• Informacje na temat:

  trasa polska francja

Artykuły na temat: trasa polska francja
 • Alzacja. Kraina z pogranicza Francji i Niemiec

  Piękny region na pograniczu francusko-niemieckim miał bardzo burzliwą historię. Chyba nauczyła mieszkańców pokory wobec losu i własnych ambicji. Dziś są pogodni, przyjaźni i gościnni. A jednocześnie wyciszeni. Szybko można tu się poczuć jak u siebie w domu. Alzacja ma cenne zabytki, dziką przyrodę i 180-kilometrową niezwykłą trasę dla koneserów znakomitych win. A z Polski można tam dojechać samochodem szybko i bez zmęczenia.

 • Pięć najodważniejszych kobiet okupowanej Polski

  Uciekały z rozpędzonego pociągu, strzelały w powstaniu, produkowały materiały wybuchowe, ukrywały Żydów. Dla najodważniejszych kobiet okupowanej Polski nie było zadań nie do wykonania. Mimo młodego wieku miały nerwy ze stali. Poznaj pięć największych bohaterek.

 • Miejsca w Polsce, do których warto zboczyć z trasy jesienią

  Drogi szybkiego ruchu wybieramy przede wszystkim kierując się chęcią oszczędzania. Podróżując po autostradach i trasach ekspresowych, których mamy coraz więcej, zyskujemy sporo czasu. Nie jest też(...) z Rzeszowa do Krakowa). Po drugie - optymalizujmy dojazd (poniżej podpowiadamy, jaką trasa najlepiej dojechać do danej atrakcji). Po trzecie - skoro już musimy w trasie zapłacić za zakupy czy paliwo...

 • Stacey Kent na jedynym koncercie w Polsce już 4 czerwca!

  Artystka wystąpi 4 czerwca w Szczecinie w ramach festiwalu Szczecin Music Fest.

 • W weekend wystartuje słynny praski maraton biegowy

  Już w najbliższy weekend 7-8 maja wystartuje w Pradze Volkswagen Maraton, jeden z najpopularniejszych maratonów biegowych na świecie. Zawodnicy wyruszą z Rynku Staromiejskiego, do pokonania mają trasę o długości 42,195 km wiodącą przez zabytkowe centrum miasta.

 • Lady GaGa w Polsce!

  ...26 listopada w Hali Gdańsk/Sopot wystąpi najpopularniejsza piosenkarka świata młodego pokolenia - Lady GaGa! Trasa Lady GaGi promuje album "The Fame Monster", który wydany został w Polsce w listopadzie 2009 roku przez Universal Music. Album jest kontynuacją krążka "The Fame", który w 2008 roku zdobył nagrodę Grammy i zawierał hity "Just Dance" oraz "Poker Face".

 • Carla Bruni: Razem jesteśmy silne

  Była już rozchwytywaną modelką, skandalistką, pierwszą damą Francji. Teraz, po czterech latach przerwy, Carla Bruni wraca do tego, co kocha najbardziej – do muzyki.

 • Magia Lwowa

  "Ten drogi Lwów, to miasto snów..." napisał w piosence Emanuel Schlechter. Chciałem i ja nucić tę piosnkę, kiedy zbliżałem się do Lwowa międzynarodową trasą E-81 i ujrzałem to miasto rozpostarte u podnóża wysokiego wzniesienia.

 • Cudowne dziecko skrzypiec

  W wieku 16 lat Adam Bałdych został okrzyknięty "cudownym dzieckiem". Szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA.

 • Paris Can Can

  ..., niezmiennej od dziesiątków lat) przez wybitnych i wielokrotnie nagradzanych artystów. Oszałamiający, seksowny głos wokalistki Paris Can Can stanowi doskonałe tło dla pełnej świateł i barw rewii. Trasa...