• Informacje na temat:

  szlak orlich gniazd

Artykuły na temat: szlak orlich gniazd
 • Szlakiem Orlich Gniazd

  ..., tańczy i obraca się wokół siebie. Nad całością góruje makieta olsztyńskiego zamku. Więcej na stronie: www.it-jura.pl PIASEK. Koło Janowa, w Parku Miniatur zobaczymy makiety jedenastu Orlich Gniazd. Są(...)Niegdyś tego terenu broniło 29 zamczysk i 10 strażnic. Wybudowano je na trudno dostępnych wapiennych skałach. Nazywano Orlimi Gniazdami, tak były niedostępne. Dziś pozostały po nich imponujące ruiny...

 • Kazimierzowskie Orle Gniazda

  ...​Niegdyś ten system twierdz strzegł granic królestwa Kazimierza Wielkiego. Dziś warto wybrać się tu na wycieczkę, bo zamki tworzą piękny, malowniczy szlak.

 • Szlakiem Orlich Gniazd

  Niegdyś tego terenu broniło 29 zamczysk i 10 strażnic. Nazywano je orlimi gniazdami, tak były niedostępne. Dziś po tamtych czasach pozostała nazwa szlaku i... ogromne ruiny. Zapraszamy do Jury!

 • W tym zamku na jurajskim Szlaku Orlich Gniazd kręcono teledysk promujący film „Merida waleczna”!

 • Z plecakiem w Jurę

  Na Szlak Orlich Gniazd wyruszamy w samo południe z Krakowa. Jest nas dwoje, Piotr i ja. Naszą wyprawę trudno nazwać dopracowaną. Idziemy na żywioł.

 • Dolinki podkrakowskie

  Tu przy szlakach czekają tajemnicze zamczyska, fantastyczne formacje skalne i orzeźwiające strumienie…

 • Ciekawe miejsca w Polsce. Jedź tam, gdzie kręcono znane filmy

  Macie już pomysł na wakacje? Latem warto wybrać się w Polskę szlakiem kultowych produkcji. Na filmowej mapie każdy znajdzie coś dla siebie – od metropolii po cuda natury!

 • Zaledwie 20 km od Krakowa i 15 od Częstochowy rozciąga się urokliwa kraina. Jej szlaki wiodą przez malownicze dolinki, niesamowite ostańce i bramy skalne, wśród wapiennych wzgórz, wartkich potoków. Warto uciec tam przed zgiełkiem nawet na jeden dzień.

 • Gdzie się wybrać na wycieczkę rowerową z rodziną

  Jura Krakowsko-Częstochowska Rozciągający się między Krakowem a Częstochową szlak Orlich Gniazd gwarantuje wiele emocji. Droga prowadzi przez malownicze zalesione pagórki, pośród których połyskują wielkie wapienne bloki zwane ostańcami. Na wyobraźnię silnie działają też liczne średniowieczne zamki i warownie, np. Ogrodzieniec czy Bobolice. Mazowsze Gęste lasy, malownicze wsie, bezkresne pola...

 • Gdzie się wybrać na wycieczkę rowerową z rodziną

  Jura Krakowsko-Częstochowska Rozciągający się między Krakowem a Częstochową szlak Orlich Gniazd gwarantuje wiele emocji. Droga prowadzi przez malownicze zalesione pagórki, pośród których połyskują wielkie wapienne bloki zwane ostańcami. Na wyobraźnię silnie działają też liczne średniowieczne zamki i warownie, np. Ogrodzieniec czy Bobolice. Więcej na: ✱www.orlegniazda.pl Mazowsze Gęste lasy...

Dyskusje na temat: szlak orlich gniazd