• Informacje na temat:

  święta bożego narodzenia

Artykuły na temat: święta bożego narodzenia
 • Święta Bożego Narodzenia.

  ...jak upłyneły u mnie w domu święta Bożego Narodzenia.

 • Grudzień to nie tylko święta Bożego Narodzenia

  Klimatyczne piosenki w galeriach handlowych, bajkowe wystawy sklepowe, reklamy słynnych marek, które wzruszają nas do łez - to wszystko mówi nam, że wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w innych kulturach na całym świecie przeżywa się w tym miesiącu również inne, ciekawe święta. - Konfrontując nasze zwyczaje z tradycjami innych kultur mamy okazję...

 • Ile planujemy wydać na nadchodzące święta Bożego Narodzenia?

  Na zorganizowanie świąt chcemy przeznaczyć średnio 719 zł, czyli niemal tyle samo co w dwóch poprzednich latach – wynika z badania Barometr Providenta. Aż połowa ankietowanych zadeklarowała jednak, że choć kupi wszystkie potrzebne na święta produkty, to zdecyduje się na wybór tańszych alternatyw. Jednocześnie zmalała liczba osób, którym wcześniej brakowało środków na tradycyjne świąteczne wydatki.

 • Królewskie święta Bożego Narodzenia

  To wyjątkowe święto przebiega według bardzo dokładnego planu. Tradycyjnie członkowie rodziny królewskiej spędzają święta w posiadłości królowej Elżbiety II, Sandringham, w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. W wigilię Bożego Narodzenia cała rodzina zbiera się wokół wysokiego na 6 metrów drzewa, które zostało wycięte z terenu posiadłości. Tam każdy z członków rodziny pozostawia również...

 • Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykle rodzinny, pełen radości, uroku i magicznej atmosfery, trwający od 24 grudnia, aż do 6 stycznia. Poprzedza je trzytygodniowy (dokładnie czterech niedziel) okres Adwentu czyli oczekiwania, zakończony kolacją Wigilijną i Pasterką.

 • Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykle rodzinny, pełen radości, uroku i magicznej atmosfery, trwający od 24 grudnia, aż do 6 stycznia. Poprzedza je trzytygodniowy (dokładnie czterech niedziel) okres Adwentu czyli oczekiwania, zakończony kolacją Wigilijną i Pasterką.

 • Jak zdrowo świętować Boże Narodzenie?

  Czas Bożego Narodzenia to czas magicznej atmosfery, prezentów, spotkań z najbliższymi i... suto zastawionego stołu. Większość z nas w Święta je dużo więcej niż zwykle, borykając się jednocześnie z problemami żołądkowymi lub wyrzutami sumienia. Jak tego uniknąć? Sprawmy, by świąteczne menu było lżejsze, ale bez uszczerbku dla jego wyjątkowego charakteru.

 • Rajskie święta Joanny Horodyńskiej

  Polacy coraz częściej rezygnują z tradycyjnego obchodzenia Bożego Narodzenia na rzecz egzotycznych wakacji.

 • E-book "Przygotuj się na Święta Bożego Narodzenia"

  Pobierz specjalny e-book świąteczny, w którym przygotowaliśmy wiele przydatnych rad jak sprawić, by święta były radosne i... spokojne.

 • Święta bez stresu

  Do Gwiazdki zostało zaledwie parę dni, ale nie wpadaj w panikę. Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze chwile w roku, pod warunkiem, że ty nie zaśniesz ze zmęczenia podczas wieczerzy wigilijnej, a rodzinna kolacja nie zamieni się w spotkanie wojujących plemion.

Wideo na temat: święta bożego narodzenia
 • Jak nie przytyć w święta?

  Okres świąteczny oznacza zwykle duże ilości smakowitych potraw. Jak jeść w święta Bożego Narodzenia, żeby nie utyć? Co jeść, by świąteczne biesiadowanie przy suto zastawionym stole nie odbiło się na naszym zdrowiu i sylwetce? W "Dzień Dobry TVN" dietetyk Anna Jelonek podzieliła się swoimi poradami na temat świątecznej diety. Czy po wigilijnym jedzeniu może zagrozić nam efekt jojo?

