• Informacje na temat:

  turystyka przemysłowa

Artykuły na temat: turystyka przemysłowa
 • Koniec turystyki

  ...swoją obecność przykrym dla otaczających nas bliźnich - tak samo jak oni dla nas. Tak wygląda teraz masowa, miejska turystyka: człapanie w wielogodzinnej kolejce do kolejnych atrakcji w tłumie(...) obyczaj przejęła również klasa średnia i wtedy narodziła się turystyka w sensie współczesnym, popularnym. Potem zaś powstały tanie linie i turystyka na skalę tak masową jak dziś przestała mieć większy...

 • Uherce. Co tam zobaczyć?

  Jest tu linia kolejowa dla rowerzystów, są przejażdżki drezyną, którą jednak trzeba napędzać samemu, a przede wszystkim przepiękne okolice.

 • Kierunek Brandenburgia. Wszystko płynie

  Brandenburgia, dawny enerdowski land, już nie kojarzy się z przemysłem i pokopalnianym krajobrazem, raczej z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi i sportami wodnymi. Das blaue Paradies (Błękitny raj) to tysiące jezior i wodniackich tras. Przemierzając kajakiem dolnołużyckie Błota czy odwiedzając Chociebuż, warto poznać słowiańską historię regionu i fantazję XIX-wiecznych bogaczy.

 • Kogo promują brytyjskie księżniczki?

  Księżniczki Beatrice i Eugenia, znane z gustowania w dziwnych kapeluszach, promują Wielką Brytanię w Niemczech. Córki księcia Yorku Andrzeja, przejechały samochodem w brytyjskich barwach między Bramą Brandenburską, a brytyjską ambasadą.

 • Chiny: Zanim zaplanujesz podróż

  "Podróże kształcą" to wyświechtany frazes, ale jakże prawdziwy. Jego chiński odpowiednik w moim niezdarnym tłumaczeniu brzmi: "Sto usłyszanych informacji nie równa się jednemu spojrzeniu własnym okiem". Żadne studia teoretyczne i lektury nie nauczą nas więcej o tym, jak wyglądają dzisiejsze Chiny, niż podróż. Zanim się tam jednak wybierzemy jako turyści, czas na garść informacji przygotowawczych.

 • Co wybrać, by istnieć?

  ...powiązane z ochroną środowiska oraz biotechnologią, transport i logistyka, turystyka, rozrywka i rekreacja, a także edukacja, uwzględniająca: szkolenia, pomoc doradców oraz kształcenie wykorzystujące...

 • Kurort w sercu Mazur

  Szukasz pomysłu na weekend? Nie chcesz daleko wyjeżdżać? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Przyjedź do Giżycka i odwiedź Hotel St. Bruno.

 • Oto Barcelona...

  Barcelona, położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego, pomiędzy wzgórzami Montjuic i Tibidabo, jest nie tylko ważnym ośrodkiem gospodarczym i stolicą Katalonii, ale i bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych, prężnych i otwartych na świat miast Hiszpanii.

 • Comfort food

  ...z ziemią zaczęły się psuć dużo wcześniej, już w wiekach XVII, XVIII i XIX, a to za sprawą praw grodzenia , jak i tego, że rewolucja przemysłowa zaczęła się u nas dużo wcześniej niż w jakimkolwiek innym...

 • Jej wysokość

  Jedna z najbardziej interesujących kobiet świata, księżna Hanoweru i księżniczka Monako, po raz kolejny zdradzona. Tym razem próbowano upokorzyć ją na oczach całego świata.