• Informacje na temat:

  weekend mazury

Artykuły na temat: weekend mazury
 • Toruń. Idealny na weekend

  Szlak kopernikowski - tak nazywa się trasa poprzez Warmię i Mazury, którą historycy polecają turystom zainteresowanym życiem Mikołaja Kopernika.  Wyprawę warto zacząć od Olsztyna, gdzie na zamku kapituły warmińskiej przez trzy lata pełnił funkcję administratora. Legenda mówi, że nawet dowodził obroną zamku przed Krzyżakami. Jego obecność upamiętnia tutejsze Muzeum Warmii i Mazur przy ul. Zamkowej...

 • Jura Krakowsko-Częstochowska i Mazury

  Majówka to nie jest jeszcze czas na leżenie brzuchem na plaży. To dobry moment na wędrówki, spacery oraz rowerowe wycieczki. A jeśli chcesz to połączyć, proponujemy Jurę Krakowsko-Częstochowską albo Mazury.

 • Dzikie Mazury to obszar, który leży na północ od Giżycka i Węgorzewa i rozciąga się do wschodnich krańców woj. warmińsko-mazurskiego. Komórki tracą tutaj zasięg, a zwierzęta podchodzą pod ogrodzenia domów...

 • ...i esencjonalne opisy miejsc, które warto zobaczyć: tętniących życiem miast i oddalonych od cywilizacji, uroczych dzikich zakątków. Wyd. Carta Blanca, 24,90 zł „Mazury na weekend(...)}}--> Mazury – ekowczasy z superatrakcjami Urokliwe zacisza specjalnie dla estetów Wydaje ci się, że Mazury znasz jak własną kieszeń. Byłaś już w Mikołajkach, Giżycku, Mrągowie...

 • ...owiane legendami perły architektury i najprawdziwsi rycerze. Trasa wiedzie od Bytowa na Pomorzu, przez Warmię i Mazury, aż po Litwę, ale w majowy weekend wystarczy poznać jedną, dwie krzyżackie(...). Koniecznie też wybierzcie się do Western City w Kar paczu, miasta prawdziwych kowbojów. Napady na bank, pojedynki rewolwerowców, pościgi dyliżansem i rodeo to tutaj codzienność. W majowy weekend mali kowboje...

 • ...roku starcia I wojny zostaną odtworzone również w Parczu koło Kętrzyna podczas Mazurskiego Weekendu Historycznego "Walkiria" (28-29 lipca), którego wcześniejsze edycje były poświęcone II wojnie(...) Twierdzy Boyen w Giżycku 8-9 września - spektakl historyczny "Od Tannenbergu do Niepodległości. 1914-1920" w Działdowie 22-23 września - Zlot Pojazdów Zabytkowych Mazury 2018 w Giżycku 22 września...

 • Kurort w sercu Mazur

  Szukasz pomysłu na weekend? Nie chcesz daleko wyjeżdżać? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Przyjedź do Giżycka i odwiedź Hotel St. Bruno.

 • Na pewno znasz to uczucie: spędziłaś dzień bardzo aktywnie, a czujesz się superwypoczęta. Naładuj baterie w długi weekend! Podpowiadamy, jak to zrobić.

 • Pomysł na weekend: Pojezierze Iławskie

  ​Tajemnicze ruiny, liczne jeziora, i wspaniałe lasy sprawiają, że okolice Iławy to idealne miejsce na wypoczynek nie tylko latem.

 • Polskie miasta okiem gwiazd

  Jabłczyńska na weekend poleca Mrągowo, choć - jak przyznaje - może być nieobiektywna, bo ma tam przyjaciół. Aktorka uwielbia też Trójmiasto. Bloger Ekskluzywny Menel uwielbia Mazury, skąd pochodzi. Natomiast serce Macademian Girl mocniej bije w Warszawie.

