• Informacje na temat:

  wiedeń miasta

Artykuły na temat: wiedeń miasta
 • Zwiedzanie Wiednia

  Stolica Austrii kojarzy się Polakom przede wszystkim z naszym królem Janem III Sobieskim. Pokonał on tutaj tureckiego wezyra Karę Mustafę i ocalił monarchię Habsburgów. Najlepiej o tym pamięta się na Kahlenbergu, wzgórzu oddalonym o kilka kilometrów od centrum miasta. To stąd król Jan dowodził zwycięską bitwą.

 • Przed świętami Bożego Narodzenia. Wiedeń zamienia się w pachnącą, magiczną krainę pełną światełek, drewnianych chatek i bajkowych karuzeli.

 • Wiedeń, Paryż, Mediolan - ​najbardziej muzyczne miasta w Europie

  Są na świecie takie miasta, które jednoznacznie kojarzą się z muzyką klasyczną. Spacerując ich ulicami można odnieść wrażenie, że budynki i ulice po prostu rozbrzmiewają utworami wielkich mistrzów. Jak zwiedzać Wiedeń, Paryż i Mediolan, aby nie przegapić najlepszych koncertów w wykonaniu światowej sławy mistrzów?

 • ​W drodze przez Wiedeń do Włoch

  ...​Na tej trasie mijamy tę krainę nieświadomie. To błąd. Jest w niej wszystko, za czym tęskni zapracowany człowiek. Cesarskie miasta ulokowane wśród winnic. XVIII- wieczne kamieniczki z piwnicami pełnymi morawskich win. Tradycyjne knajpy, które karmią po staremu i obficie. Zanurzyć się w tym historycznym klimacie, którego nie zmąciła nawet wojenna nawałnica, to tak, jakby nasz czas się zatrzymał...

 • ​Ringstrasse. Poznajcie serce Wiednia

  Jeden z najważniejszych symboli Wiednia w 2015 roku obchodzi swoje okrągłe, bo już 150. urodziny. Z tej okazji w centrum miasta przez cały rok odbywa się wiele imprez, a najciekawsze są oczywiście te wakacyjne.

 • Ring to prestiżowa aleja, opasująca wiedeńskie Stare Miasto. Stoją przy niej najważniejsze budynki i rezydencje – cesarski Hofburg,...

 • Wiedeń - magiczny nawet w grudniu

  W tym roku już po raz 30. na wiedeńskim Rathausplatz odbędzie się kiermasz Vienna Magic of Advent (Wiedeńska magia adwentu). W sercu parku ratuszowego, nieopodal parlamentu, na tle zimowych(...) pozostać obojętnym wobec monumentalnych zabytków tego miasta Katedra św. Szczepana z potężnym spadzistym dachem oraz górującą nad stolicą wieżą jest nie tylko symbolem Wiednia, ale też architektonicznym...

 • Wiedeń - miasto, gdzie żyje się najlepiej

  Według raportu "The Economist Intelligence Unit" Wiedeń to najlepsze miejsce do życia. W zestawieniu to europejskie miasto wyprzedziło Melbourne i Osakę.

 • Wiedeń. Ważne miejsca, ciekawostki, informacje praktyczne

  Wiedeń to stolica i jednocześnie największe miasto w Austrii położone nad rzeką Dunaj. Austria jest federacją, co za tym idzie - Wiedeń to jednocześnie odrębny kraj związkowy. Jest w czołówce miast najchętniej odwiedzanych przez turystów nie tylko z Europy, ale świata. Swoją popularność zawdzięcza bogatej historii, ale także zabytkowemu, historycznemu centrum miasta.

 • Czego nie można pominąć podczas zwiedzania Wiednia

  ...​Wiedeń to wyjątkowa kultura, wyśmienita kuchnia i przede wszystkich wspaniałe, historyczne budynki. Nowoczesność przeplata się tam z zabytkowymi obiektami. Jest kilka z nich, których nie można pominąć podczas zwiedzania Wiednia.

Dyskusje na temat: wiedeń miasta
 • Wiedeń miastem kursów językowych

  Wiener Universitat to nie tylko obiekt historyczny przeznaczony dla Austriackich studentów. Każdy może wziąć udział w miesięcznym kursie języka niemieckiego poznając kulturę, osobliwości oraz atrakcje tego pięknego miasta. W kursie oczestniczą obcokrajowcy wszystkich kontynentów:) Wspaniała przygoda! Gorąco polecam :)

 • Targi Bożonarodzeniowe

  w Krakowie to wspaniała impreza. Można na nich kupić ciekawe prezenty i różne regionalne produkty. Brawo. Takie imprezy organizują wszystkie miasta turystyczne w Europie. Praga, Wiedeń, Berlin itp.

 • Re: Nad modrym Dunajem

  Piękne miasto, architektura, klimat. Pierwszy raz byłam w tym roku i jestem pod wrażeniem. Pojechałam na taką objazdową wycieczkę Praga, Wiedeń, Budapeszt, bo była fajna cena w SolTur. No i wszystkie te trzy miasta cudowne.

 • Re: Św. Edyta Stein: Zachwycała powagą i uśmiechem

  Po prostu głupek, który nie wie, że są miasta różnie nazywane w różnych językach" Wiedeń - Wien, Monachium - Munchen, Kolonia - Koln, Paryż - Paris, itd. Boję się jednak, że nie jesteś w stanie tego zrozumieć.

 • Re: Zamość - renesansowa perła na Roztoczu

  Byłem w Kazimierzu Dolnym szybko obszedłem zobaczyłem i nic nadzwyczajnego. Nie mogłem tam wysiedzieć wszędzie tłumy obżerających się pseudo turystów i masa samochodów. Jednym słowem syf. Byłem również w Zamościu i już pierwsze wrażenie było niesamowite. Widziałem m.in. Pragę Wiedeń i inne ładne miasta, ale rynek Zamościa jest niesamowity,.

 • Re: Panelaki Bratysławy

  nie byłam , nie widziałam , ale ze zdjęcia to bardzo przypomina polskie blokowiska , w których mieszkają tysiące Polaków szczęśliwych , że mają dach nad głową. Jeżeli autorka znów opuści obojętnie elegancki Wiedeń to proszę do Coventry w Anglii, do najbrzydszego i najbrudniejszego miasta "cywilizacyjnego eleganckiego zachodu"