• Informacje na temat:

  tatra

Artykuły na temat: tatra
 • „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”

  Do sprzedaży i na platformy streamingowe trafił szósty album uznanego pianisty i kompozytora jazzowego, Pawła Kaczmarczyka. Styl.pl jest patronem płyty „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”.

 • Wysokie Tatry

  Narty, sanki, psie zaprzęgi i lodowe rzeźby.

 • Tatry dla początkujących

  Spacer z zapierającymi dech w piersiach widokami? To możliwe. Wybraliśmy dla was najpiękniejsze, ale jednocześnie łatwe tatrzańskie szlaki.

 • Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr

  Podczas Pasterki, sylwestra, czy wiosennych i letnich nabożeństw mały kościółek w Tatrach pęka w szwach. Co takiego mają w sobie Wiktorówki, że przyciągają w góry i tych głęboko wierzących, i szukających Boga?

 • Tatry nie tylko dla orłów

  ...jeździe czekają atrakcje i relaks we wspaniałych aquaparkach w Besenovej czy opanowanej przez naszych rodaków Tatralandii.  Na nogach… „Tatrzański król” czyli Gerlach pnie się na wysokość 2654 m n.p.m(...) rwałby do zdobycia turni przeznaczonych tylko dla orłów? Więcej informacji na temat wycieczek wysokogórskich w Tatrach można znaleźć na stronach:www.tatraguide.sk oraz www.regiontatry.sk Na rowerze...

 • Papieskie Tatry. Śladami Ojca Świętego

  ...bardzo za Tatrami tęsknił. W czasie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny chciał zobaczyć je choćby z okien śmigłowca, ale szyki pokrzyżowała mu mglista pogoda. Westchnął ponoć wtedy: „A tak chciałem tym(...) wydarzenie. Obecnie Szlak Papieski w Tatrach to część znacznie rozleglejszego Małopolskiego Szlaku Papieskiego (liczącego ponad 200 km). Jego wersja tatrzańska ma następujący przebieg: Kiry-Dolina...

 • Tatry: Dolina Pięciu Stawów Polskich

  Dolina Pięciu Stawów to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Tatrach. Poza tym jest znacznie bardziej kameralne od chociażby Morskiego Oka czy Kasprowego Wierchu, dzięki czemu mamy szansę nacieszyć się górską ciszą i pięknem dzikiej natury.

 • Spisz - perła u podnóża Tatr

  Każdy, komu zdarzyło się jechać nową autostradą między Popradem a Preszowem na Słowacji, potwierdzi: to jest widok, którego nie sposób zapomnieć.

 • Nosal - jesienna wycieczka w Tatry

  Nie trzeba się wysoko wspinać, by doświadczyć tego, co w górach najpiękniejsze.

 • Ukochane Tatry Jana Pawła II

  – Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha – w tych krótkich słowach Ojciec Święty tłumaczył swoją wielką miłość do gór.

Zdjęcia na temat: tatra
Wideo na temat: tatra
 • Opowieści z serca Tatr

  Ponad 100 zdjęć, 22 fotografów i przeszło ćwierć miliona kilometrów kwadratowych zjawiskowych górskich terenów. „Opowieści z serca Tatr” to pierwszy album poświęcony polskim górom pokazujący je tak kompleksowo i z tak wielu perspektyw. Można w nim znaleźć miejsca i zjawiska, do których na co dzień trudno dotrzeć. Autorom zdjęć udało się, bowiem poświęcają górom ogromną część swojego życia, spędzili w nich długie lata. Na co dzień są pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Premiera...

 • Spełniło się ich największe marzenie

  Za nami trzecia edycja loterii "Dom od Almette". Nagrodę główną, czyli w pełni wyposażony, drewniany dom u podnóża Tatr, wygrał pan Arkadiusz z Piekar Śląskich. Tuż przed Świętami odbyło się uroczyste wręczenie kluczy do domku, podczas którego nie zabrakło wzruszeń oraz ogromnej radości zwycięzcy i organizatorów.

 • Maryla Rodowicz o rozstaniu z mężem

  Maryla Rodowicz zaśpiewa w Sylwestra w Zakopanem podczas koncertu organizowanego przez TVP. Będzie to jej pierwszy tego typu sylwestrowy występ w stolicy Tatr. Do tej pory bawiła się tam jedynie prywatnie, śpiewając z góralami i uprzyjemniając sobie pobyt kuligami. Podsumowując mijający rok odniosła się do informacji o rozstaniu z mężem Andrzejem Dużyńskim. Przyznała, że nie rozmawiają o rozwodzie, ale sytuacja nie jest zbyt optymistyczna. Na pytanie, co będzie dalej, odpowiedziała krótko:...

Dyskusje na temat: tatra