• Informacje na temat:

  tanzania

Artykuły na temat: tanzania
 • Wyprawa do Tanzanii

  Tanzania kojarzona jest przede wszystkim z najwyższym szczytem Afryki - Kilimandżaro. Jednak na pejzaż tego kraju składa się nie nie tylko wielki wulkan, lecz także - Narodowy Park Serengeti, głębokie rowy tektoniczne i rozległe jeziora.

 • Jezioro Wiktorii - Kenia, Uganda, Tanzania

  ...rafting na Nilu Wiktorii wypływającym z jeziora. Tutejsze trasy uchodzą za jedne z najbardziej ekstremalnych na świecie. Takie atrakcje można zorganizować w okolicy miasta Jinja. Tanzania Tanzania ma wiele do zaoferowania podróżnikom: od najwyższej góry kontynentu Kilimandżaro po najgłębsze jezioro Tanganikę. Jezioro Wiktorii znajduje się na północy kraju. Największe miejscowości z portami...

 • Martyna Wojciechowska zaadoptowała dziecko z Tanzanii

  Jakiś czas temu zakończył się proces adopcyjny Kabuli. Podróżniczka pochwaliła się rozczulającym zdjęciem.

 • Martyna Wojciechowska pokazała adoptowaną córkę

  Dziennikarka zaadoptowała dziewczynkę po podróży do Tanzanii.

 • Afryka jest kobietą

  Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso. Po 15 latach podróżowania po Afryce Beata Lewandowska-Kaftan postanowiła napisać o tym książkę.

 • Egzotyka bez przykrych symptomów zmiany stref czasowych

  Kapsztad w RPA, Seszele, Madagaskar, Mauritius i Tanzania - to egzotyczne kierunki, które podróżni z Polski mogą odwiedzić bez dokuczliwych oznak zmiany stref czasowych. Kilkunastogodzinny lot np. do Kapsztadu pozwoli nawet pozostać w tej samej strefie czasowej.

 • Jak zorganizować wyprawę na Kilimandżaro?

  ..., co prowadziło w historii do konfliktów z Tanzanią, czerpiącą znacznie mniejsze zyski z turystyki (najsilniejsze spięcie miało miejsce w 1977 roku, kiedy to Tanzania na sześć lat zamknęła granicę...

 • Prawdziwie egzotyczne wczasy – Polacy podejmują nowe turystyczne wyzwania

  ...i Kenia stały się Kuba, Dominikana, Tanzania i Meksyk. Dla odkrywców, plażowiczów, miłośników sportów wodnych i smakoszy Rozłożyste sombrera, orkiestry mariachi, znana od czasów Azteków, tequila...

 • Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej z wizytą w Polsce

  "Wiedziałam, że ta dziewczyna ma w sobie niezwykłą siłę i moc" - mówi o Kabuli Martyna Wojciechowska. Cztery lata temu dziennikarka nakręciła dokument, w którym opowiedziała o okrutnych praktykach - wiele osób mieszkających w Tanzanii wierzy, że amulety zrobione z części ciała albinosów przynoszą im szczęście.

 • Serengeti - tanzański "ostatni Eden"

  Położony w Tanzanii Park Narodowy Serengeti to jeden z najbardziej znanych obszarów na świecie, określany często mianem "ostatniego Edenu". Piękne afrykańskie pejzaże oraz bogactwo zwierzyny nieodmiennie przyciągają turystów na bezkrwawe fotosafari.

Zdjęcia na temat: tanzania
Wideo na temat: tanzania
 • Gdzie Martyna Wojciechowska zostawiła swoje serce

  Gdzie podczas podróży Martyna Wojciechowska zostawiła swoje serce? - Mam wiele takich miejsc, które sobie ukochałam podczas realizacji programu "Kobieta na krańcu świata". Moje serce zostało w Tanzanii. Jak ląduję na afrykańskiej ziemi, to czuję, to coś - powiedziała podróżniczka. - Jeśli mam być szczera, to miejsce, do którego zawsze chcę wracać, to jest Polska i mój ukochany Szczyrk - dodała.

Dyskusje na temat: tanzania