• Informacje na temat:

  w sennych miasteczkach

Artykuły na temat: w sennych miasteczkach
 • Zbrodnia w sennym miasteczku

  Miasto Dody, Roberta Ostaszewskiego i podkomisarza Rowickiego, jest także moim miastem. Znam rozkład ulic, które przemierza podkomisarz Konrad Rowicki. W takim mieście jak to nie dzieje się zbyt wiele. Wiem to bardzo dobrze.

 • Patrząc na malutki i senny Brok, aż trudno uwierzyć, że jesteśmy w miejscu, którego historia sięga średniowiecza. Pierwotnie był tu warowny gród, położony przy ważnym kupieckim szlaku. W owych czasach handlowymi drogami były rzeki, którymi spławiano towary do Gdańska. I od wody osada wzięła swe miano, bo jednym z dopływów Bugu jest niepozorna rzeczka Brok.

 • Ystad: Miasteczko uroczo nadające się do książkowych i filmowych morderstw

  Spacerując uliczkami Ystad można odnieść wrażenie, że miasto zostało wręcz stworzone do niespiesznych spacerów. Można wtedy spokojnie przyglądać się domom szachulcowym o szkieletowej drewnianej konstrukcji ścian, cieszyć oko kolorami niskich budynków i kwitnących przy nich latem róż i malw. Można też zajrzeć do przytulnych kawiarni, zrobić zakupy w niewielkich sklepach albo po prostu pójść popatrzeć w morze. Jednak to nie szachulce sprzed kilkuset lat, nie pachnące kwiaty, pnące się w górę...

 • Obca, Lina Bengtsdotter

  Lina Bengtsdotter, królowa szwedzkiego kryminału sugestywnie oddaje klimat sennego, spowitego ciemnościami, na pozór spokojnego małego miasteczka. Jej bohaterka, inspektor Charlie Lager wraca w rodzinne strony i rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia Franceski, która nagle zniknęła 20 lat temu.

 • Obca, Lina Bengtsdotter

  Lina Bengtsdotter, królowa szwedzkiego kryminału sugestywnie oddaje klimat sennego, spowitego ciemnościami, na pozór spokojnego małego miasteczka. Jej bohaterka, inspektor Charlie Lager wraca w rodzinne strony i rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia Franceski, która nagle zniknęła 20 lat temu. Musi zmierzyć się nie tylko z czasem, który upłynął i zatarł najważniejsze ślady, ale też z własną, trudną przeszłością. Premiera "Obcej", drugiej z serii książek o inspektor Charlie Lager.

 • Zabójczy mróz, Louise Penny

  Spokojne, nieco senne miasteczko na południe od Montrealu. Wszyscy się lubią i znają swoje tajemnice; trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nic nie zapowiada nadchodzącej tragedii: Jedna z mieszkanek miasteczka, CC de Poitiers, ginie porażona prądem podczas meczu curlingu na zamarzniętym jeziorze. Czy to wypadek, czy zaplanowana perfekcyjnie zbrodnia? Kto mógł się jej dopuścić?

 • ...chwili kobieta wpada w objęcia Morfeusza. Uporczywe rozpamiętywanie przeszłości znajduje odbicie w marach sennych. Po paru godzinach uciążliwej jazdy w pyle i kurzu, w spalinach wdzierających się do...

 • ​Atrakcje Gozo. Kierunek - Malta!

  Gdzie by tu pojechać na wakacje? Marzy ci się błoga atmosfera, piaszczyste plaże, ciepłe morze, a do tego urokliwe małe miasteczka? Jeśli tak, nie wahaj się i rezerwuj lot na Maltę! Wyspa Gozo posiada wszystko, czego potrzebujesz do udanego wypoczynku, a nawet wiele więcej. Daj się uwieść jej wyjątkową atmosferą, ciszą i sielskim krajobrazom.

 • Ponidzie. Ostoja ciszy w sercu Polski

  Ponidzie swą nazwę zawdzięcza rzece Nidzie, ale znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc, takich jak unikatowy krajobraz stepów gipsowych. Spływ łagodnie meandrującą Nidą płynącą przez serce regionu pozwala poznać te niezwykłe tereny z zupełnie nowej perspektywy. Wyjątkowa, wielowiekowa historia Ponidzia sprawia, że wśród pól i lasów, w małych wioskach i sennych miasteczkach, odkryjemy zabytki na...

 • Szaleństwo zaklęte w kamieniu

  Na pobliskich łąkach krowy jak z reklamy czekolady pobrzękują dzwonkami. W sennym miasteczku u podnóża gór ludzie krzątają się pomiędzy gospodą a kościołem. Wystarczy jednak podnieść głowę, by ten spokój znikł.