• Informacje na temat:

  w węgrzech czy na węgrzech

Artykuły na temat: w węgrzech czy na węgrzech
 • Węgry czy Włochy. Kraje dla miłośników wina

  Wino stanowi istotną część kultury wielu krajów. Temu wyjątkowemu napojowi przypisuje się zdolność rozjaśniania myśli i zbawienny wpływ na zdrowie. Jeśli lubicie wino, na pewno dobrze znacie winiarskie tradycje Włochów i Francuzów. A czy wiecie coś o winach węgierskich? Sprawdźcie, jakie wina pije się we Włoszech i na Węgrzech i już dziś zadecydujcie, który kraj odwiedzić!

 • Czy dermokosmetyki pomagają w leczeniu przewlekłych chorób skóry?

  Dermatologicznym FEBUMED polecam je jako jedną z alternatyw dla innego leczenia miejscowego. Badania nad ich skuteczności prowadzone m.in. w Austrii, na Węgrzech, Australii czy w Polsce pod kierownictwem prof(...)W Centrum Dermatologicznym FEBUMED zajmujemy się diagnostyką i leczeniem przewlekłych chorób skóry,  przede wszystkim łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry oraz egzemą. Odpowiadając na pytanie, to...

 • Zwiedzamy Węgry z dziećmi

  Jeśli wydaje ci się, że kraj Madziarów nie nadaje się na cel rodzinnej wycieczki, to jesteś w dużym błędzie. To nieprawda, że historyczne zabytki Budapesztu czy urokliwe krajobrazy nad Balatonem zachwycą tylko dorosłych - dzieciaki również mogą się tutaj świetnie bawić! Mamy dla ciebie parę propozycji, dzięki którym wakacje na Węgrzech staną się niezapomnianą przygodą i dla starszych, i dla...

 • Czyli ciekawostki kulinarne z różnych stron kuli ziemskiej.

 • Dawać klapsa czy nie?

  Polonia, czy bicie dzieci powinno być zakazane przez prawo? - 39 proc. respondentów odpowiedziało, że: "zdecydowanie tak", 27 proc. - "raczej tak", 21 proc. - "raczej nie", 11 proc. - "zdecydowanie nie", a 2 proc. - "nie wiem". Czy klaps jest dopuszczalną karą? - 29 proc. uczestników sondażu "Rz" odparło, że "zdecydowanie tak", 49 proc. - "raczej tak", 12 proc. - "raczej nie...

 • Cudowne dziecko skrzypiec

  W wieku 16 lat Adam Bałdych został okrzyknięty "cudownym dzieckiem". Szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA.

 • Aleksander Żabczyński: Aktor, śpiewak, bohater

  Dobrze czuł się w mundurze. Czy to na planie, czy też na froncie...

 • Ta niezwykła Polka trzęsła całą średniowieczną Europą

  Najpotężniejsi królowie błagali ją o wstawiennictwo i radę. Papieże uciekali się do niej o pomoc. Była najbogatszą kobietą na kontynencie. Ale była też dumną córą polskiego rodu Piastów. Czy wiesz o kim mowa?

 • Póki idziemy, to ma sens

  ...20 listopada polska blogerka Anna Alboth napisała na Facebooku, że już nie daje rady. Zapytała, czy ma tam pójść. Czy gdyby tłum Europejczyków doszedł do Aleppo, to „coś by to pomogło”. Pięć minut później pojawił się pierwszy komentarz: „Poszedłbym”. Do dziś w Marszu dla Aleppo wzięło udział kilkaset osób. Po co właściwie to zrobili?

 • ​Zasmakuj Węgier

  Tradycja spożywania węgierskich win w Polsce sięga czasów szlacheckich. Zalety tych trunków podkreślali bohaterowie Sienkiewiczowskiej Trylogii, czy "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, a import popularnego "węgrzyna" był jednym z filarów stosunków handlowych pomiędzy naszymi państwami.

