• Informacje na temat:

  street food

Artykuły na temat: street food
 • Jurek Sobieniak "Street Food. Głód ulicy"

  Uliczne jedzenie jest szybkie i pyszne. Tak pyszne, że warto zrobić je w domu. Jurek Sobieniak podaje sprawdzone kulinarne patenty na street food z całego świata: burgery, hotdogi, langosze, piady, burritos - a także pomysłowe dodatki podkręcające smak najprostszych potraw.To jedzenie, które kochamy wszyscy, nawet jeśli nie chcemy się do tego przyznać.

 • Pierwszy w Polsce pilotażowy projekt Caffè Vergnano wystartował

  W Krakowie pojawił się wyjątkowy kawowy koncept: 1882 Street Coffee. To pierwszy tego typu projekt Caffè Vergnano w Polsce i na świecie, łączący tradycję najstarszej, rodzinnej palarni kawy we Włoszech z miejską modą na Street Food.

 • Klasyczny burger Jurka Sobieniaka

  Górną część bułki smarujemy keczupem, dolną musztardą wymieszaną z majonezem. Na spód kładziemy kępkę pokrojonej sałaty, łyżkę posiekanych pomidorów, na to usmażony hamburger, na wierzch plastry ogórka konserwowego pokrojone wzdłuż. Całość przykrywamy górną częścią bułki. Gotowe i pyszne! Przepis pochodzi z książki Jurka Sobieniaka  "Street food. Głód ulicy."  Wydawnictwo Pascal.

 • Przystawka z kultury, Czym smakuje Kino?

  Przystawka z kultury - autorski projekt Go Culture. Komunikacja dla kultury to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni. Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem będzie kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., literaturę, aż po balet...

 • Souvlaki

  ...z książki Jurka Sobieniaka  "Street food. Głód ulicy."  Wydawnictwo Pascal.

 • Hot dog: wariacja Jurka Sobieniaka

  ...lewej i po prawej stronie, między nie wsuwamy parówkę. Całość przykrywamy rukolą z cebulką i gotowe! Przepis pochodzi z książki Jurka Sobieniaka  "Street food. Głód ulicy."  Wydawnictwo Pascal.

 • Falafel

  ...- dzięki temu falafel będzie bardziej chrupiący. Falafele podajemy z cząstką cytryny i gęstym jogurtem naturalnym oraz harissą. Przepis pochodzi z książki Jurka Sobieniaka  "Street food. Głód ulicy...

 • Najlepsze frytki na świecie

  ...kuchennym. Solimy (jeśli woda nie była osolona) i zajadamy ze smakiem. Przepis pochodzi z książki Jurka Sobieniaka  "Street food. Głód ulicy."  Wydawnictwo Pascal.

 • Kreatywny piknik majowo-weselny w K6

  ...także przedstawiciele gastronomii, którzy w swojej ofercie kuszą świeżym i niebanalnym podejściem do tematu. W tym roku w kontekście weselnych przyjęć inspiruje nas street food i live cooking jako(...), a także spróbować własnych sił podczas warsztatów kaligrafii. Piknikowego klimatu spotkania dopełnią slow foodowe dania z grilla, lody w zaskakujących smakach, kuszące słodkości i pyszna, świeżo palona...

 • Dzień Kobiet w kobiecym gronie. Sprawdź 5 najlepszych lokalizacji

  ...tylko część charakteru tego miasta. Najstarszą częścią Nowego Orleanu jest Dzielnica Francuska, w której można znaleźć najlepsze miejsca oferujące street food. Kontynuujcie zwiedzanie tramwajem St...

Wideo na temat: street food
 • Mikołaj Rey o zaletach street foodu

  - W wielkiej gastronomii zaczynamy szukać klientów na zewnątrz, wychodzimy do ludzi - powiedział Mikołaj Rey o modzie na street food. Ekspert kulinarny wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN", jakie są tego zalety. Czy powstanie tego trendu sięga starożytnej Grecji? (DDTVN/x-news)

Dyskusje na temat: street food