• Informacje na temat:

  wieliczka kopalnia soli

Artykuły na temat: wieliczka kopalnia soli
 • Wieliczka - niezwykła kopalnia soli

  Podziemne jeziora, kaplice, solne komory, których mikroklimat jest zbawienny dla zdrowia. Wieliczka to wyjątkowe miejsce wpisane na listę UNESCO.

 • Wieliczka - niezwykła kopalnia soli

  Podziemne jeziora, kaplice, solne komory, których mikroklimat jest zbawienny dla zdrowia. Wieliczka to wyjątkowe miejsce wpisane na listę UNESCO.

 • Zwiedzanie kopalni w Wieliczce

  Zwiedzasz świat, jeździsz tu i tam, a w Kopalni Soli Wieliczka nie byłaś? Musisz to nadrobić. Ten niezwykły obiekt zachwyca pod każdym względem i budzi respekt dla pracy górników. To trzeba zobaczyć na własne oczy – przynajmniej raz w życiu.

 • Jim Carrey zachwycił się kopalnią soli Wieliczka

  Jim Carrey, kanadyjsko-amerykański aktor i komik, znany z filmów Ace Ventura, Maska, Truman Show i wielu innych, zwiedził kopalnię soli Wieliczka i się nią zachwycił. Aktor przyjechał do Wieliczki w przerwie prac na planie kręconego w Krakowie filmu "True Crimes".

 • Każdego lata do Wieliczki przyjeżdża ponad milion turystów. Nic dziwnego, słynąca z przepięknej kopalni soli, od 1978 roku jest na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

 • Co oferuje Wieliczka?

  Kilkaset metrów pod ziemią można spacerować, świetnie się bawić, spędzić noc, a także pomodlić się w jedynym na świecie podziemnym kościele wykutym w soli.

 • Wieliczka. Takie cuda tylko w Małopolsce!

  Słynna Wieliczka to dziś znacznie więcej niż zabytkowa kopalnia soli z historią sięgającą 6 tysięcy lat wstecz. Była jednym z pierwszych 12 obiektów wpisanych na listę UNESCO – a to zobowiązuje. Choć pokłady soli już dawno wyczerpano, Wieliczka działa pełną parą i jest obiektem, którym śmiało możemy się chwalić zagranicznym gościom. To wielkie centrum turystyczne, podziemne muzeum i uzdrowisko...

 • Wieliczka i Bochnia. Cuda Polski z listy UNESCO

  ...jeden pierścień. A przed drogą wrzuciła go do szybu kopalni soli w ojcowych włościach. Z Kingą przyjechali do Polski siedmiogrodzcy górnicy. Kazała im drążyć szyb w nowej ojczyźnie. Szybko dokopali się do soli, a w pierwszej wydobytej bryle cennego urobku znaleźli pierścień księżniczki. Gdzie? Przyznają się do tego i Bochnia, i Wieliczka. Odległe od siebie o 20 km dwie małopolskie kopalnie...

 • Wieliczka. Bezcenny skarb ukryty głęboko pod ziemią

  ...z Belgii – byli tu i zachwyceni nie mogli oczu oderwać od solnych rzeźb. W podziemnej krainie również na najmłodszych czekają niespodzianki. W Solilandii powita ich Duch Kopalni Skarbnik, a po śladach smoka Solonia oprowadzi przyjazny soliludek. Każdy też może spróbować samodzielnie wykopać kryształki soli. To niepowtarzalne miejsce na rodzinne wyjazdy, ale też na śluby, wesela i… koncerty...

 • Dobroczynna moc soli

  ...uzdrowiskowej zalecano kuracje nad morzem, kąpiele w solankach, inhalacje i płukanki. Kuracje, np. w kopalniach soli w Wieliczce czy Bochni pomagają leczyć choroby układu oddechowego, alergie(...) wykorzystuje wiele rodzajów soli. W domowych terapiach możemy wykorzystać sól kuchenną, morską (szczególnie tę z Morza Martwego) oraz sole lecznicze (uzdrowiskowe). Inchalacje Parówka z dodatkiem soli pomoże...

Dyskusje na temat: wieliczka kopalnia soli