• Informacje na temat:

  wakacje na słowacji

Artykuły na temat: wakacje na słowacji
 • Podróż na wschód Słowacji

  Planując wakacje, pomyślmy o Słowacji. Jednak zamiast zatłoczonych Tatr warto wybrać się do regionu koszyckiego, który jest najdalej na wschód położonym obszarem tego kraju, ale i tak znajduje się blisko naszej południowej granicy.

 • ...zarówno na miesiące letnie, jak i te zimowe. Pozwala na to niezwykły klimat panujący na słowackich terenach - ciepłe i słoneczne wakacje rekompensują mroźne i śnieżne zimy.  Słowacja to atrakcyjny cel dla(...) wizy czy innych kłopotliwych pism - dysponując tylko dowodem osobistym lub paszportem bez problemu dostaniemy się do celu naszej podróży. Waluta i jej wymiana Walutą obowiązującą na Słowacji od...

 • Zamek w Niedzicy czyli "Wakacje z duchami"

  ...! Uwaga, Duchy! Znak ostrzega turystów przed wejściem na Zamek Dunajec Legendę tę wykorzystał w swojej książce "Wakacje z duchami" Adam Bahdaj. Na jej podstawie nakręcono w 1970 roku kultowy serial...

 • Samochodem na wakacje

  ...dodatkowo komplet zapasowych żarówek. Wyjeżdżający do Czech powinni pamiętać o trójkącie ostrzegawczym, apteczce, komplecie zapasowych żarówek oraz o oponach zimowych. Na Słowacji należy mieć: apteczkę...

 • wakacje..!

  ...... Gorzej, kiedy jedzie się do lasu, w góry albo na jakąkolwiek większą wyprawę. Do tej pory nie wiem, jak udało mi się spakować do Rumunii-Bułgarii, a wcześniej Słowacji-Ukrainy. Hmmm... to znaczy wiem(...) bardzo chciałabym już zamknąć za sobą drzwi. Zarzucić plecak i... zaczać wakacje. Już CZAS!

 • Dzień bez długów

  ...17 listopada przypada dziesiąta edycja Dnia bez Długów. To święto zachęcające do rozsądnego planowania domowego budżetu obchodzone jest również w Czechach, w Rumunii i na Słowacji. Ten dzień, to dobry pretekst, by podsumować bieżący rok i zastanowić się nad własnymi wydatkami.

 • Komańcza i okolice

  Kiedy byłaś ostatnio w Bieszczadach? W minione wakacje? 20 lat temu? A może nigdy? Możesz tu wracać bez końca i choć raz musi tu stanąć twoja noga.

 • Komańcza. Co warto zobaczyć?

  Kiedy byłaś ostatnio w Bieszczadach? W minione wakacje? 20 lat temu? A może nigdy? Możesz tu wracać bez końca i choć raz musi tu stanąć twoja noga.

 • Komańcza. Co warto zobaczyć?

  Kiedy byłaś ostatnio w Bieszczadach? W minione wakacje? 20 lat temu? A może nigdy? Możesz tu wracać bez końca i choć raz musi tu stanąć Twoja noga.

 • Wycieczki objazdowe: Dobry sposób na szybkie zwiedzanie

  Po wielu sezonach biernego wypoczynku część z nas marzy o odkrywaniu nowych miejsc, poznawaniu kultur odległych krajów, smakowaniu egzotycznej kuchni. Jeśli jednak brakuje ci doświadczenia w samodzielnym planowaniu podróży, doskonałym pomysłem na wakacje będzie wycieczka objazdowa – nie dość, że zaoszczędzisz czas, to z urlopu wrócić z głową pełną świeżych inspiracji.

Dyskusje na temat: wakacje na słowacji
 • Re: Najpiękniejsze miejsca Słowacji

  Jechać na wakacje do Słowaków, którzy z jakiegoś powodu nienawidzą Polaków? Dziękuję, znam dużo bardziej przyjazne Polakom kraje.

 • Re: Wakacje w Polsce nawet o 50 proc. taniej

  Niech ktoś spróbuje dojechać koleją w Bieszczady? Zlikwidowano połączenia kolejowe do stacji węzłowej Zagórz a stamtąd do Łupkowa i do Słowacji oraz z Zagórza do Ustrzyk Dolnych i na Ukrainę. Oto ta nowoczesna kolej jakiej dorobiliśmy się w ciągu ostatnich 25 lat kapitalistycznej Polski. I tym sposobem Bieszczady zamiast się rozwijać to stały się jeszcze większym niż za komuny zadupiem w Polsce

 • GDZIE na URLOP ?

  Byłam w te wakacje z córkami. Pensjonat ze starego domu wczasowego zrobiony super - tylko elewacja im została. Rabka jest urocza, spokojna, mozna połazić i wszędzie blisko np. gorace źródła na słowacji, Zakopane (a nie masz tych tłumów na codzień). Pensjonat nie jest raczej rozrywkowy, więc nie wiem co z sylwestrem... Wejdż sobie na stronę, jest gdzies w ofercie Rabki.

 • Re: Szukam rowiesniczek z dobra pamiecia...

  prezenty :) I wakacje .Jeden sasiad posiadajacy akuratnie czas zabierał dzieciarnie nad rzeke .Pierwsza podroz pociagiem ,no dwie stacje ,ale ile przezyc . Lata 80 to inaczej ,juz pełnoletnia bylam ,za maz sie wybieralam :) Tak jako pierwsza zaczełam sie depilowac :) Pamietam jak stukaly mi do głowy ,ze odrosnie czarne ,geste .Jakos ze trzy lata po mnie same zaczely stosowac :)A na Słowacji jeszcze