• Informacje na temat:

  ulica piotrkowska

Artykuły na temat: ulica piotrkowska
 • Chyba nie ma w Polsce drugiego miasta, które w ostatnich latach przeszłoby podobną metamorfozę. Dzisiejsza Łódź zachwyca pięknem odrestaurowanych budowli i intensywnością miejskiego życia. Jej centrum stanowi słynna ulica Piotrkowska. Ten najdłuższy w Europie ciąg handlowy liczy sobie już 180 lat.

 • Łódź - ziemia obiecana

  ...mauzolea legendarnych łódzkich fabrykantów, w tym największą na świecie żydowską budowlę cmentarną – grób Izraela Poznańskiego. Sercem Łodzi jest ulica Piotrkowska. Najdłuższy deptak w Polsce i najdłuższa ulica handlowa w Europie – liczy ponad cztery kilometry – od wiosny tętni życiem. Dziesiątki kawiarni i restauracji zachęcają do odpoczynku i podziwiania zabytkowych secesyjnych kamienic...

 • Jak witaliśmy Nowy Rok

  Największy w Polsce sylwester "pod chmurką" odbył się na krakowskim Rynku Głównym. Bawiono się także na ulicach innych miast. Najwyżej w Polsce witano Nowy Rok na Kasprowym Wierchu.

 • Na początku grudnia 2016 roku oddano do użytku nowy dworzec Łódź Fabryczna. To największy zespół komunikacyjny w Polsce. Oprócz stacji kolejowej, mieszczącej się 16 metrów pod ziemią, znajdują się tu podziemne parkingi, dworzec autobusowy, drogi i torowiska. Wokół kompleksu ma powstać Nowe Centrum Łodzi, otoczone w przyszłości specjalnymi strefami: sztuki, kultury, placami miejskimi, zieleńcami.

 • Bohaterowie dobranocek na pomnikach

  Łódź postanowiła wykorzystać niezwykłą popularność dobranocek ze Studia Semafor do promocji miasta i przypomnieć je na ulicach. Pomysł chwycił! Zaczęło się od Uszatka. Początkowo nie planowano jednak jego pomnika. Studio Se-ma-for (następca dawnego Semafora) zwróciło się do kapituły przydzielającej miejsca w Alei Gwiazd przy ulicy Piotrkowskiej o upamiętnienie oddzielną gwiazdą Misia Uszatka...

 • Karol Scheibler, Niemiec z belgijskim paszportem, trafił do Łodzi w połowie XIX wieku. Kilkanaście lat później rozpoczął budowę osiedla przemysłowego, którego centralną część stanowiła gigantyczna, jedna z największych na świecie, przędzalnia.

 • Bałagan damsko- męski: Przesiądź się z wraka do cadillaca

  ...żucia)     - a wiem, jest taki zespół harem się nazywa (chodziło oczywiście o harlem)     - słyszałam, w Łodzi jest taka dłuuuga ulica i Długa się nazywa (pomyliłaś miasta, Łódź- Piotrkowska...

 • Moda z drugiej ręki

  ...z odzieżą używaną w reprezentacyjnych częściach miasta (głównie ulica Piotrkowska). Zaraz jednak posypały się gromy ze strony nie tyle zagorzałych fashionistów (choć takich też nie brakowało), co ze strony...

 • ​Borys Szyc: Najfajniej ze wszystkich dzieci

  Pierwszy sukces przyniósł mu spektakl "Bambini di Praga " według Hrabala w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Za rolę Bucefała otrzymał Feliksa. I tak już zostało. To znaczy z tym sukcesem. O czym więc marzy? "Żeby z mojej córeczki Soni wyrosła twarda kobitka z charakterem" - śmieje się Borys Szyc, najbardziej chłopięcy tatuś pod słońcem.

 • Nikt nie widział moich łez

  Ewa Juszko-Pałubska w stanie wojennym trafiła na cztery lata do więzienia. SB namawiała 150 osób, by złożyły obciążające ją zeznania. Teraz adwokatka z Piotrkowa Trybunalskiego walczy o unieważnienie tamtego wyroku.

Dyskusje na temat: ulica piotrkowska