• Informacje na temat:

  warmia i mazury jeziora

Artykuły na temat: warmia i mazury jeziora
 • Pod żaglami i w kajaku na Warmii i Mazurach

  Warmia i Mazury słyną z bogactwa przyrody, a w szczególności z obfitości jezior, co tworzy doskonałe warunki do uprawiania wszelkich form rekreacji związanych z wodą. Z myślą o rozwoju tego rodzaju turystyki powstaje również nowa infrastruktura.

 • Warmia i Mazury słyną z bogactwa przyrody, a w szczególności z obfitości jezior, co tworzy doskonałe warunki do uprawiania wszelkich form rekreacji związanych z wodą. Z myślą o rozwoju tego rodzaju turystyki powstaje również nowa infrastruktura.

 • Czy Kraina Wielkich Jezior jest piękniejsza niż Malediwy i Galapagos? Tak, pokonała te wyspy w międzynarodowym konkursie „7 Nowych Cudów Natury”! Krajobrazy nad jeziorami zachwycają. Region kryje też wiele innych atrakcji.

 • Rodzinny wypoczynek na Warmii i Mazurach

  Warmia i Mazury ze swoim bogactwem przyrody, obfitością jezior i lasów, rozwijającą się bazą noclegową i rekreacyjną, stanowi doskonałe miejsce do wypoczywania całą rodziną. A coraz więcej obiektów i atrakcji powstaje tutaj z myślą o najmłodszych.

 • ...-mazurskiego. Są to: "Nad Zalewem Wiślanym" (biegnie przez nie 93 km szlaku), "Warmia i okolice" (147 km) i "Północne Mazury" (153 km). Szlak zaczyna się (lub kończy) w położonym w pierwszym z owych(...) porcie handlowym zachowało się kilka interesujących zabytków. Warmia i okolice Kierując się na południowy wschód, dojeżdżamy do kolejnego "królestwa rowerowego" - "Warmia i okolice". Pierwszym...

 • Cudowny relaks na Warmii i Mazurach

  ...dodatkowe, np. jazda rowerem, konno czy rejsy statkiem po jeziorach. Przekonaj się na własnej skórze Chcesz spróbować, jaką energię daje medycyna Wschodu, rytuały lecznicze według hinduskiej(...)://mazury.travel/get/file/150 .

 • ...rosyjskich dały wojska niemieckie pod dowództwem generała Hindenburga. W serii starć pomiędzy Działdowem a Olsztynkiem, czyli bitwie pod Tannenbergiem, a następnie podczas bitwy nad jeziorami mazurskimi, Niemcy rozbili lub zmusili do odwrotu dwie armie rosyjskie. Finałem zmagań tej wojny na Mazurach była bitwa zimowa nad jeziorami mazurskimi w lutym 1915 roku, która doprowadziła do ostatecznego...

 • Sentymentalna Warmia i okolice

  Olsztyn. Miasto z zielonymi płucami Stolica Warmii ulokowała się malowniczo między kilkunastoma jeziorami. Największe z nich - Ukiel. Nad nim znajdują się nowoczesna marina, miejska plaża i ośrodek sportów. Można tego olsztynianom pozazdrościć.  Najciekawszym zabytkiem miasta jest gotycki zamek kapituły warmińskiej, stojący nad Łyną. W krużganku zachował się fragment tablicy astronomicznej...

 • Co i gdzie jeść na Warmii i Mazurach

  Za co tak bardzo kochamy Warmię i Mazury? Bo można tam pożeglować, popływać kajakiem, poopalać się i... dobrze zjeść. Na głodomorów czekają wyjątkowe regionalne pyszności!

 • ​Mazury to nie tylko żeglarstwo

  Większości z nas Warmia i Mazury kojarzą się głównie z wielkimi jeziorami i wakacjami pod żaglami. Jednak aktywny wypoczynek w tym malowniczym regionie to nie tylko łódki i kąpieliska.

Dyskusje na temat: warmia i mazury jeziora
 • Re: Mazury: Kraina cudów na wyciągnięcie ręki

  ..wszystko dla mnie ok! Mazury, Warmia, Suwalszczyzna , bocianyyyyyyy, kormorany i kochane jeziora itd.. ale tych "gwiezdnych bloków "cementowych na brzegu Niegocina nie mogę zrozumieć ja!

 • -

  -

  Ze wszystkim sie zgodze ale nie z tym ,ze na Mazurach jest teraz brzydko - wlasnie jesienia Mazury ( tylko Mazury nie Warmia) sa najpiekniejsze - nie ma juz tabunow turystow , a drzewa kolorowe, slonce , jeziora sa boskie - wreszcie mozna odpoczac i uslyszec siebie .