• Informacje na temat:

  tudorów

Artykuły na temat: tudorów
 • ​Moja Lady Jane

  Wkrótce nakładem SQN Imaginatio ukaże się powieść z gatunku "historical fantasy" - "Moja Lady Jane". Jej autorki  Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows (nazywają siebie "trzema lejdis") przenoszą czytelnika w klimatyczny świat XVI-wiecznego Londynu, a dokładniej na dwór dynastii Tudorów, gdzie rozpoczyna się szalona gra o tron... Skąd pomysł na książkę i napisanie historii od nowa? Lady...

 • Margot Robbie - dla roli pozwoliła się oszpecić

  Czego się nie robi, by zdobyć Oscara? Australijska piękność, Margot Robbie, która w swoim nowym filmie, wciela się w Elżbietę I Tudor, dla roli dała się... poważnie oszpecić.

 • Historia, która zdarzyła się naprawdę

  ...​"Dynastia Tudorów. Król, królowa i królewska faworyta" to pierwsza część niezwykłej powieści opartej na superprodukcji "The Tudors", nadawanej w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonej nagrodą Emmy, telewizyjnym odpowiednikiem Oscarów.

 • Pacjentka, Alex Michaelides

  ​O tej książce mówi cały świat. Lee Child, A.J. Finn, David Baldacci i C.J. Tudor - to tylko część z nazwisk autorów bestsellerowych thrillerów, którzy zachwycili się "Pacjentką" Alexa Michaelidesa. Tuż po zagranicznej premierze powieść trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów New York Times w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a prawa do ekranizacji książki wykupiła firma należąca do Brada Pitta. W polskich księgarniach "Pacjentka" pojawi się już 13 marca.

 • Czerwona królowa

  Czerwona Królowa przybliża nieomal zapomnianą historię założycielki rodu Tudorów, Małgorzaty Beaufort.

 • Katarzyna Medycejska - królowa odpowiedzialna za rzeź

  Krwiożerczość przypisuje się wielu władczyniom. Anglia miała swoją Marię Tudor, która zyskała przydomek Krwawa Mary, Węgry - owianą legendami Elżbietę Batory, która ponoć piła krew dziewic. Sporo na sumieniu miała też "Semiramida północy", caryca Katarzyna II.

 • Ostatnio jakoś złagodniałem

  Przyzwyczaił nas ostatnio, że mężczyzna o skomplikowanym charakterze to "jego typ". Taki był jako Aleks Tudor w serialu "Tylko miłość".

 • Anne O’Brien „Zakazana królowa”

  ...doprowadzić królową do upadku? Jaką rolę w tej grze odegra Owen Tudor? Anne O’Brien jest  historykiem i autorką wielu powieści historycznych. Średniowiecze, w szczególności fascynująca epoka Tudorów, to jej(...) literackiej inspiracji. W wolnym czasie pielęgnuje ziołowy ogródek, który zaprojektowała na wzór ogrodów Tudorów.

 • Srebrna łyżeczka od polskiej firmy dla syna księżnej Meghan i księcia Harry’ego

  ...i zastawy, gdyż już wtedy wiedziano o antybakteryjnych właściwościach kruszcu. I to działało, gdyż odsetek zgonów wśród arystokracji w Wielkiej Brytanii, za czasów panowania dynastii Tudorów, był blisko...

 • 10 tys. kroków czy szybki marsz?

  Chcesz być zdrowa i mieć smukłą sylwetkę? Masz do wyboru: 10 tys. kroków, lub 10-minutowy energiczny marsz każdego dnia.

Wideo na temat: tudorów
Dyskusje na temat: tudorów