• Informacje na temat:

  szwajcaria atrakcje turystyczne

Artykuły na temat: szwajcaria atrakcje turystyczne
 • ​Szwajcaria - atrakcje, zabytki i ciekawe miejsca

  Mimo że Szwajcaria rzadko uznawana jest za cel turystycznych wycieczek, to może pochwalić się absolutnie niepowtarzalną atmosferą, niezliczoną ilością zabytków i świetnymi warunkami do uprawiania sportów.

 • Zapierające dech w piersiach trasy w Szwajcarii

  Szwajcaria to kraj, którego krajobraz przypomina bajkowy, odrealniony obrazek. Prawie każda wioska i miasto są po prostu urocze, a każdy kadr mógłby być widokówką. Są jednak miejsca, które powodują szczególny zachwyt. Zapraszamy w podróż zapierającymi dech w piersiach trasami widokowymi.

 • Szwajcaria: Pociągiem na Szczyt Europy

  Wsiadasz do pociągu na 567 m n.p.m. - wysiadasz na 3454 m n.p.m. Wiosną krajobraz za oknem zmienia się z soczyście zielonych łąk na zasypane wielkim śniegiem skały. Podróż ze szwajcarskiego Interlaken na przełęcz Joungfraujoch pełna jest zaskakujących przystanków.

 • Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

  Szwajcaria to kraj w którym wszystko - łącznie z wędrówką po górach - jest dobrze zaplanowane... Berneński Oberland jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę przez cały rok. Co warto tu zobaczyć?

 • Szwajcaria: Na narty nawet latem

  W Szwajcarii znajdziesz najbliższą Polsce krainę wiecznego lodu - całoroczny raj dla narciarzy. W samym sercu starego kontynentu, na największym lodowcu każdy miłośnik sportów zimowych znajdzie coś dla siebie.

 • Na alpejskich szlakach. Najpiękniejsze góry Szwajcarii

  ..., oferującym atrakcje dla turystów o zróżnicowanych wymaganiach. Od strony północnej nad Interlaken oraz jeziorami wznosi się potężny masyw górski z trzema słynnymi szczytami: Eiger, Mönch i Jungfrau...

 • ​8 razy naj, czyli rekordowa Szwajcaria

  I. Noclegi i whisky Szwajcaria dysponuje imponującą bazą noclegową. Możesz zatrzymać się w jednym ze 152 schronisk należących do organizacji turystycznej SAC (które łącznie dysponują ponad(...)), którego trasa prowadzi przez 55 tuneli oraz 196 mostów (pociąg pokonuje bez napędu zębatego nachylenie terenu do 70 promili!). IV. 106 stopni... nachylenia Jeżeli lubisz wysokości, Szwajcaria...

 • "Malediwy" godzinę drogi od Mediolanu

  Włosi odkryli "Malediwy" godzinę drogi samochodem od Mediolanu, w kantonie Ticino w Szwajcarii. Amatorski film nagrany nad krystalicznie czystym jeziorem w Alpach Lepontyńskich jest przebojem internetu - obejrzało go ponad 2,5 mln osób.

 • Gouda. Odwiedź miasto słynnego sera

  Holendrzy mają głowę do interesów. Nie dość, że bez kompleksów walczą o miano serowego mocarstwa z Francją i Szwajcarią, to jeszcze robią biznes na „serowym show”.

 • Gouda. Odwiedź miasto słynnego sera

  Holendrzy mają głowę do interesów. Nie dość, że bez kompleksów walczą o miano serowego mocarstwa z Francją i Szwajcarią, to jeszcze robią biznes na „serowym show”.