 • Jak udekorować dom na święta?

  Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, żeby udekorować dom. Nie trzeba jednak wydawać mnóstwa pieniędzy na profesjonalne ozdoby, ponieważ często wszystko czego potrzebujemy do stworzenia własnych dekoracji mamy już w domu. W "Dzień Dobry TVN" dekoratorka Elżbieta Lepianka i prezenterka telewizyjna Izabela Janachowska pokazały, jak zrobić efektowne ozdoby w domu. Jak stworzyć świąteczny las

 • Magiczne święta Magdy Gessler

  Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w domu Magdy Gessler? Dlaczego są dla niej trudnym okresem? O jakim prezencie marzy restauratorka? Gessler podzieliła się w "Dzień Dobry TVN" przepisami na świąteczne ciasta, śledzie i czerwony barszcz. Zdradziła również, co jest sekretem jej makowej strucli. Co postanowiła oddać na licytację WOŚP? (Źródło: Dzień Dobry TVN/ x news)

Dyskusje na temat: święta bożego narodzenia
 • Re: Święta z teściami czy rodzicami?

  Wy i czwórka Waszych rodziców bez reszty rodzeństwa chyba że jeszcze trzymaja sie spódnicy mam bo są małolatami.Wesołych,zdrowych Świąt Bożego Narodzenia /w trójke /

 • Re: Królewskie święta Bożego Narodzenia

  Co za nudne święta !!! wszystko na pokaz !!! okropność !!

 • Re: Święta

  Dla mnie święta Bożego Narodzenia to co najmniej dwa tygodnie zastanawiania się i tydzień wytężonej pracy w kuchni (mimo, iż pracuję zawodowo niemal do ostatniego dnia). I cała gama radości, jak bliscy "obżerają" się smakołykami. Co roku do tradycyjnych potraw wymyślam coś nowego. Oczywiście górują ryby i pierogi. Ale cała rodzina (mój tato, który w tym roku skończył 79 lat, mój brat 37, moje

 • Re: Królewskie święta Bożego Narodzenia

  To są iluminaci (sataniści) włącznie ze starą oni lubią święta na pokaz...Muszą...

 • Re: Święta rodzinne, w ciepłych krajach, z przyjaciółmi?

  Mole3 tak jest w większości rodzin, że kogoś ubywa, a czasami przybywa. Moja mama też połamanie opłatka rozpoczyna modlitwą za naszych bliskich, których już nigdy z nami nie będzie. Święta Bożego Narodzenia to bardzo rodzinne święta, ale najważniejsze, żeby się nie przejeść i wesoło je przeżyć. Pozdrawiam.

 • Re: Królewskie święta Bożego Narodzenia

  Przecież nikt ci nie broni żebyś sobie wziął służbę. Też będziesz mógł poświęcić całe święta na przyjemności.

 • Re: Z czym kojarzą się wam i za co lubicie święta?

  Pamiętajmy, że to nie są święta jedzenia, ale Bożego Narodzenia!

 • Re: Michał Piróg po dwudziestu latach wrócił na deski teatru

  Pewnie obchodzisz święta Bożego Narodzenia ? Brawo

 • Re: Święta rodzinne, w ciepłych krajach, z przyjaciółmi?

  bliskich, których niestety już z nami nie ma. Wszystkim SMAKEROWICZOM życzę zdrowych, spokojnych , a przede wszystkim smacznych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA(...)U mnie nie zawsze jest żywa choinka, ale kiedy jest to cieszę się jak dziecko , a to może dlatego, że zawsze wtedy przypominają mi się święta z dziecistwa u rodziców. Zawsze była ogromna, żywa

 • Re: Królewskie święta Bożego Narodzenia

  Uważam, że księżna Kate nie powinna tak intensywnie pracować. Zbiórka przy drzewie, kolacja, rozmowa do później nocy itd, kto to wytrzyma? Tym się powinna zainteresować angielska inspekcja pracy. Za pracę w godzinach nocnych i w święta należy jej się podwójna stawka.