• Informacje na temat:

  waszyngton stan

Artykuły na temat: waszyngton stan
 • Jak zaplanować zwiedzanie Waszyngtonu?

  ...​Stolica Stanów Zjednoczonych jest dumna i majestatyczna. Dla turystów odwiedzających USA wizyta w Waszyngtonie to konieczny punkt programu.

 • Michelle Obama szczerze o poronieniu i córkach, które urodziła dzięki in vitro

  We wtorek do księgarni w Stanach Zjednoczonych trafi książka "Becoming". Na 426 stronach swojej autobiografii Michelle Obama pisze między innymi tym, czego nigdy nie wybaczy Donaldowi Trumpowi, o swoim nowym życiu w Waszyngtonie, a także o poronieniu i córkach, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro.

 • Ciekawostki o Filadelfii

  ...​Jest największym miastem w stanie Pensylwania pod względem liczby ludności, mieszczące się tam budynki należą do najnowocześniejszych i najwyższych w całych Stanach Zjednoczonych.

 • Katarzyna Kolenda-Zaleska: Lubię jak się dzieje

  ...wsparcia. Kiedy Dominika albo Agata z "Gazety Wyborczej" coś mi powiedzą, zastanowię się. Bieżący komentarz zapewnia mi mama zaangażowana w politykę. Rozmawiamy co wieczór. Ale mama pewnie zawsze mówi(...) żal, że odsunęłam na bok pytania, które przygotowałam, i rozmawiałam z nim delikatnie. Z reguły jednak traktujesz gości bez taryfy ulgowej. Zastanawiam się, czy przed programem stosujesz triki, żeby...

 • Kobiety chorują inaczej

  Nauka to potwierdza: płeć ma wpływ na skuteczność i przebieg wielu terapii. Jesteśmy wrażliwsze od mężczyzn na działanie niektórych leków, częściej skarżymy się na skutki uboczne kuracji. Powód? Między innymi różnice genetyczne i hormonalne. Jak możemy wykorzystać tę wiedzę, zanim normą stanie się leczenie dopasowane do płci?

 • Usypianie nowotworu

  Po raz pierwszy wykazano, że układ immunologiczny jest w stanie powstrzymać rozwój guza nowotworowego nie zabijając go przy tym.

 • Buntownik w operze

  Jego pierwszy film kinowy trafił do głównego konkursu na festiwalu w Wenecji. Gdy zajął się operą, w ciągu kilku lat został jednym z najbardziej cenionych reżyserów operowych świata. Los Angeles, Waszyngton, Londyn, Petersburg, Wiedeń, Warszawa - to dziś mapa jego miejsc pracy. O pierwszej randce w teatralnej loży punkowej przeszłości i rewolucji, której chce dziś dokonać w Operze Narodowej, mówi...

 • ...!". Całą drogę manifestanci przebyli przy wtórze bębnów, muzyki i gwizdków. Szefowa Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wanda Nowicka w przemówieniu wygłoszonym pod Kolumną Zygmunta skrytykowała(...) w Gdańsku Około 30-osobowa grupa młodzieży wzięła udział w Gdańsku w feministycznej manifestancji. Demonstranci wśród których było kilku mężczyzn, przemaszerowali chodnikami w centrum miasta. Protest...

 • Agnieszka tu mieszka

  W sobotę 13 maja na warszawskiej Saskiej Kępie odbędzie się impreza plenerowa poświęcona pamięci mieszkającej tu przez lata Agnieszki Osieckiej. Z inicjatywy burmistrza dzielnicy Mateusza Mroza na ulicy Francuskiej stanie rzeźba poetki, a Warszawiacy będą się bawili na wielkim festynie "Agnieszka tu mieszka", zorganizowanym przez Stołeczną Estradę.

 • Serena Williams chce pomagać kobietom

  Amerykanów o niskich dochodach, firmę dostarczającą żywność dla niemowląt Little Spoon, ale także The Wing, grupę kobiet pracujących w przestrzeniach coworkingowych w Nowym Jorku, Waszyngtonie i San...