Dyskusje na temat: weekend mazury
 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  Jak dla mnie Mazury i jeszcze raz Mazury! Nad jeziorko z dzieckiem, na lody, na plażę, na rowerki wodne. To jest to! Tam najlepiej wypoczywamy. W tym roku jedziemy do zalesia do Spa jest tam zoo i wiele atrakcji typowo dla dzieciaków, jakieś warsztaty organizują itd. a dla dorosłych reklasik w Spa:))

 • Re: Warmia i Mazury. Odkryj je na nowo

  Masz pojechać w miejsca, które są dla dzieci otwarte - przecież mnóstwo takich! Stanowią zdecydowaną większość. Na 100 hoteli czy pensjonatów ile jest tylko dla dorosłych? 1, 2 czy 3? Myślę, że w wielu miejscach nie znajdziesz nawet 1 - szczególnie na terenie Polski więc o czym kobieto Ty piszesz? Poza tym czasem fajnie jest pojechać na wakacje czy weekend bez dzieci. Polecam. I wierz mi, wielu

 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  MY jeździmy zawsze na Mazury, bo to blisko z Warszawy i dzieciaki nie marudzą w podróży. Zawsze sie znajdzie coś ciekawego do pozwiedzania w okolicy, szczególnie, że Mazury są ciekawym historycznie miejscem. Ostatnio byliśmy w Stanicy Wodnej w Zgonie (http://www.stanicazgon.pl/), pływaliśmy na kajakach, na łódce, zwiedzaliśmy okolicę.

 • Re: Letnie opowieści z Połonin. Samotni wędrowcy i "Stonka"

  Jesienią Bieszczady są najładniejsze, a na Mazury polecam maj, oczywiście weekend po majówce. Jest prawie pusto.

 • Re: Fajne Spa zna ktoś?

  Zalesie Mazury. Ja tam byłam już ze dwa razy, raz na weekend typowo relaksacyjnie, potem drugi raz na sylwestra. Oba wypady wspominam bardzo dobrze. Spa jest dobrze wyosażone, właściwie niczego mu nie brakuje. Basen, sauna, łaźnie, kosmetyczki, które znają sie na rzeczy. Nie brakuje także sprzętu dla tych co lubia aktywnie spędzać czas.

 • Re: Pomysł na weekend? Moszna jeśli się chce

  Pretensje do ruskich. Ja na miejscu Stalina to wziabym całe dawne Prusy Wschodnie. Po co się dzielić. To ich armię tam walczyły. I pogonily Niemców z tych terenów w kilka tygodni. A Polska przez wieki nie mogładać rady. I dziś byście widzieli Mazury i Warmie .juz dalej nie dokończe.

 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  ja bym pojechala na Mazury na weekend :)

 • Re: Pomysł na weekend? Moszna jeśli się chce

  Gdyby nie Armia Czerwona nigdy te tereny nie byłyby Polskie. Tak samo Warmia i Mazury. Przez wieki Rzeczypospolita nie potrafiła odzyskać tych ziem. Niemiec płakał jak oddawał .A ruskie zrobili to w kilka miesięcy. za to byłby tereny na wschód od Bugu. I wieczne uzeranie się z mieszkającym tam Ukraincami. Wołyn jest tu tego przykładem. Sorry ale wole obecnie granice Polski

 • Re: Gdzie wyjechać na weekend z dziećmi?

  A myślałyście może kobietki o jakimś spa? Bo mi się w oczy rzuciła oferta Zalesia Mazury i się zastanawiam, czy jest tam tak kolorowo jak w folderze reklamowym.

 • Re: Czas na zmiany. Cztery rzeczy, które warto zrobić tej wiosny

  zdecydowanie inwestycja w siebie to mój cel na wiosnę. W weekend zamierzam polatać w aerotunelu w Lesznie, jak będzie cieplej planuje skok ze spadochronem i wyjazd na żagle na Mazury. Trzeb z życia korzystać, bo kiedy jak nie teraz?