• Informacje na temat:

  ukraina stolica

Artykuły na temat: ukraina stolica
 • Znana z rozległych stepów, ale też bogatych w niezwykłe zabytki miast Ukraina wciąż cieszy się wielkim powodzeniem wśród turystów z całego świata. Wybierając się w podróż na wschód nie można ominąć zachwycającego nieprzemijającym urokiem Kijowa, czyli jednej z najpiękniejszych europejskich stolic. Dowiedz się, co zobaczyć, by w pełni poznać jej prawdziwe oblicze.

 • Słowacja urzeka, i to nie tylko tym, że dzielimy z południowymi sąsiadami nasze ukochane Tatry. Wybierając Słowację jako kierunek podróży, szczególnie warto odwiedzić jej wschodnią część. Niech zachętą będzie fakt, że Koszyce, zwane wrotami do wschodniej Słowacji, są w tym roku Europejską Stolicą Kultury. Ci wszyscy, którzy odwiedzą to miasto, z całą pewnością nie będą się nudzić. Włodarze miasta przygotowali setki niezapomnianych wydarzeń.

 • Daria Desombre: "Duchy niebiańskiej Jerozolimy"

  ..., przepełniona mistycyzmem stolica Rosji i nowoczesna metropolia z drapaczami chmur, luksusowymi centrami handlowymi i nocnymi klubami. Łącznikiem między tymi dwoma światami jest grasujący po mieście seryjny...

 • Kresowianie pozostawili na Wschodzie wielką kulturową spuściznę, w tym groby swoich bliskich. Dziś często to miejsca zapomniane i opuszczone. Warto przywrócić pamięć o ludziach, którzy przez wieki byli cząstką naszej Ojczyzny.

 • Pokucie. Kraina karpackich górali

  Mimo zmienionych po II wojnie światowej granic państwowych, związki Pokucia z Polską są nierozerwalne. Kraina ta była w granicach Korony już za panowania Kazimierza Wielkiego. Położone między Siedmiogrodem, Mołdawią i Dniestrem Pokucie było najdalej na południowy wschód wysuniętą częścią II Rzeczpospolitej. Najmniej dostępną i przy tym najbardziej tajemniczą.

 • 20 tanich kierunków na wakacje

  ...: 25.90$ 13. Kijów, Ukraina Ze względu na liczne zabudowania sakralne, usytuowane na prawym brzegu Dniepru, Kijów nazywany jest "Drugim Jeruzalem". Najważniejszym zespołem klasztornym jest Ławra(...)$ 10. Sofia, Bułgaria Stolica Bułgarii sytuuje się na pograniczu wpływów dwóch kultur - europejskiej i azjatyckiej. Ponad 400-letnie panowanie Turków nadało miastu orientalnego charakteru; nie...

 • Położony nad Sanem Przemyśl jest jednym z najstarszych polskich miast. Dziś przeżywa swój renesans. W Przemyślu jest ponad 400 zabytków.

 • Magiczne Roztocze

  Kraina zielonych wzgórz i kryształowo czystych rzek zapewnia niezmącony spokój i prawdziwy relaks. Warto tu przyjechać, aby m.in. posłuchać, czy rzeczywiście w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, w Zwierzyńcu podejrzeć koniki polskie, a w Krasnobrodzie pokłonić się cudownemu obrazowi Matki Boskiej.

 • Za granicę na jeden dzień

  ...). Z Zakopanego Stolica polskich Tatr jest doskonałą bazą wypadową na Słowację. Można skorzystać z usług takich biur jak np. Zakopane Strama lub Tatra Travel. Na Słowację Słowacki Raj to krasowy...

 • Najpiękniejsze miejsca na Roztoczu

  Kraina zielonych wzgórz i kryształowo czystych rzek zapewnia niezmącony spokój i prawdziwy relaks. Warto tu przyjechać, aby m.in. posłuchać, czy rzeczywiście w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, w Zwierzyńcu podejrzeć koniki polskie, a w Krasnobrodzie pokłonić się cudownemu obrazowi Matki Boskiej.

Dyskusje na temat: ukraina stolica
 • Re: ​Ukraińskie piekło kobiet

  Dlaczego z taką pasją nazywacie Ukrainę Ukrainą, nawet na Ukrainie nie używają już tej nazwy. Ukraina oficjalnie jest już Kaganatem Chazarskim. Naczelny rabin Ukrainy ” pobłogosławił ” naród i Radę(...) Ukrainy to godło chazarskie – tamga. Ukraińcy to następcy judejskiego kaganatu. Godło Ukrainy to godło chazarskie – tamga. Ukraińcy to następcy judejskiego kaganatu. Ukraina jest pod okupacją Chazarów