• Informacje na temat:

  szwajcaria stolica

Artykuły na temat: szwajcaria stolica
 • Wypad do Szwajcarii śladami czekolady

  Szwajcaria to światowa stolica bankowości, zegarmistrzostwa, serów... i oczywiście czekolady! Historia kakaowych produktów w tym kraju jest już naprawdę bardzo długa, a tutejsze słodkości nieodmiennie zachwycają cały świat.

 • Bazylea: Kulturalna stolica Szwajcarii

  Bazylea to wyjątkowe miasto położone na styku granic trzech państw: Francji, Niemiec i Szwajcarii, które zostało uznane za kulturalną stolicę Szwajcarii. To niezwykłe, trzecie pod względem wielkości zabytkowe miasto w Szwajcarii, które odwiedzają turyści z najbardziej odległych zakątków świata.

 • Jungfrau. Na narty do Szwajcarii

  ...– stolica bez. To właśnie tutaj wynaleziono te proste, a jakże smaczne ciastka. Tam też w jednym z opowiadań Arthura Conan Doyle'a prowadził jedno ze swych śledztw słynny Sherlock Holmes. Miasto...

 • Czyste powietrze, zabytkowe uliczki z widokiem na szczyty, pyszne jedzenie. To wszystko znajdziesz w szwajcarskim Chur.

 • Bytom - stolicą tańca

  Przeszło 30 zespołów z pięciu kontynentów, 40 nauczycieli tańca, 50 warsztatów tańca współczesnego i innych warsztatów oraz seminarium pod kierunkiem kilkudziesięciu międzynarodowej sławy nauczycieli i wykładowców, wszystko to składa się na XVIII Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej.

 • ...}}--> Najpiękniejsza jest górzysta część regionu, tzw. Szwajcaria Kaszubska. Malownicze, krystalicznie czyste jeziora ukryte są wśród wysokich wzgórz(...) pomorskich. Odbudowany mieści dziś Muzeum Zachodniopomorskie. Z kolei stolica regionu – Kartuzy, szczyci się kolegiatą, której miedziany dach nawy przypomina wieko trumny. Warto też obejrzeć ostatni z 18

 • Za murami Watykanu

  Stolica Apostolska to nie tylko centrum katolickiego świata i perła sztuki. To też sprawnie działające państwo z własną farmą, pocztą i koleją.

 • Berlin - idealne miejsce dla miłośników życia "eko"

  Berlin jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy. Ma też energooszczędny parlament. Reichstag akumuluje energię elektryczną i zasila w nią sąsiednie budynki. Tekst: Grażyna Saniuk

 • Piękne Kaszuby

  To jeden z ładniejszych regionów Polski. Jak okiem sięgnąć jeziora, rzeki, jary, wąwozy i łąki. Przez wieki izolowane Kaszuby zachowały kulturę i język. Perłą krainy jest pojezierze, zwane Szwajcarią Kaszubską.

 • Co robić na Kaszubach

  To jeden z ładniejszych regionów Polski. Jak okiem sięgnąć jeziora, rzeki, jary, wąwozy i łąki. Przez wieki izolowane Kaszuby zachowały kulturę i język. Perłą krainy jest pojezierze, zwane Szwajcarią Kaszubską.

Dyskusje na temat: szwajcaria stolica
 • Re: Agentki mówią dość!

  via Szwajcaria do USA (rodziny te byly typowane przez rabinow z Nowego Yorku). Hitler nie mial zamiaru wprowadzic holokaustu, chcial oczyscic Niemcy od macek zydowskich bankierowi, oddac handel i uslugi w rece rodowitych Niemcow. Stad byly jego rozwazania na temat Madagaskaru lub zydowskiego okregu lubelskiego ze stolica w Nisko w Polsce. Nie pamietamy, ze na polecenie sefardyjskigo zydowstwa pol