Wideo na temat: w węgrzech czy na węgrzech
Dyskusje na temat: w węgrzech czy na węgrzech
 • polecam zwiedzic Polskę, lub pojechac np.do Pragi....

  mieszkam na Węgrzech od paru lat. Budapeszt owszem piękny- polecam, ale nie wiem czy na podroż poślubną. My jedziemy do Polski , mój narzeczony(Węgier)zakochał się w niej.Polska kuchnia też bardziej mu odpowiada. Uwierzcie jedzenie na codzień tych ciężkich, tłustych potraw- koszmar.

 • Re: Wigilijny karp to zaprzeczanie tradycji. Co jest autentycznym staropolskim obyczajem?

  Karp to niemiecka tradycja, obecna też na Węgrzech czy w Czechach gdzie przybyła dzięki Habsburgom.

 • Re: Ulubione naczynie wpływa na smak kawy?

  Ja natomiast zupełnie nie ekspert poproszę o wyprodukowanie takiej kawy jak była 30 lat temu na Węgrzech , Włoszech czy Austrii. Piękny intensywny aromat i kop dziś co? cały sklep zasypany kawą tylko aromatu brak. Znów odmiany wysokoplenne?

 • Re: Nic, zupełnie nic

  A w Pakistanie czy Mauretani to jaka wojna jest a też są na Węgrzech.

 • Re: Ostry gulasz w chlebie

  Czemu niby nie? Po węgiersku to byłby sertespörkölt. Tam robią "gulasz" w naszym znaczeniu (czyli pörkölt) nawet z flaków (pacalpörkölt) czy wątróbki drobiowej (csirkemáj pörkölt). Myślisz, że na Węgrzech się tylko wołowinę je? I może tylko szare krowy stepowe? Litości.

 • Re: Gulaszowa węgierska

  co to ma wspólnego z z zupą gulaszową po węgiersku. Czy szanowny autor przepisu był na Węgrzech i jadł taką zupę. Samo dodanie papryki nie czyni ją węgierską.Proszę wskazać,gdzie w przepisie jest to mięso .

 • Re: Kabaczek, król leczo

  Co za idiota z INTERII odrzucił mój komentarz, że pracowałem na Węgrzech 4 lata i nie było nigdy w oryginalnym leczo kabaczka, a klątwy i wulgaryzmy umieszcza, np "przeleciałbym ją" czy coś w tym stylu. Co za głupia komisja

 • Re: Chicago - najbardziej ekscytujące miasto na świecie

  Jestem nacjonalistą ale jak czytam takie brednie, że Polska jest najpiękniejsza to ręce się załamują. W naszym kraju nie mamy ani wspaniałych miast jak we Włoszech czy chociażby Budapeszt na Węgrzech lub Praga w Czechach, nie mamy wspaniałych gór jak Alpy, nie mamy pojezierza jak w Finlandii, nie mamy morza jak w Chorwacji. Polska jest przeciętna - jej urok to ludzie, którzy ją zamieszkują, że

 • Re: Wigilijny karp to zaprzeczanie tradycji. Co jest autentycznym staropolskim obyczajem?

  Szatkowana kielbasa oraz groch z kapustą oraz rzeczywisty lub imaginowany weganizm w głowie autora tekstu. Karp na Węgrzech jest od około 2000 lat, w Czechach od około 1000 lat, w Polsce od około 800 lat. Hilary Minc musiałby mieć więc około 1000 lat, żeby na niego zwalać. Odmiana, czy raczej linia karpia zwanego galicyjskim, wyhodowana rzeczywiście przez Adolfa Gascha z Kaniowa, pochodzi z XIXw

 • Re: Białka Tatrzańska

  Byłam raz w Bukowinie i raz w Białce - i wystarczy do końca życia. Ceny jak w Bad Radkersburg w Austri a jakość obsługi to w skali ocen w szkole no może mierny i to wszystko o czym piszą ludzie - hałas , gwar , ścisk , okropne jedzenie . A w Austrii ,w Słowacji czy na Węgrzech dużo lepiej a w cale nie drożej !!!!.