• Informacje na temat:

  unia europejska

Artykuły na temat: unia europejska
 • ...- Komu jak komu, ale nam kobietom opłaca się pójść do referendum i głosować za przystąpieniem do Unii Europejskiej, bo Unia dba o kobiety - mówiła w Katowicach wicewojewoda śląski Teresa Randak podczas debaty regionalnej "Kobiety w Unii Europejskiej". Była to już trzecia tego typu debata zorganizowana w Bibliotece Śląskiej.

 • Najwięcej pali się w Grecji. Polska w średniej europejskiej.

  28% Polaków to palacze tytoniu - wynika z danych Eurobarometru. Szkodzą sobie i bliskim - bierne palenie zabija nawet 1,8 tys. Polaków rocznie. W Światowy Dzień bez Papierosa (31 maja) lekarze zachęcają do wykonania bezpłatnych badań spirometrycznych płuc.

 • Europejska miniatura

  Tyle tu cesarstwa, ile republiki. Wenecja dożów była obecna przez całe średniowiecze, Austria do końca I wojny światowej. Mieszkańcy to Słowianie o wiedeńskim guście i włoskim temperamencie, a krajobrazy jakby przeniesione ze Szwajcarii. Słowenia – Europa Środkowa w najlepszym wydaniu.

 • Unia dba o bezpieczeństwo dzieci

  Komisja Europejska przedstawiła kolejny program "Bezpieczny internet", mający chronić najmłodszych użytkowników sieci. Na program, który ma być realizowany w latach 2009-2013, przeznaczono aż 55 mln euro.

 • 175-kilogramowy tort, ozdobiony flagą Unii Europejskiej mogli zobaczyć i skosztować wszyscy, którzy dzisiaj przyszli na krakowski Rynek. Niezwykły wypiek został wpisany do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości.

 • Praca po europejsku

  Maksymalny tygodniowy czas pracy w krajach Unii Europejskiej wynosi 48 godzin (wraz z godzinami nadliczbowymi). Większość mieszkańców państw Unii chciałaby pracować krócej, a jedynie Brytyjczycy mogą - jeśli chcą pracować dłużej.

 • Kobiety, Unia i Stara Szafa

  Bycie aktywną popłaca. Przekonały się o tym poznanianki, które napisały biznesplany i dostały pieniądze z Unii Europejskiej na otwarcie własnych firm.

 • Tłuszcze trans na cenzurowanym

  Po Stanach Zjednoczonych teraz także Kanada wprowadziła zakaz stosowania w żywności częściowo utwardzonych olejów roślinnych, które są źródłem szkodliwych dla zdrowia tłuszczów trans. Co na to Unia Europejska?

 • Wymarsz Koziołka w podróż do Europy. Pod Estradą: 13.00-19.15 Konkursy sprawnościowe "Europejska olimpiada", a w nim: slalom po Europie, skok do Europy, rzut do celu, zbieranie gwiazd, 13.00-19.15

 • ...młodzieży mody, Komisja Europejska jest zdania, że trzeba się poważnie zastanowić nad ściślejszą kontrolą wykonywania tego rodzaju zabiegów. Posłuchaj także relacji brukselskiej korespondentki RMF...

Zdjęcia na temat: unia europejska
Wideo na temat: unia europejska
 • Sprawdź, dlaczego powinniśmy jeść… owady

  Kuchnia dla odważnych? Wcale nie! Nawet Unia Europejska zachęca do jedzenia owadów. Badania wykazały, że może to mieć bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Za jadalne uznaje się bowiem ponad 2000 gatunków. Ich hodowla jest ekonomiczna i niedroga. Owady są doskonałym, alternatywnym źródłem białka i bogactwem wapnia oraz minerałów. Wbrew pozorom… są też smaczne! Pamiętajcie jednak, by próbować

 • Zagraniczna emerytura. Sprawdź, jak się o nią ubiegać

  Osoby pracujące w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii mogą ubiegać się o przyznanie zagranicznego świadczenia emerytalnego. Trzeba jedynie złożyć wniosek.

 • Polacy w pracy: Leniwi czy pracowici?

  Czy Polacy są pracowici czy leniwi? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział socjolog Tomasz Sobierajski. - Biorąc pod uwagę raport Komisji Europejskiej wychodzi na to, że jesteśmy na drugim miejscu pod kątem najdłużej pracujących narodów Unii Europejskiej – wyjaśnił. - Pracujemy dużo, bo według polskich badań średnio ok. 46 godzin w tygodniu, czyli prawie tak, jakby był to 6-dniowy tydzień pracy – dodał. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: unia europejska
 • Re: Jestem lesbijką?

  z LGBT. Myślę, że środowiska gejowskie i lesbijskie nie spodziewały się takiego ataku. Niejako ze swoich własnych szeregów. Myard ostrzegł, że jeśli Parlament Europejski przyjmie Raport Lunacek, to Unia Europejska najprawdopodobniej przyzna środowiskom LGBTIQ astronomiczną kwotę w wysokości siedmiu milionów euro na nadchodzące lata..Raport Lunacek, który pod pretekstem niedyskryminacji chce postawić

 • Re: Zdobyła koronę Miss. Chwilę później ją oddała

  Od wtedy kiedy jest unia europejska.

 • Re: Lekarstwa ziołowe- czy mogą być szkodliwe?

  PEWNIE! DLATEGO UNIA EUROPEJSKA CHCE WYCOWAĆ WSZYSTKO CO ZDROWE I NATURALNE! MA ZOSTAĆ SAMA TRUJĄCA CHEMIA I GMO! CODEX ALIMENTARIUS!

 • Re: Saudyjka za kierownicą

  Artykuł natomiast mówi o sytuacji w Arabii Saudyjskiej. A to nie Unia Europejska.

 • Re: Gdzie znaleźć fajnego faceta?

  Prawdziwi faceci są gejami. Nie zawracają sobie głowy płcią przeciwną. Unia Europejska, chcąc spełnić odwieczne postulaty feministek, również promuje orientację homoseksualną. Wniosek: znajdź sobie fajną babkę lub wyjedź na inny kontynent.

 • Re: Tłuszcze trans na cenzurowanym

  A unia europejska woli prostować banany i raki nazywać rybami :P

 • Re: Czy znasz właściwości lecznicze miodu pszczelego?

  A jeszcze chwila, a nie będziemy mieli miodu w takich ilościach jak teraz. Nie wiem czy słyszeliście, że populacje pszczół wymierają. Co za tym idzie, nie tylko nie będzie miodu, ale za jakiś czas możemy mieć realny problem z pyleniem kwiatów. Nawet Unia Europejska już zareagowała, istnieje nawet specjalny program, który zajmuję się badaniem przyczyn zmniejszania się populacji pszczół

 • Re: ANOREKTYCZKI

  tolerować wszystko poczynając od farbowanych włosów, napakowanych facetów, anorektyczek i "bizonów", a kończąc na pedałach i pedofilach. Tak więc ...przyzwyczajajcie się. ...to się nazywa Unia Europejska.

 • Re: As w rękawie dla szukających pracy

  promocja leniwych nieuków? unia europejska przerasta naszych urzędników w ddebillizzmmie.