• Informacje na temat:

  tania portugalia

Artykuły na temat: tania portugalia
 • Portugalia na długą majówkę

  Wiosna to idealny okres na wyjazd do tego kraju. Oceaniczny wiatr łagodzi upały, więc temperatura nie przeszkodzi nam w zwiedzaniu.

 • ​Jak dojechać do Portugalii? - transport

  Samolot, autobus, a może samochód? Jeżeli zastawiasz się, który ze środków lokomocji wybrać podczas planowania podróży do Portugalii, rzuć okiem na kilka wskazówek, które przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie. Z naszego krótkiego poradnika dowiesz się też, jak najszybciej i najwygodniej przemieszczać się wewnątrz tego pięknego kraju i o czym należy pamiętać, by wyjazdu nie zepsuła żadna niemiła niespodzianka.

 • ​Odkryj uroki Portugalii w Monsanto

  Strona internetowa Monsanto wita odwiedzających informacją, że ta niewielka wioska jest najbardziej portugalską ze wszystkich miejscowości w kraju. Tytuł ten został zdobyty w plebiscycie, a ci, którzy odwiedzili to miejsce, przyznają, że nie bez powodu. Pięknie położone miasteczko to świetny kierunek na wakacje lub chociaż krótką wycieczkę w trakcie pobytu w Portugalii.

 • Jak zaplanować wakacje w Portugalii?

  Atlantykiem Algarve Portugalia to nie tylko zabytki, ale także plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Najbardziej znane z nich to te położone na atlantyckim wybrzeżu w regionie Algarve...

 • Portugalia - wakacje na krańcu Europy

  Atlantykiem - Algarve Portugalia to nie tylko zabytki, ale także plaże uznawane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Najbardziej znane z nich to te położone na atlantyckim wybrzeżu w regionie...

 • Kuchnia w Sintra – opowieść z Portugalii numer 5

    Jak w wielu krajach na świecie tak i w Portugalii kuchnia regionalna cieszy się wielką popularnością. W kartach restauracji obok tradycyjnych, narodowych...

 • Lizbona: Tam nie zmarzniesz nawet zimą

  ...miejscach tworzą nie tylko wzorzyste kompozycje, ale całe obrazy, np. wspaniałe pejzaże.  Historii wykorzystania azulejos w architekturze poświęcone jest Museu Nacional do Azulejo. Zgromadziło wiele...

 • Nieoczekiwana zamiana miejsc

  Portugalia, coraz popularniejsza jako kraj rezydencji dla wielu Europejczyków, masowo "eksportuje" swoją młodzież. Już niemal co czwarty urodzony tam młody obywatel mieszka na obczyźnie.

 • Urlop z lornetką w rękach

  Do Portugalii przybywa coraz więcej zagranicznych turystów na podglądanie rzadkich zwierząt występujących w naturalnych warunkach. Modne są obserwacje delfinów, wielorybów oraz flamingów.

 • Piękna Azja z niespodziankami

  Słynna "Blondynka", czyli Julia Pietrucha czasami wyjeżdża nawet na pół roku. Kupuje bilet w jedną stronę, nie rezerwuje noclegu i bierze tylko mały, lekki plecak. Dlaczego tak uwielbia podróżować w rejony świata, gdzie nie ma luksusów? - Bo im taniej, tym ciekawiej i fajniej! - uważa.