• Informacje na temat:

  taka jest turcja

Artykuły na temat: taka jest turcja
 • Turcja: Jesteśmy w świecie mężczyzn

  Sprzedawane, wykorzystywane, mordowane. Choć Turcja może poszczycić się postępowym prawodawstwem w niektórych dziedzinach, a nowoczesne metropolie kuszą zachodnim stylem życia, trudne do wykorzenienia tradycje wciąż zbierają żniwo, zwłaszcza w najbiedniejszych regionach kraju.

 • Turcja: Kompleksy i duma

  Izabela Grelowska, Styl.pl: Jest kilka momentów w tej książce, kiedy przez przykłady z Turcji możemy zobaczyć Polskę w krzywym zwierciadle. Jesteśmy podobni? Witold Szabłowski: - Jest nam do Turków strasznie blisko. Panuje u nas ta sama mieszanka kompleksów i dumy. Jeśli ktoś jest całkowicie pewny swojej wartości, to nie musi się z nią obnosić. Nie puszy się, nie stroszy piór i nie musi nic...

 • Grecja i Turcja - Polacy kochają te kierunki!

  Grecja, Turcja i Hiszpania - to najpopularniejsze kierunki wypoczynku Polaków w tym sezonie - wskazuje raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Egipt, tak lubiany przez Polaków jeszcze parę lat temu, plasuje się obecnie na czwartym miejscu.

 • Oko proroka - najpopularniejsza pamiątka z Turcji

  Niebieskie szklane koraliki, zwane okiem proroka, to najpopularniejsza pamiątka, jaką przywozimy z Turcji. Jakie jest ich prawdziwe znaczenie - tłumaczy podróżnik Michał Cessanis, autor książki "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata".

 • Turcja – herbaciane zagłębie świata

  Turecka herbata ze starannością zaparzana jest w dwóch imbrykach. Popijana w trakcie pracy, na ulicy, czy w domu rozpoczyna i kończy każdy dzień. Gdy temperatura na termometrach spada, rozgrzewa zimne dłonie, latem - gasi pragnienie. Brak herbaty na stole spotkania rodzinnego, czy z klientem to sytuacja nie do wyobrażenia przez Turków. Sprawdźmy co daje jej tak unikalny aromat.

 • Najdziwniejsze i niepowtarzalne atrakcje Turcji

  Turcja jest ogromnym krajem z zupełnie inną kulturą. Jednak nie o tym będzie ten artykuł. Przedstawiamy najdziwniejsze, niepowtarzalne atrakcje tego kraju. Tego nie zobaczycie nigdzie indziej.

 • Efez jest ważnym miejscem dla chrześcijan. Tutaj powstała jedna z pierwszych wspólnot(...) chrześciajństwo ogłoszono religią państwową. Dziś to miejsce jest nazywane Grotą Siedmiu Braci Śpiących. O Efezie wspominał też św. Jan – w Apokalipsie miasto zostało wymienione jako jeden z Siedmiu...

 • Riwiera Turecka - gorące południe Turcji

  Południowa część wybrzeża Turcji jest popularnym celem wycieczek, ale niedaleko od zatłoczonych plaż znajdziemy pozbawione tłumu turystów niezwykłe atrakcje. Wybierając się na urlop na Riwierę Turecką, warto zatem zarezerwować czas zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie.

 • Kapadocja - cud natury w Turcji

  ...i najczęściej odwiedzaną miejscowością Kapadocji jest Goreme. Tutaj też najlepiej rozwinęła się baza noclegowa, ale i cennik jest adekwatny do popularności. Jeśli chcemy znaleźć tańszy nocleg - lepiej wybrać inne(...); z nich też - po pokonaniu stromych schodów - widać najwięcej, a panorama ponoć najpiękniejsza jest o wschodzie słońca. Nic dziwnego, że urosły do rangi symbolu tej bajkowej krainy w Turcji. Skalne...

 • Turcja: wyjątkowa zabawa dla całej rodziny

  ...i znudzenia dzieciaków? Nic z tych rzeczy - pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę potrzeby swoich pociech. Jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców kierunków wakacyjnych podbojów jest  Turcja . Dlaczego? Turcja to kraj, który polecany jest jako wakacyjna destynacja dla rodziców z dziećmi. Hotele wychodzą naprzeciw potrzebom i są przygotowane na przyjęcie całych rodzin. Wakacje w kraju...

Dyskusje na temat: taka jest turcja
 • Re: Turcja: Jesteśmy w świecie mężczyzn

  następny prowokacyjny teks mający na celu " obrzydzenie" kobietom mężczyzn i na odwrót. Nie dajmy się zwariować taka jest ich kultura i tyle.

 • Re: Gruzja. Zachwycająca i gościnna

  okolo 400 zl za noc ale byl remont lobby i bylo 50% znizki. Polecam Vardzie, to miasto skalne i twierdze rabatti ok 20 km od granicy z turcja. Vardzia wstep 7 lari czyli prawie nic jak za taka(...) i brudno. Ladna tylko starowka i koscioly. Ceny baardzo rozne. W centrum knajpka I love Tbilisi gdzie jest tloczno i tanio. Kebab z jagnieciny 9 lari. ok 16 zl. Taksowkarze oszukuja ale to standard

 • Re: TOP 5 destynacji wyjazdów studenckich

  Ale nasze mało szanujące się polki już się pakują by tam jechać i się puszczać. Przepraszam, że tak ostro ale taka jest prawda, wiedza o tym wszelkiej maści ciemniejszej karnacji mezczyźni krajów turystycznych, hiszpania, grecja, włochy, egipt, turcja itd.