• Informacje na temat:

  usa co zwiedzać

Artykuły na temat: usa co zwiedzać
 • Jak zaplanować zwiedzanie Waszyngtonu?

  ...​Stolica Stanów Zjednoczonych jest dumna i majestatyczna. Dla turystów odwiedzających USA wizyta w Waszyngtonie to konieczny punkt programu.

 • Największe atrakcje na Zachodnim Wybrzeżu USA

  ...nawiedzające willę dusze zastrzelonych z broni produkowanej przez Winchesterów zgubiły drogę w tym labiryncie pomieszczeń. Obecnie posiadłość można zwiedzać z przewodnikiem. San Francisco Zbudowane na(...). W rzeczywistości są to nie drzewa, a byliny mające nawet 12 m wysokości i liście ostre jak igły kaktusa. Na tej pustyni grupa U2 przez trzy dni szukała inspiracji do stworzenia płyty. Udało się, album...

 • W sobotę 12 lutego będzie można zwiedzać okręty Sił Odpowiedzi NATO, które dzisiaj weszły do Portu Gdynia.

 • Wiza do USA? To nie takie trudne

  Marzysz o podróży do Stanów Zjednoczonych, ale obawiasz się, że nie otrzymasz wizy? To wcale nie jest trudne! Przeczytaj wywiad z Patrickiem T. McNeilem, zastępcą Konsula Generalnego USA w Warszawie.

 •   Takie sa nasze tegoroczne plany! A, ze na wakacjach jestem od ubieglej soboty to w koncu wczoraj Mialam czas sie nimi powolutku zajac.      Bilety...

 • Jak się poruszać po Nowym Jorku?

  Nowy Jork to ogromna aglomeracja - miasto zamieszkuje ponad 42% ludności całego stanu, w którym się znajduje! To także ważne centrum kulturalne - atrakcje Nowego Jorku można zwiedzać miesiącami. Żeby nie stresować się i zaoszczędzić na transporcie, przeczytaj kilka wiadomości o komunikacji w Nowym Jorku.

 • Najstraszniejsze miejsca z różnych stron świata

  ...​Podróżuje się nie po to, by zwiedzać kolejne place i kościoły, ale dla dreszczyku emocji, który towarzyszy odkrywaniu nowych miejsc. Co kiedy zwykła radość podróżowania nie wystarczy? Wtedy warto spróbować turystyki z prawdziwym dreszczykiem - oto najciekawsze i najstraszniejsze miejsca z różnych stron świata.

 • ​Rhode Island - wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych

  Ten niewielki stan USA zaskoczy wielu - ze względu na architekturę i klimat przypomina raczej Wielką Brytanię niż Amerykę Południową.

 • Pięć surrealistycznych miejsc stworzonych przez naturę

  Wyglądają tak surrealistycznie, jak z obrazu Salvadora Dali, ale stworzyła je natura. Kanion Antylopy w USA, podziemna sieć pełna grot i kaskadowych basenów we Francji, gigantyczne lustro czy obca planeta w Boliwii. Diners Club Polska, wydawca kart płatniczych dla podróżników, przedstawia pięć miejsc, w których istnienie aż trudno uwierzyć.

 • Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych

  Stany Zjednoczone słyną z pięknych i malowniczych Parków Narodowych. Obecnie jest ich 59. Odwiedzając je warto zaopatrzyć się w karnet America the Beautiful - który jest dokumentem uprawniającym do bezpłatnego wejścia lub wjazdu na teren każdego Parku Narodowego w USA. Koszt takiego karnetu to 25 dolarów dla indywidualnej osoby lub 80 dolarów za czteroosobową rodzinę, dla dzieci poniżej 15-stu...

Dyskusje na temat: usa co zwiedzać
 • Re: Jak przygotować się do podróży do USA?

  Dla takich jak ty wyjazd za granicę kojarzy się tylko z wyjazdem do pracy...

 • Re: amerykańska lodówka

  a to juz inna bajka... Kiedys rozmawiałam z kims o komunistycznej propagandzie i wytknęłam tej osobie propagandę antykomunistyczna tutaj w USA przez która cierpimy do tej pory: ziemianki zamiast domów, brak elektryczności itp.. Dlatego, kiedy moi znajomi Amerykanie jechali zwiedzać Polskę moje dzieci robiły wszystko, aby Polske pokazać jak z najlepszej strony.