• Informacje na temat:

  turystyki spała

Artykuły na temat: turystyki spała
 • Surfowanie po kanapach

  ...turystyczna. W europejskich stolicach turystyki, jak Amsterdam czy Paryż, musiałem się sporo nagimnastykować, zanim kogoś znalazłem, ale finalnie się udawało" - opisuje. Dodaje również, że nadwyżka popytu nad...

 • Ewelina Wiercioch: Z głową do góry

  ...obiad. Ola musiała się nauczyć zasypiać tam, gdzie akurat byłyśmy. Często spała na moich plecach albo w schronisku, w którym zostawałam na noc. Korzystałam z życia, a ona razem ze mną. Dużo czasu(...), na przykład lawinowe lub turystyki zimowej, cieszą się popularnością.  Ale dla ciebie TOPR to nie tylko misja. Spotkałaś tu swojego drugiego męża.  - Tak, Grzesiek też jest ratownikiem. Poznaliśmy...

 • Zachwyci Cię imponujący klasztor na skale, zobaczysz też dom Salvadora Dali. Odwiedzisz senne porty rybackie i tłoczne plaże.

 • Aleksandra Rosiak: Już nie muszę wstawać o czwartej rano

  ...w nich np. hotele. Do rezydencji przylegają rozległe parki krajobrazowe ze starodrzewiem i ciekawą architekturą ogrodową. To świetnie miejsce do turystyki pieszej i rowerowej.

 • Zakazane pamiątki z wakacji

  Małe żółwie, jaszczurki i miniaturowe rybki na pierwszy rzut oka wyglądają jak zabawki, zamknięte w przeźroczystych torebkach z kolorowym płynem. Wystarczy jednak podejść bliżej, by zobaczyć ich niewyobrażalną mękę - zwierzęta są żywe i duszą się z powodu braku tlenu. Zanim umrą, będą przez kilka dni modnym suwenirem z Chin - kolorowym brelokiem.

 • Ystad: Miasteczko uroczo nadające się do książkowych i filmowych morderstw

  ...lub filmowych opowieściach o Wallanderze. Kilka lat temu przeprowadzono badania w mediach społecznościowych, służące do pomiaru wartości wizerunkowej europejskich miast związanych z rozwojem turystyki(...) nas po centrum Jack, ekspert od Wallandera i turystyki filmowej, wyjawił nam też kilka smaczków: wytłumaczył, jak kręcone są ujęcia z wnętrza lodówki albo windy i pokazał ściągi dla aktorów z replikami...

 • Zachwycające pejzaże, tajemnicze zamki, jaskinie, legendy o ukrytych skarbach... Tyle atrakcji w jednym niemal miejscu! Lato sprzyja wędrowaniu, więc warto je poznać.

 • Nieznane oblicze Katalonii

  Zachwyci cię imponujący klasztor na skale, zobaczysz też dom Salvadora Dali. Odwiedzisz senne porty rybackie i tłoczne plaże.

 • 8 porad dla początkujących żeglarzy

  Rejsy żeglarskie to ostatnio coraz bardziej modny sposób na aktywny wypoczynek w czasie urlopu. Żeglować można po pięknych Mazurach, ale także po Bałtyku czy Adriatyku. Co musi wiedzieć ktoś, kto nigdy nie był na rejsie? Lista porad przygotowana przez instruktorów żeglarstwa współpracujących z Grupą Turystyki Aktywnej Sporteus nie jest długa, ale sporo uwag będzie dla początkujących zaskoczeniem...

 • Teoria chaosu

  Tak jak hałas helikoptera może spowodować zejście lawiny w górach, tak błahe wydarzenie jest w stanie zaważyć na całym naszym życiu. Przypadek czy efekt motyla?