• Informacje na temat:

  szwajcaria zamek

Artykuły na temat: szwajcaria zamek
 • ​Szwajcaria - kraj doskonałych serów, perfekcyjnych zegarków i niezwykłych kolei

  Malownicze trasy kolejowe, monumentalne góry, zadbane miasteczka i pyszna kuchnia - Szwajcaria ma wiele do zaoferowania nie tylko mieszkańcom, ale również odwiedzającym ją tłumnie turystom. W dodatku(...) tysięcy zegarków i innych związanych z miejscem eksponatów. Kraina jezior Nie zapominajmy, że Szwajcaria słynie również z malowniczych jezior. Warto przejechać pociągiem do położonej nad Jeziorem...

 • Centralna Szwajcaria z Lucerną

  Centralna Szwajcaria to najstarszy region tego państwa. Tu w 1291 roku na łączce Rütli założono związek leśnych kantonów Uri, Schwyz i Nidwalden, co dało początek Szwajcarii. Na górzystym terenie dookoła Jeziora Czterech Kantonów zachowało się wiele historycznych zabytków.

 • Zapierające dech w piersiach trasy w Szwajcarii

  Szwajcaria to kraj, którego krajobraz przypomina bajkowy, odrealniony obrazek. Prawie każda wioska i miasto są po prostu urocze, a każdy kadr mógłby być widokówką. Są jednak miejsca, które powodują szczególny zachwyt. Zapraszamy w podróż zapierającymi dech w piersiach trasami widokowymi.

 • ​Szwajcaria - atrakcje, zabytki i ciekawe miejsca

  Mimo że Szwajcaria rzadko uznawana jest za cel turystycznych wycieczek, to może pochwalić się absolutnie niepowtarzalną atmosferą, niezliczoną ilością zabytków i świetnymi warunkami do uprawiania sportów.

 • Montreux - malownicze miasto w Szwajcarii

  ...wszystko tu wykupią – dodaje bez entuzjazmu. Jadę dalej, do Chillon. Bardzo fotogeniczny zamek wygląda jak filmowa dekoracja. Można go zwiedzać samodzielnie, z wynajętym za kaucją ipodem. Niestety wśród...

 • Na alpejskich szlakach. Najpiękniejsze góry Szwajcarii

  Oberland Berneński, ze swoimi przepięknymi jeziorami Thun i Brienz oraz Alpami Berneńskimi, jest jednym z najpiękniejszych regionów turystycznych Szwajcarii.

 • Najpiękniejsze szwajcarskie jeziora

  Szwajcaria potrafi zachwycić nie tylko stałych bywalców zaśnieżonych stoków, ale również miłośników pięknych jezior położonych w otoczeniu skalistych szczytów. Przedstawiamy jeziora wielkie i zachwycające oraz te urokliwe i bardziej kameralne.

 • Odwiedzamy dzisiaj wyjątkowe miasto, a właściwie miasteczko. W jego centrum na wysokiej samotnej skale stoi wielki zamek, w zasięgu wzroku są dwa następne. Kilka kilometrów średniowiecznych murów(...). A jednak to... Szwajcaria.

 • ...w Węsiorach jest bezpłatny (płaci się za parkowanie samochodu – 4 zł). Zamek pokrzyżacki w Bytowie mieści Muzeum Zachodniopomorskie. Jest ono czynne codziennie w godz. 10-16. Bilet normalny kosztuje(...)}}--> Najpiękniejsza jest górzysta część regionu, tzw. Szwajcaria Kaszubska. Malownicze, krystalicznie czyste jeziora ukryte są wśród wysokich wzgórz...

 • Liechtenstein. Księstwo jak z bajki

  Z pełną szkatułą, tajemniczym zamkiem na wzgórzu i roztropnym władcą dbającym o swoich poddanych. Krajobrazy są tu oszałamiające. Widoki na wysokie Alpy, którymi jest otoczone, zapierają dech.