• Informacje na temat:

  tradycja

Artykuły na temat: tradycja
 • Wielkanocne tradycje

  Malowanie jajek Tradycja zdobienia jajek jest znacznie starsza niż chrześcijaństwo. Była znana już w starożytnym Egipcie, Grecji czy Chinach. Jajko miało zawsze podobną symbolikę: oznaczało życie, witalność i płodność, przypisywano mu także magiczną moc, m.in. odpędzania złych duchów. Z tego powodu po wprowadzeniu w Polsce chrześcijaństwa Kościół zabraniał spożywania jaj w okresie wielkanocnym...

 • Tradycje, które zanikają

  Świąteczna kartka pełna emocji    Wysyłanie świątecznych kartek to przepiękna tradycja. Prawdopodobnie pierwszą taką kartkę stworzył 16-letni londyński malarz William Maw Egley. Na małym(...) także czasem zabawne, a czasem wzruszające chwile, które scalają rodzinne więzy. Jeśli w twojej rodzinie też zanika piękna tradycja wspólnego celebrowania Świąt - najwyższa pora to zmienić. Weź do...

 • Świąteczne tradycje, które warto pielęgnować

  ...swój początek stosunkowo niedawno, bo dopiero w XIX wieku, kiedy to zaczął zmieniać się wizerunek świętego Mikołaja. Niemniej to bardzo przyjemna tradycja, choć sam wybór prezentów niejednokrotnie...

 • Święta muszą być pełne tradycji

  ..., ulotne obrazki szczęścia powierzchownego, które niewiele mają wspólnego z prawdziwym szczęściem. Bo prawdziwe to wolność. Tradycja "utrwala" nasze rodziny Wigilia nie jest dniem nowoczesnym(...). Pamiętam, jak chowałam rodzynki, żeby nie trafiły do sernika. Mój tata robił najlepszy na świecie sernik. Uwielbiałam go, ale... nienawidziłam rodzynek. To była taka tradycja, że mama kupowała...

 • Pomysły na spędzenie sylwestra inspirowanego tradycją

  .... Jednak współczesna świecka tradycja nakazuje również obdzwonić znajomych. Fana najnowszych technologii rozpoznasz po wzroku utkwionym w ekran smartphone’a i zapachu z nutą jałowca i drzewa sandałowego(...) wspomnieniem. Wystarczy zainspirować się tradycjami przodków lub innych nacji, by przeżyć coś nowego bez wychodzenia z domu.

 • Noworoczna tradycja Matthew McConaughey

  .... - Brazylijska tradycja jest taka, że ubiera się na biało, idzie na plażę, zrywa małe białe kwiatki i wrzuca do wody. Robimy tak od kilku lat. - powiedział. Dla 46-letniego aktora przerwa świąteczna to czas(...) i historie - niektóre z nich tradycyjnie powtarzają się za każdym razem. To zawsze była dla mnie najważniejsza tradycja, aby mieć przy sobie całą rodzinę.

 • Kultura i tradycja Wiednia

  ​Stolica Austrii to miejsce bardzo ważne dla kultury europejskiej. Odbywa się tutaj wiele wydarzeń kulturalnych, które ściągają rzesze turystów. Jednak wiedeńska kultura to nie tylko festiwale, ale także kino, teatry, opery, czy uczelnie.

 • ​Tradycja i rozrywka na Bahamach

  ...licznych muzeów, które przybliżają historię stolicy, XVIII-wiecznych fortów obronnych i budowli w stylu kolonialnym. Magicznym może być również spacer historyczną ulicą Bay Street. Tradycja Bahamów...

 • Zwyczaje weselne: Zapomniana historia czy pielęgnowanie tradycji?

  Kiedy Państwo Młodzi powiedzą sobie „tak”, zazwyczaj kolejnym etapem tego dnia jest przyjęcie weselne. Czy to huczne wesele czy skromniejszy obiad po ślubie, zazwyczaj jednak w takiej czy innej formie w gronie rodziny i przyjaciół celebruje się to wydarzenie. Tradycja zaślubin ma długą historię i wiele zwyczajów z tym związanych, dotyczą one również samego wesela.

 • Nie tylko Kaziuki, czyli tradycje Wilna

  Wilno, jako istny tygiel kulturowy, może się poszczycić zarówno bogatymi tradycjami, jak i oryginalną kuchnią. Wybierając się do stolicy Litwy, warto zerknąć do kalendarza i sprawdzić, czy akurat nie trafiliśmy na jedno z lokalnych świąt.

