• Informacje na temat:

  teneryfa wulkan

Artykuły na temat: teneryfa wulkan
 • Teneryfa w wiosennym rozkwicie

  Ocean i góry. Piękna przyroda i wioski jak z obrazka. Teneryfa to królowa Wysp Kanaryjskich zwanych Szczęśliwymi.

 • Teneryfa. Kraina wiecznej wiosny

  Legenda głosi, że Teneryfa jest pozostałością zaginionej Atlantydy.

 • Teneryfa – fascynująca wyspa kontrastów

  Nie bez kozery Teneryfa nasi miano najpopularniejszej ze wszystkich 13 wysp należących do Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Na przyjezdnych czeka tu moc niesamowitych atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków. A wszystko na 2 000 km kwadratowych.

 • Teneryfa wyłoniła się z morza na skutek wybuchu wulkanu. Dlatego prócz pięknych, pokrytych złotym piaskiem można tu też spotkać czarne, wulkaniczne plaże. Jeśli(...) Narodowego el Teide. Tutaj znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii, czyli ośnieżony wulkan el Teide o wysokości 3718 m n.p.m. To właśnie jego aktywności park zawdzięcza swój księżycowy pejzaż, pełen...

 • Ciepła i przyjazna Teneryfa

  ...głównym portem wyspy. Wtedy to z pobliskiego wulkanu spłynęło tam siedem warstw lawy, po których pamiątką jest dzisiaj kompleks naturalnych basenów nad brzegiem Atlantyku. Od czasów wspomnianej(...) (co też istotne - benzyna na Wyspach Kanaryjskich jest tańsza niż w Polsce!). Teneryfa dysponuje również dobrze rozwiniętą siecią autobusów, dlatego śmiało można ją zwiedzać, korzystając...

 • ...aktywnego wypoczynku mogą odbyć całodniową wycieczkę na wulkan Teide, liczący sobie 3718 metrów n.p.m. Do dyspozycji chętnych jest też kolejka linowa. Co roku w styczniu i lutym Teneryfa przeżywa najazd(...) Teneryfa nazywana jest perłą Wysp Kanaryjskich. Jest wśród nich największa i chętnie jest odwiedzana przez turystów z Europy. Nie brakuje tu zachwycających piaszczystych plaż, ale...

 • Teneryfa. Pogodna wyspa wiecznego lata

  Są miejsca na świecie, i to nie tak daleko, gdzie słońcem możemy się cieszyć przez cały rok. Jedno z nich to Teneryfa, największa wyspa należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich.

 • Teneryfa. Pogodna wyspa wiecznego lata

  Są miejsca na świecie, i to nie tak daleko, gdzie słońcem możemy się cieszyć przez cały rok. Jedno z nich to Teneryfa, największa wyspa należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich.

 • Odkryj naturę i historię Teneryfy

  Teneryfa, zwana „kontynentem w miniaturze”, zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających turystów. 70 plaż o różnych kolorach i grubości piasku, bananowe ogrody, czerwone wino i księżycowy krajobraz, często spowity przez ocean chmur. Kojarzona najczęściej z plażami, ma do zaoferowania o wiele więcej.

 • Luksus na wyciągnięcie ręki

  Nad Teneryfą, największą z Wysp Kanaryjskich, góruje Pico del Teide, najwyższy szczyt w całej Hiszpanii, który przez cały rok pokryty jest śniegiem. W języku pierwotnych mieszkańców wyspy tiner oznaczało górę, ife - śnieg. Stąd proste tłumaczenie: Teneryfa znaczy biała albo śniegowa góra.

Dyskusje na temat: teneryfa wulkan
 • Teneryfa

  Warto jechać na 2 tygodnie - dużo miejsc do zwiedzania - klify Los Gigantes, Loro Park, Siam Park - wielki aqapark, wulkan Teide......, jedyny mankament to nachalni murzyni z okularami, oraz marokańcy ze swoimi sklepami rtv.... - bardzo nachalni!!!!

 • Re: Ciepła i przyjazna Teneryfa

  Piękna Teneryfa wulkan zaczyna się budzić byłam tam