• Informacje na temat:

  temperatura na wyspach kanaryjskich

Artykuły na temat: temperatura na wyspach kanaryjskich
 • Teneryfa – fascynująca wyspa kontrastów

  Nie bez kozery Teneryfa nasi miano najpopularniejszej ze wszystkich 13 wysp należących do Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Na przyjezdnych czeka tu moc niesamowitych atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków. A wszystko na 2 000 km kwadratowych.

 • ​Wyspy Kanaryjskie - ważne informacje dla turystów

  Hiszpański archipelag wulkanicznych wysp położony na Oceanie Atlantyckim od lat przyciąga podróżników wyjątkową atmosfera, piękną pogodą i niezliczoną ilością różnorodnych atrakcji. Jeżeli planujesz spędzić urlop na Wyspach Kanaryjskich, koniecznie rzuć okiem na nasz krótki poradnik. Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią ci organizację naprawdę niezapomnianych wakacji.

 • Fuerteventura - kanaryjski raj

  Pogoda i klimat Pogoda na wyspie jest idealna do wypoczynku - jest wiecznie słonecznie, a deszcz jest rzadkością. Co istotne, nie ma tu męczącego, skwarnego klimatu. Temperatura nie spada przez cały rok poniżej 18°C, a w lecie raczej nie przekracza 30°C. Do tego, jest dosyć wietrznie - opalanie w takich warunkach jest czystą przyjemnością, ponieważ podmuchy wiatru idealnie koją rozgrzaną skórę...

 • ..., ma 20-22 stopnie C. Latem nagrzewa się do około 25 stopni C, zimą rzadko spada poniżej 20. Podobnie jest z temperaturą powietrza. Latem nie ma morderczych upałów, zimą o temperaturę na wyspach dba(...) wybrzeża do wulkanu Bandama, obejmuje zwiedzanie ogrodu botanicznego. Warto zatrzymać się tu dłużej, zwiedzić ogród kaktusów oraz aleję drzew smoczych, które w naturze występują jedynie na Wyspach...

 • Polskie gwiazdy właśnie tu rozpoczęły sezon kitesurfingowy. Zapytaliśmy, jak sobie radzą...

 • Jest najbardziej wysuniętą na zachód wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Dzięki temu jej klimat nie jest aż tak „rajski”. Zimą temperatura za dnia spada nieco poniżej... 20 stopni, jest bardziej wilgotno. Dzięki temu na wulkanicznym popiole bujniej wyrasta roślinność typowo zwrotnikowa. Jeśli ktoś szuka miejsca bliskiego, spokojnego, wręcz dzikiego – nie będzie zawiedziony. To inne Kanary...

 • Największa z Wysp Kanaryjskich cieszy się zasłużoną sławą. To idealne miejsce na udany wypoczynek o tej porze roku. Panują tu bardzo przyjemne temperatury. W styczniu i lutym w okolicach 20˚C. Można odnieść wrażenie, że wiosna tutaj nigdy się nie kończy.

 • ...tajemnicze czerwone góry, kuszące plaże i ogromne fale Atlantyku: Lanzarote, najbardziej wulkaniczna spośród wysp kanaryjskich, to raj dla surferów, wielbicieli filmów Science Fiction i wszystkich, którzy po prostu łakną słońca.

 • Mars na Ziemi

  Tajemnicze czerwone góry, kuszące plaże i ogromne fale Atlantyku: Lanzarote, najbardziej wulkaniczna spośród wysp kanaryjskich, to raj dla surferów, wielbicieli filmów Science Fiction i wszystkich, którzy po prostu łakną słońca.

 • ​Wyspy tajemnic - idealne na wakacje

  Czasem warto zrobić coś niecodziennego i wybrać się na urlop do miejsca, o którym mówi się szeptem. O tych wyspach - które są doskonałym miejscem na wakacyjną wyprawę - krążą legendy.