• Informacje na temat:

  trębaczów

Artykuły na temat: trębaczów
 • Herbie Hancock: Gigi zawsze mówiła to, co myśli

  W Halloween 1964 roku razem z moim przyjacielem Larrym Willisem udałem się do Village Gate, gdzie grał trębacz Hugh Masekela. Hugh był naszym przyjacielem, ale poszliśmy tam nie tylko po to, żeby go posłuchać. Po drodze powiedziałem do Larry’ego: - Znajdźmy jakieś dziewczyny.

 • Hugh Masekela: Te słowa napisał do mnie Mandela

  - Większość mojego repertuaru pochodzi z lat 60. i 70. i nadal się podoba - mówi Hugh Masekela, znakomity trębacz i kompozytor, który wystąpi 24 września w Warszawie podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Zagra swoje największe przeboje, wśród nich hymn "Bring Him Back Home", do którego słowa napisał Nelson Mandela.

 • Premiera w muzeum

  "Wolność w Sierpniu" to tytuł nowej płyty najsłynniejszego polskiego jazzowego trębacza Tomasza Stańki.

 • Amerykanie na Zadymce

  21. Zadymkę otworzy w dniu 2 marca w Klubie KLIMAT jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków jazzowych - saksofonista Branford Marsalis, którego obecność podnosi rangę każdego festiwalu na świecie.

 • Zamość - renesansowa perła na Roztoczu

  Miasto założył na swoich rodzinnych ziemiach pod koniec XVI wieku hetman wielki koronny Jan Zamoyski. Głównym architektem i budowniczym uczynił pochodzącego z Padwy Bernarda Moranda. Pewnie dlatego o mieście mówi się Padwa Północy. To Morando zaprojektował szachownicowy układ ulic i aż trzy rynki: Wielki, Solny i Wodny.

 • Zamość: Renesansowa perła na Roztoczu

  Miasto założył na swoich rodzinnych ziemiach pod koniec XVI wieku hetman wielki koronny Jan Zamoyski.

 • Zamość - renesansowa perła na Roztoczu

  Zamojska starówka figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1992 roku. Plan Zamościa stworzony przez włoskiego architekta nawiązywał do koncepcji antropomorficznych. Oznacza to, że poszczególne elementy miasta miały odpowiadać konkretnym częściom ludzkiego ciała. Sercem stał się Rynek Wielki, głową – Pałac Zamoyskich, kręgosłupem – ul. Grodzka.

 • “Jerry & The Pelican System” – jazzowe brzmienie z eksperymentalnym sznytem!

  Wielbiciele jazzu sięgają zazwyczaj do klasyki tego gatunku. W tej materii pasjonaci wyrafinowanego brzmienia w Polsce mogli słuchać Michała Urbaniaka, Miśkiewiczów, Włodzimierza Nahornego czy Tomasza Stańki. A gdyby tak połączyć tradycję jazzową z niczym nieograniczoną chęcią ekspresji oraz pasją improwizacji? Młode pokolenie wchodzi na scenę z energią i nową wizją muzyki.

 • ​SBB & Tomasz Stańko w Krakowie

  4 września w Krakowie spotkają się legendy polskiej muzyki: SBB i Tomasz Stańko.

 • Ogólnopolska trasa koncertowa Pawła Kaczmarczyka

  Łódź, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Warszawa - to w tych miastach w lutym przyszłego roku usłyszymy na żywo materiał z wydanego niedawno albumu "Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra". Pianista i kompozytor jazzowy, Paweł Kaczmarczyk, w trasę ruszy nie tylko ze swoim kwartetem, lecz także ze światowej sławy mistrzem instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu oraz pięcioosobową sekcją dętą. Styl.pl jest patronem trasy.

Wideo na temat: trębaczów
 • Kuchnia inspirowana wakacjami

  W kuchni "Dzień Dobry TVN" ekspertka kulinarna Anna Starmach i uczestniczka "Ugotowanych" Małgorzata Trębacz-Piotrowska przygotowały dania zainspirowane kulinarnymi wspomnieniami z wakacji. Przedstawiły przepis na szaszłyki z kurczaka z sosem z orzeszków ziemnych, faszerowane papryczki pimientos, smażony makaron z krewetkami i wołowiną oraz wątróbki drobiowe w sosie z sherry. - Wspominam wakacje, bo bardzo dużo tam jadłam i wróciłam z głową pełną pomysłów - powiedziała Starmach.