Zdjęcia na temat: tradycja
Wideo na temat: tradycja
 • Angielskość - znak rozpoznawczy

  Stroje Vivienne Westwood czerpią z angielskiej tradycji, będąc jednocześnie śmiałymi i nowatorskimi. Projektantka dobrze wie, co chcą nosić kobiety!

 • Cezary Pazura: Opłatek na plaży z półgolasami to nie tradycja

  tradycja - stwierdził. Czy śpiewa kolędy i czy pomaga w przedświątecznych przygotowaniach? - Są potrawy, które robię sam - powiedział. (źródło: Agencja TVN/x-news)

 • Salmie Hayek brakuje świątecznych tradycji z Meksyku

  Salma Hayek zdradziła, że odkąd nie wita Nowego Roku w swoim rodzinnym miasteczku, omija ją wiele atrakcji. Z sentymentem wspomina tradycję palenia kukły, reprezentującej stary rok. - Wypełniamy ją fajerwerkami. O północy całe miasto wychodzi przed dom. Uśmiecham się w sercu na to wspomnienie - wyznała gwiazda.

Dyskusje na temat: tradycja
 • Re: Czy podczas tegorocznych swiat dopełnisz w swym domu chrzescijanskiej tradycji i zabijesz karpia ?

  Ani chrześcijańska, ani nawet katolicka tradycja, tylko polska z tym karpiem, za którym zresztą nie przepadam. Na całym świecie codziennie zabija się zwierzęta po to by przeżyć lub samemu nie być zeżartym. W imię czego ma służyć ten temat? Zapytowywuję się?

 • Re: Ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie

  TRADYCJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: Kolorowa suknia ślubna

  Nie sądzę by koleżanka była dziewicą więc kolorowa suknia i brak wianka pasuje.;-> Bo przecież stąd ta tradycja.

 • Re: Magda Gessler gotowa do świąt!

  Wg. tradycji choinkę ubiera się w wigilię

 • Re: Coś starego, coś nowego... :)

  Wczoraj rano tematy zakładał Kubuch a dzisiaj ty. Jak to jest, macie dyżury? Ta tradycja o której piszesz jest Amerykańska. Z filmów...

 • tradycja...

  zależy kiedy i gdzie. Jeżeli kobieta i mężczyzna potrafią swój związek prowadzić po partnersku to zmienia to postać rzeczy. Tradycją było kiedyś, że kobieta prowadziła dom, a mężczyzna miał na ten dom zarabiać. Teraz się to wszystko pozmieniało. Pozdrawiam:)

 • Re: Co sądzicie o krótkich sukniach ślubnych?

  jak do cywilnego to ok. do kościelnego tradycyjna Jakbym moją matkę słyszała! Ja bym jednak tę tradycję chętnie przełamała... :) Wydaje mi się z resztą że ta tradycja lubi się zmieniać... W latach 50-tych np. panny młode też miały krótkie suknie ślubne... Zobaczcie same :) Czy to nie jest urocze? :) 0004EJUANT9S7NOE

 • Re: Najważniejsze góralskie tradycje

  Wycisnąć jak najwięcej z turysty, to najważniejsza tradycja.

 • Re: Czy przyszłej żonie wypada ?

  Ale nie uważasz że szkoda , że odchodzi się od tradycji ? Tradycja nakazywała biel bogatym. Kościelna się nie przyjęła i to jest dobry objaw.Być może kościół zaleci, by liczbę stosunków przed małżeńskich uzewnętrzniać na bieli kolorowymi kokardkami w kształcie penisa. Mężczyźni w bieli powinni wpinać kotyliony w kształcie waginy. Bo to jest w tym akcie sakramentu najważniejsze.

 • Re: Ślub Pippy Middleton i Jamesa Matthews

  Pieknie wyglada,sliczna suknia na idealnej figurze.W dzisiejszych czasach kiedy tradycja jest dla wielu mglistym wspomnieniem,to ja,zawsze tradycje stawiam na pierwszym miejscu,tradycja to dobro,kazdego czlowieka i narodu,bez niej stajemy sie nijacy.Uwielbiam ogladac takie relacje,kiedy tradycja jest tak silna,sa to wartosci,bezcenne.