• Informacje na temat:

  ukraina

Artykuły na temat: ukraina
 • Ukraina. Majdan. Wiktor Janukowicz. Zamieszki. Konflikt. Nowy rząd. Słowa które dominują w mediach od kilku tygodni, miesięcy. Eskalacja...

 • Ukraina. Majdan. Wiktor Janukowicz. Zamieszki. Konflikt. Nowy rząd. Słowa które dominują w mediach od kilku tygodni, miesięcy. Eskalacja konfliktu jaka nastąpiła w zeszłym tygodniu wstrząsnęła chyba całym światem. Oglądając to co się działo w zeszły czwartek, ja widziałam zamieszki na Majdanie, walki ludzi uzbrojonych w kostkę brukową, pałki z berkutem. ..

 • Ukraina. Szlakiem "Ogniem i mieczem"

  Jesień tak nostalgicznie nas nastraja... Lubimy sobie poczytać, pomarzyć, najchętniej o miłości. Więc może wybrać się przed zimą tam, gdzie Skrzetuski zakochał się w Helenie i gdzie wciąż krąży po stepie cień Bohuna?

 • Ukraina. Szlakiem "Ogniem i mieczem"

  Jesień tak nostalgicznie nas nastraja... Lubimy sobie poczytać, pomarzyć, najchętniej o miłości. Więc może wybrać się przed zimą tam, gdzie Skrzetuski zakochał się w Helenie i gdzie wciąż krąży po stepie cień Bohuna?

 • Jestem przerażona. Od paru dni obssesyjnie sprawdzam wiadomosci na moim telefonie. Co troche i wszedzie. Dzieki ci Niebiosa za taki wynalazek jak smartphone,...

 • Akcja fizycznej likwidacji ludności polskiej przez UPA w województwie stanisławowskim rozpoczęła się latem 1943 roku. Szacuje się, że na całych Kresach nacjonaliści ukraińscy popełnili zbrodnie w 3700 zamieszkałych przez Polaków miejscowościach. W wyniku tych zbrodni życie straciło ok. 100 tys. osób.

 • Nina Wertz: Na Ukrainie zrobiło się biedniej, ale ludzie jakoś sobie radzą

  - Mój tata, kiedy mnie odwiedza, dziwi się jak w Polsce marnuje się jedzenie. Z każdego spaceru przynosi jabłka, śliwki, gruszki, które zbiera z przydrożnych drzewek. "Gałęzie aż się uginają od owoców, część już spadła i zgniła. Jak można tego nie zbierać?" - pyta. Sądzę, że to właśnie dzięki takiej zaradności ludzie na Ukrainie sobie jakoś radzą - mówi Nina Wertz, piosenkarka pochodząca z Ukrainy.

 • Na zielonej Ukrainie - no prawie Ukrainie

  .... W koncu okolo 21.30 wyladowalam  w Lancucie w ramionach swojej przyjaciolki, ktora w ramach ekipy ratunkowej wyjechala na odlegly dworzec w Lancucie. Nie musze mowic, ze zielona ( podobno ) Ukraina...

 • Pieczona kapusta po wołyńsku

  .... 5. Zalej kapustę zalewą z ogórków kiszonych i dodaj czosnek z przyprawami. 6. włóż sałatkę na kila godzi do lodówki. Przepis pochodzi z książki "Ukraina smaków" Bogracz...

 • Kto ją swatał z Władimirem Kliczko?

  Mogła dziś mieszkać na niespokojnej Ukrainie.

Zdjęcia na temat: ukraina
Wideo na temat: ukraina
 • Ukraina jeszcze poczeka na "Top Model"

  U nas jest naprawdę wiele pięknych dziewczyn - mówi Wiera.

 • Czy grozi nam epidemia gruźlicy?

  Na Ukrainie szaleje gruźlica. Oficjalnie mówi się o 35 tys. zarażonych osób, natomiast nieoficjalnie może być ich nawet pół miliona. Czy Polakom również grozi epidemia tej choroby? Jakie są objawy gruźlicy? Kto jest na nią szczególnie narażony? W "Dzień Dobry TVN" Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz opowiedział o gruźlicy i sposobach na zarażenie się nią. Czy dużo osób w Polsce choruje na gruźlicę?

 • Jak zrobić domową chałwę? Banalny przepis

  Jak zrobić domową chałwę? Chałwa to klasyka wśród bliskowschodnich słodyczy. Wyborny blok składający się z karmelu i zmiażdżonych nasion oleistych to genialny sposób na zaspokojenie potrzeby na coś słodkiego. Istnieje wiele odmian chałwy - na Ukrainie robi się ją ze słonecznika, w Turcji i Iranie - z sezamu, a w Indiach z... marchewki! Dziś mamy dla was przepis na domową chałwę z żurawiną - zobaczcie, jak prosto ją zrobić!

Dyskusje na temat: ukraina