odwiedzam trzy winiarki: Monikę Dziedzic, która pracuje w korporacji w Warszawie i jest właścicielką winnicy pod Jasłem, oraz Barbarę Płochocką i Sylwię Paciurę, których winnice(...) i poważnego traktowania. - Mówi się, że gaje oliwne sadzi się dla wnucząt, a winnice dla swoich dzieci. Na pewno spadkobiercom będzie dużo łatwiej, o ile będą chcieli się zająć tą profesją - rzuca...

 • 9 Denarów Winnica, sad, pole uprawne, hodowla zwierząt (szczególnie egzotycznych!) dostarczy Ci inspiracji, a może i ciekawych nabytków. Jeśli coś kolekcjonujesz,...

Zdjęcia na temat: winnice
Dyskusje na temat: winnice
 • Re: Nalewka śliwkowa

  okoniem dla ludzi którzy chcą uprawiać winnice i produkować krajowe wino, dlaczego przepisy są tak zaostrzone ( wymagane niemal laboratorium przy domu), że przeciętny Nowak nie jest w stanie temu sprostać...miało się to zmienić i cisza....winnice są, byłoby więcej, nie można tylko sprzedawać...jesteśmy skazani na zagraniczne sikacze...CZYŻBY PSL blokował rozwój polskiego winiarstwa z polecenia

 • Re: Winnice Malagar....

  przepiekna!!!!

 • Re: Dziewczyny winne

  Ja posiadam winnice na Dolnym Slasku...

 • Re: Niezwykłe winnice Europy

  To jakieś kłamstwo , przecież zgodnie z biblia świat ma tylko 6500 lat. Nie po to wydajemy w Polsce rocznie blisko dwa miliardy zł na naukę religii aby teraz słuchać jakiś bredni ! W szkole uczą, ze to bóg stworzył w 7 dni ten cały wszechświat a biblia to najważniejsza książka w szkole. To jest katolicka prawda i świat liczy tylko 6500 lat ! Przecież państwo nie wydawało by na kłamstwa aż tyle pieniędzy rocznie!

 • Re: Dziewczyny winne

  Gratuluje wytrwalosci.Niech Wasze winnice rosnal w sile ! Na zdrowie:) i powodzenia.

 • Re: Morawy, czyli szlakiem najlepszego wina

  A jakie winnice piękne są w POLSCE - może nie tak duże, ale piękne bo polskie, a jakie winko pożno po degustować. Miodzio.

 • Re: Właścicielka najcieńszych wykałaczek

  "Bylam na jej posiadlosci gdzie ma piekne winnice gdzie wyrabia wino." DZIĘKI !!! - ja biedak z Polski nie byłem i nigdy nie będę miał szansy bycia w jej posiadłości ! Jednak dzięki Tobie dowiedziałem się, że w winnicach można wyrabiać wino !!! Wy w tej "hameryce" to wszyscy tacy zidiociali i przekonani o własnej wyższości ???

 • Re: Magiczne Roztocze

  fajnie tu jest bo mieszkam na początku roztocza....co jest fajnego? hmm...sam nie wiem :) ale pewnie te ścieżki na rowery pośród lasów , pól, stawów, zalewów itp.....pofałdowane krajobrazy w lecie to fakt są fajne.....pogoda też fajna bo dużo słońca i troszke wyżej bo roztocze to wzniesienia....mam znajomego który ma tu winnice i robi wino ,a więc klimat musi być ok w lecie...chociaż zimą jest