• Informacje na temat:

  wielka brytania zabytki

Artykuły na temat: wielka brytania zabytki
 • Początek sierpnia to od kilku lat w Szczecinie wielkie święto – do portu wpływa ponad sto wielkich żaglowców i jachtów z całego świata. Jachty cumować będą przy nabrzeżach: Pasażerskim, Wieleckim, Wałach Chrobrego, przy Akademii Morskiej, Starówce oraz przy części Nabrzeża Bułgarskiego.

 • Co zwiedzać w północnej Anglii

  Ta część Wielkiej Brytanii najpiękniejsza jest w październiku, gdy zakwitną wrzosowiska. Piękno przyrody uzupełniają wiekowe zabytki.

 • Co warto zobaczyć w Bristolu?

  ...względu na architekturę, zabytki, atrakcje kulturalne i... pogodę. Jest bowiem jednym z najcieplejszych i najbardziej słonecznych miast Wielkiej Brytanii - średnia roczna temperatura wynosi 11 stopni(...) innymi: rowery, motory, karawany, dźwigi, podnośniki, makiety, projekty statków czy samolotów. Zabytki kolejowe Bristol z przyjemnością odwiedzą miłośnicy kolei. Powinni oni zajrzeć na dworzec...

 • Pomysł na poprawiny

  Ślub, to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu dwojga zakochanych ludzi, dlatego chcą cieszyć się tą chwilą jak najdłużej. W takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Francja bardzo często państwo młodzi decydują się na kilkudniowe przeżywanie swojego święta.

 • Olbrzymia pierś w Londynie dla karmiących matek

  W Londynie postawiono wielką instalację przedstawiającą pierś. Ma ona nagłośnić problemy, z jakimi zmagają się kobiety karmiące dzieci w przestrzeni publicznej. Akcja rozpoczęła się 26 marca, gdy obchodzono dzień matki w Wielkiej Brytanii. Pięć lat temu w Polsce planowano podobny projekt, jednak nigdy nie został zrealizowany.

 • Co przede wszystkim kojarzy ci się ze Szkocją? Słynna "Nessie", malownicze krajobrazy, średniowieczne warownie, spódnice w kratę, a może dobre alkohole? Samo to zachęca do przyjazdu, ale należy pamiętać, że ten niezwykły kraj ma do zaoferowania o wiele więcej! Wystarczy wybrać się na kilka dni na wyspy, by poznać ich niepowtarzalną kulturę i zobaczyć naprawdę unikatowe zabytki. Czas start!

 • ​Rhode Island - wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych

  Ten niewielki stan USA zaskoczy wielu - ze względu na architekturę i klimat przypomina raczej Wielką Brytanię niż Amerykę Południową.

 • Stworzone z miłości

  ..., romantyczne listy i jedna z najpiękniejszych rezydencji. Brighton (Wlk. Brytania) Royal Pavilion wzniósł książę regent, późniejszy król Jerzy IV. Powodem miała być chęć dyskretnego spotykania się...

 • Podczas wakacyjnej wyprawy na wyspy nie można ominąć niesamowicie atrakcyjnej szkockiej stolicy. Położone w malowniczej okolicy rzeki Leith miasto od lat przyciąga spragnionych pięknych widoków turystów, chcących bliżej poznać jedyną w swoim rodzaju lokalną kulturę i tradycję. Poznaj Edynburg i daj się zachwycić jego urokowi!

 • ​Bajkowe miejsca na urlop

  ...propozycja, która zadowoli nie tylko najmłodszych.  Taką wyprawę warto rozpocząć oczywiście od Londynu, w którym zabytki i atrakcje związane z losami młodego czarodzieja to tylko ułamek tego, co podróżnikom...