• Informacje na temat:

  wiking wolin

Artykuły na temat: wiking wolin
 • Wyspa Wolin. Polska kraina wikingów

  Północno-zachodni skrawek naszego kraju to nie tylko cudowne bałtyckie kąpieliska i uzdrowiska, ale także miejsca festiwali – Gwiazd oraz Słowian i Wikingów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie!

 • Majówka: Wyspa Wolin

  Dzika przyroda, plaże i moc pięknych krajobrazów. Rusz na wycieczkę śladami prastarych Słowian i Wikingów.

 • Wyspę Wolin porastają bukowe lasy, są tam piękne nadmorskie plaże pod klifami, a przyroda w Wolińskim Parku Narodowym zachwyca różnorodnością. To prawdziwy raj dla rowerzystów i wędrowców.

 • Nad morzem Słowian i Wikingów

  ...​Nadmorskie klify, szerokie plaże, urokliwy Woliński Park Narodowy, szczególny mikroklimat - to niejedyne atrakcje, które przyciągają turystów na wyspę Wolin.

 • Festiwal Słowian i Wikingów Wolin, 31 lipca-2 sierpnia 2015

  .... W wiosce wikingów można także zwiedzić skansen (bilety od 7 zł), uczestniczyć w warsztatach archeologicznych oraz grach historycznych. Jedną z największych atrakcji są rejsy łodziami wikingów.

 • Na plac wkracza kilkuset wojów: Słowian, Wikingów, Bałtów. Przed nimi ważna bitwa, za chwilę rozpoczną batalię na śmierć i życie. Na szczęście ta krwawa walka nie odbywa się naprawdę. To tylko inscenizacja wydarzeń, które mogły mieć miejsce przed wiekami. Jak co roku, można ją obejrzeć na Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie, a konkretnie na wysepce Ostrów Recławski, gdzie...

 • Wyspa Wolin. Co warto zobaczyć?

  To raj dla odkrywców i poszukiwaczy skarbów, ponoć ciągle jeszcze nieodkrytych. Wolin zachwyca urwistymi klifami i malowniczymi zatoczkami. To wymarzone miejsce na leniwe plażowanie i ekscytującą przygodę.

 • Klify na Wolinie jak z zimowej baśni…

  Największa polska wyspa ma długą i fascynującą historię. Od tysięcy lat tworzyli ją Łużyczanie, Wolinianie, Wikingowie, starożytni Rzymianie, Słowianie. Wszystkich zachwycała uroda tego miejsca i wszyscy zostawili tu swój ślad… Szukają ich archeolodzy, a efekty tych prac można oglądać np. w skansenie Wioska Słowian i Wikingów, na Srebrnym Wzgórzu na Dziwną, na wzniesieniu Młynówka, gdzie...

 • Największa polska wyspa ma długą i fascynującą historię. Od tysięcy lat tworzyli ją Łużyczanie, Wolinianie, Wikingowie, starożytni Rzymianie, Słowianie. Wszystkich zachwycała uroda tego miejsca i wszyscy zostawili tu swój ślad… Szukają ich archeolodzy, a efekty tych prac można oglądać np. w skansenie Wioska Słowian i Wikingów, na Srebrnym...

 • Festiwal Wikingów na Wyspie Wolin to trzydniowa (1-3 sierpnia) impreza pełna atrakcji. Jak co roku punktem rozpoczynającym festiwal jest korowód wszystkich uczestników. Rozpoczyna się on pod kościołem Św. Mikołaja i przez Rynek Wolina prowadzi na wyspę, aby uroczyście rozpocząć IX Festiwal Wikingów.