• Informacje na temat:

  turystyczne rekordy

Artykuły na temat: turystyczne rekordy
 • Pułtusk. Zwiedzanie miasta rekordów

  Pułtusk jest miastem rekordów. Ma najdłuższy rynek w Europie. Tu też spadł największy znany deszcz meteorytów w dziejach.

 • Najpiękniejszy kraj Azji pobije rekord?

  ...wielu regionów Birmy jest jednak wciąż ograniczony z powodu niestabilnej i niebezpiecznej sytuacji etnicznej wewnątrz kraju. Niektóre miejsca, atrakcyjne z punktu widzenia turystycznego, można...

 • Luksus i skromny domek wśród fińskich jezior, lasów i pustkowiu

  Finlandia staje się najpopularniejszym celem turystycznym w Europie Północnej. Tradycyjnie przyciąga tych, którzy szukają ciszy i spokoju w lesie nad jeziorem. Do tego chce zaoferować jeszcze więcej tym, którzy pragną doświadczać luksusu pośród głusz.

 • Najlepsze miejsce urlopowe w Europie

  Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji jednego z najważniejszych konkursów światowej branży turystycznej odbyło się podczas gali w Sankt Petersburgu. Nagroda dla Portugalii, jako najlepszego kierunku w Europie przyznana została po raz pierwszy w historii tego konkursu. Jak powiedziała obecna podczas uroczystości ogłoszenia "turystycznych Oscarów" Ana Mendes Godinho, portugalska sekretarz stanu ds...

 • Madryt na jesienny weekend

  Wrzesień to najlepsza pora na madrycki „obowiązkowy program zwiedzania”. Turystyczny szczyt już minął, a jest ciepło i słonecznie.

 • Gdzie spędzić zimowy urlop?

  Szczyrk Na północny wschód od Koniakowa leży Szczyrk, turystyczne miasto najchętniej odwiedzane przez narciarzy. Dlaczego? Rekordowa atrakcja: znajduje się tu bowiem największa liczba tras o różnym(...) internetowej: www.wisla.pl Ciekawostki o galerii Adama Małysza, godziny otwarcia i gadżety: www.malysz.org Istebna: punkt informacji turystycznej, tel. 33 855 61 58, wiadomości o atrakcjach w okolicy...

 • Madryt w weekend

  Wrzesień to najlepsza pora na madrycki "obowiązkowy program zwiedzania". Turystyczny szczyt już minął, a jest ciepło i słonecznie.

 • Costa de la Luz - andaluzyjskie wybrzeże światła w pomarańczowym sosie?

  Położone w Andaluzji Costa de la Luz przyciąga turystów słoneczną pogodą przez ponad 310 dni w roku. Nikomu na Costa de la Luz nie zabraknie ani słońca, ani atrakcji turystycznych. Malownicze tereny Sewilli, Kadyksu, czy wyprawa szlakiem Kolumba to zaledwie przedsmak tego, co czeka tam na podróżnych.

 • Krzywy kościół w Karwinie

  ​Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie to wyjątkowa atrakcja turystyczna regionu Moraw Północnych. Został zbudowany w roku 1736 w stylu barokowym, na miejscu drewnianego kościoła świętego Marcina, o którym wzmianki pochodzą już z roku 1447. W wyniku działalności kopalni od roku 1854 budynek zapadł się i odchylił o 6,8 stopnia na południe.

 • Co trzeba wiedzieć planując podróż do Turkmenistanu?

  Położony w Azji Środkowej Turkmenistan to państwo dość tajemnicze, o którego walorach turystycznych nie wiadomo zbyt wiele. Trudne do uzyskania wizy, wszechobecna policja i panujący reżim, za którego krytykę można trafić na 25 lat do więzienia - wszystko to niezbyt zachęca odwiedzających. Ci, którzy się jednak odważą na wyprawę do Turkmenistanu - znajdą kraj nietknięty turystyką masową, pełen prawdziwych "perełek", kryjący w sobie nawet... wrota piekieł.

Wideo na temat: turystyczne rekordy
 • Najpiękniejsze miejsca Chorwacji

  Chorwacja od lat bije rekordy wśród turystów z Polski. Nie bez przyczyny. Wybrzeże Adriatyku kusi szafirową czystą wodą i zapierającymi dech w piesiach widokami – Chorwacja nazywana jest krainą(...) i miejskie rozrywki powinien odwiedzić chorwackie miasta o bogatej historii i doskonałej infrastrukturze turystycznej: Zagrzeb, Dubrownik, Split, Trogir, Rovinj i Pulę.