• Informacje na temat:

  uraz

Artykuły na temat: uraz
 • Pierwsza pomoc przy urazach oka

  Wszelkie urazy oka powstałe w wyniku uszkodzenia mechanicznego, objawiające się silnym bólem, zaczerwienieniem oka, łzawieniem lub zaniewidzeniem, mogą powodować poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, a nawet prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jak wygląda i na czym polega prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc przy mechanicznych urazach oka?

 • Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin!

  Letnie miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Chętnie wsiadamy na rower, zakładamy rolki, biegamy, ruszamy na górskie wędrówki, czy organizujemy piesze wycieczki. O urazy i kontuzje w takich sytuacjach nietrudno. Stłuczenie, zwichnięcie, naderwanie ścięgna lub wiązadeł…jak ich uniknąć i co robić w przypadku kontuzji?

 • Arnika na skutki urazów

  Okłady z niej pomagają na krwiaki, stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia I i II stopnia, uszkodzenia naskórka, czyraki.

 • Zanim napisze o tym co zwiedzalismy w dzisiejszym dniu chciałabym opisać przede wszystkim to co mnie głęboko zaszokowało w popołudniowych godzinach tego...

 • Komórki macierzyste - pomoc w urazach

  Sport i kontuzje niestety idą ze sobą w parze. Najczęstsze urazy - stawów, ścięgien i wiązadeł mogą na długo ograniczyć aktywność fizyczną i wymagać wielomiesięcznej rehabilitacji. W ostatnich kilku latach metodą coraz częściej stosowaną w leczeniu urazów sportowych jest terapia komórkami macierzystymi.

 • Sposoby na ból po urazach

  Stłuczenia wywołują ból i wylewy podskórne, tzw. siniaki.

 • Fitness medyczny zmniejsza ryzyko urazów

  Fitness medyczny to nowość przeznaczona dla osób aktywnie uprawiających sport. Pomaga przygotować ciało do startu w maratonie lub wyścigu triathlonowym, odzyskać kondycję oraz unikać urazów i kontuzji. Osoba korzystająca z medycznego fitnessu pozostaje pod kompleksową opieką specjalistów z wielu dziedzin, m.in. rehabilitantów, lekarzy i dietetyków.

 • Językowy uraz mózgu

  ...angielskiego - stwierdził dr John Coleman, fonetyk z uniwersytetu w Oksfordzie. - Uraz ujawnił te informacje. Naukowcy analizowali przypadek czeskiego motocyklisty, a już po tygodniu głośno stało się o podobnej(...) - przekładając na polskie realia - pomiędzy rodowitymi mieszkańcami Wileńszczyzny, a Śląska. Przypadkiem Williama zajęli się specjaliści od schorzenia FAS. - Zdarza się, że uraz lub choroba mózgu doprowadzają do...

 • Naucz się dbać o swój komfort i samopoczucie. Będziesz cieszyć się życiem bez trudu, jeśli tylko postanowisz, to zrobić. Nie chowaj negatywnych uraz i...

 • Płytka paznokci

  O czym świadczą białe plamy na paznokciach? O niedoborze witamin i minerałów lub urazie płytki. Jak można temu zaradzić?

Wideo na temat: uraz
 • Fitness medyczny zmniejsza ryzyko urazów podczas uprawiania sportu

  Fitness medyczny to nowość przeznaczona dla osób aktywnie uprawiających sport. Pomaga przygotować ciało do startu w maratonie lub wyścigu triathlonowym, odzyskać kondycję oraz unikać urazów i kontuzji. Osoba korzystająca z medycznego fitnessu pozostaje pod kompleksową opieką specjalistów z wielu dziedzin, m.in. rehabilitantów, lekarzy i dietetyków. (Newseria Lifestyle)

 • Woda to główny składnik ludzkiego ciała. Jak powinien nawadniać się sportowiec amator?

  Odpowiednie nawodnienie sportowców jest niezwykle ważnym czynnikiem do utrzymania wytrzymałości podczas treningu, który także zmniejsza ryzyko urazów. Zapotrzebowanie na płyny jest zależne od wielu elementów: rywalizacji, adrenaliny, temperatury, tempa oraz długości treningu.

 • Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców

  Nowoczesne techniki masażu pomagają osobom cierpiącym na głębokie przykurcze mięśni, rwę kulszową, a nawet przewlekłe bóle głowy wywołane napięciem nerwowym. Sprawdzą się także w przypadku osób przechodzących rehabilitację po urazach lub zabiegach chirurgicznych. Zintegrowane zabiegi zwiększają ruchomość stawów, uwalniają tkanki miękkie od napięcia i przywracają im elastyczność. Powodują także

Dyskusje na temat: uraz