• Informacje na temat:

  sycylia romantyczna

Artykuły na temat: sycylia romantyczna
 • Ewa Minge postanowiła zamieszkać na Sycylii. Projektantka mówi, że niedawno zakochała się w tej części Włoch, a urzekł ją przede wszystkim klimat. Jednocześnie przyznaje, że obawia się trochę letnich sycylijskich upałów i planuje spędzać większą część lata w Rzymie lub Polsce.

 • Wyspa słońca

  Kiedyś, dla starożytnego Rzymu, Sycylia była krainą mlekiem i miodem płynącą. Dziś ze wspaniałego klimatu (300 dni słonecznych w ciągu roku) cieszą się głównie turyści, którym wyspa, obfitująca(...) bizantyńskie - czego najlepszym przykładem jest katedra w Monreale. Mało kto wie, że Sycylia przez wieki była królestwem założonym przez Wikingów z Normandii, którzy stworzyli ze stolicy - Palermo - jedno...

 • Tenor, który śpiewa pop i rock

  W listopadzie na krakowskiej scenie gościł Andrea Bocelli, a już w grudniu zagości w tym mieście inny znakomity włoski tenor - Alessandro Safina. To muzyk, który zrewolucjonizował operę wplatając do tradycyjnych utworów inne gatunki muzyczne, takie jak pop i rock.

 • A potem przyszła wiosna, Agnieszka Olejnik

  Pola Gajda jest znaną aktorką. Jak przystało na prawdziwą gwiazdę, żyje w zawrotnym tempie: praca na planie, wywiady, imprezy u producentów i związek z celebrytą. Jej życie nie jest jednak wyłącznie pasmem sukcesów i radości, bowiem prześladuje ją wścibski paparazzo.

 • Przetrwali kryzys siódmego roku

  Oboje są ambitni, wybuchowi. Przyjaciele martwili się, że ich związek się rozpadnie. Tymczasem para dziennikarzy świętuje siódmą rocznicę ślubu.

 • Grecja: Kraj dobrego jedzenia i pięknych wysp

  Grecja jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Piaszczyste plaże, błękitna woda, pyszne jedzenie, lokalne wina i tradycyjne ouzo, a także wiele interesujących zabytków sprawiają, że wypoczynek w Grecji mija (za) szybko, a wspomnienia urlopu zostają w pamięci na długo.

 • Al Pacino: Czy znalazł kobietę swojego życia?

  Chłopak z Bronxu zdobył wszystko - pieniądze, sławę, piękne kobiety, które urodziły mu dzieci. Ale dotąd żadnej nie chciał nazwać żoną...

 • Możecie być szczęśliwi po wielu latach małżeństwa

  Po wielu latach zostaliście znowu tylko we dwoje. To świetny czas, by odkryć się na nowo i razem spełniać zapomniane marzenia.

 • Serialożercy to my

  Zarwane noce, moc wzruszeń, a potem... syndrom odstawienia. To nie objawy zgubnego nałogu, ale symptomy znane wszystkim wielbicielom seriali. Takim jak Natalia Klimas, Łukasz Simlat i Szymon Hołownia.

 • Obrazki z Centrum Wszechświata

  Opowiedzieć o Nowym Jorku w jednym artykule jest zadaniem tak samo niemożliwym, jak poznać to miasto w tydzień, miesiąc czy choćby rok. Dlaczego? Bo NY nigdy nie jest taki sam, każdego dnia to inne miejsce, tętniący życiem organizm, w którym mieszają się kultury i obyczaje całego świata, tworząc jedyny w swoim rodzaju fenomen miasta, które nigdy nie zwalnia kroku.